Skip to main content

Topic: El Gringo PZD  (Read 26176 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

El Gringo PZD

Nacrt je stigao ( Imenjače HVALA  ;) ) u mjerilu 1:1 raspon krila 148 cm , dužina trupa sa vertikalcem i spinerom 108 cm .. za početak nacrt , a ovih dana slijedi priprema nacrta uz neke izmjene za olakšani model .. kao i kod Emeraude , planirana poletna  težina je  do 1200 grama  .
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #1
Jedva čekam vidjeti bulid log....
Lp,
Alex

Odg: El Gringo PZD

Reply #2
Uporedo sa ovim avionćićem, krenut će i gradnja jedrilice 2.25 raspona krila SZD 9 Bocian.. kolega Zlatko isprintao je brdo nacrta za skala model sa svim detaljima i zahtjevnijom gradnjom tako da će radovi ići pomalo i pažljivo .. a nacrt je  sa priloženog linka  linka 1:1
 (smanjen za 50 % - originalna veličina modela je 4.5 metara .. naravno da će neke sastavnice biti pojednostavljene za isključivo ručni rad .
 
http://www.scalesoaring.co.uk/VINTAGE/Documentation/SZD_Bocian/Bocian_9-plans/SZD-9_plans.htm
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #3
Nacrt je stigao ( Imenjače HVALA  ;) ) u mjerilu 1:1 raspon krila 148 cm , dužina trupa sa vertikalcem i spinerom 108 cm .. za početak nacrt , a ovih dana slijedi priprema nacrta uz neke izmjene za olakšani model .. kao i kod Emeraude , planirana poletna  težina je  do 1200 grama  .

Nema na čemu.. I drugi put. Ovaj Gringo mi se sviđa. Bilježim se sa štovanjem za jedan krug kad bude gotov.  :)
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: El Gringo PZD

Reply #4
Vidljive su izmjene ... eleroni duž cijele izlazne ivice krila , profil krila će biti naveden kad krila dođu na red  a sa trupom su radnje počele .. vidljivi šabloni rebra , i osnova stranica trupa .. kako radnja bude išla bit će popraćena slikama  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #5
human-cnc stroj  radi prilično točno i brzo :)
Radujem se prvome letu....



Odg: El Gringo PZD

Reply #6
4tm  ;)  ručni rad je uživancija .. pomalo crtkati , rezuckati , lijepiti , šmirglati .. i prođe mjesec i koji dan pa nešto poleti .. Bit će valjda opet preko nekoliko modela u memoriji( a nekad ih je bilo 11 ) do ljeta ... uz ovaj iće i jedrilica pomalo ... kod nje ima posla više mjeseci  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #7
Krenulo je ...  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #8
Eto primjera da loše vrijeme može biti nečemu na dobro  ;) .
Sretna radnja Zlajo i kad kiša stane da je model gotov!

Odg: El Gringo PZD

Reply #9
E Željac , nadoknađujem propušteno od zime  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: El Gringo PZD

Reply #10
Bit ce Gringo ubrzo gotov, čini mi se.. Taman kad dođe lijepo vrijeme.
Graupner MZ 24 PRO & 9XR Pro FrSky
Pilot RC EDGE 540 V3 DLE35

Odg: El Gringo PZD

Reply #11
Imenjače , svaki dan koji sat zanimacije , kad nema drugog posla (  samo neka pada - biće više vremena  :) ) i polako se već nazire obris trupa  :) 


Stigao je modelarski kofer , sa nečim svačim od Željka Grgića .. još da se i uživo vidimo pa nešto zajedno poletimo  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

 

Odg: El Gringo PZD

Reply #12
Drago mi je da je stigao u prave ruke majstoru koji ce znati te sitnice iskoristit za planove i realizacije buduci projekata a i sadasnji. Mi cemo se vidjeti jednog dana kad posao se potrefi da dodem u vukovar.a let bit ce mi gust da vidim vas i osmjeh na licu da vjerujete da jos ima dobri ljudi koji su spremni dati neku sitnicu neki doprinos kolegi koji vjerujem ce jos puno godina radit avijone i uvest u ovaj svjet modelarstva jos mnogo mladi nada na kojima ovaj svjet ostaje. Drago mi je da ce vam ove sitnice pomoc a znate kako kazu dobro se vraca dobrim. Samo nastavite ovako kako ste i do sada radili puno ljepi modela i uspjesni letova od kolege grgica. Pozdrav.
letim, al nikako da poletim

Odg: El Gringo PZD

Reply #13
Željko Grgić još jednom HVALA , vidimo se u Vukovaru!


Izrada "pokrova" zadnjeg djela trupa  od traka  tri milimetarske balze :
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar