Skip to main content

Topic: SZD 9 BOCIAN pzd (Read 28390 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #30
Horizontalac 21 gram ..  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #31
Reče pz za ovaj model će trebati "dosta" vremena da ga napravi... I bi gotov za tjedan dana  ;)
Mislim da bi potukao i kineze koji se ovim bave profesionalno i režu laserom.
Elav požuri s Big liftom, jedrilica je skoro gotova.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #32
Hehe Tomislave .. polako ,ima još puno posla na trupu samo .. krila još nisu ni u planu  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #33
U tijeku je namještanje bužira kao vodilica žica za komande repa .. i plankiranje vertikalca  :) -- žice su Željkov patent od autoguma - polučelične.. pokazale su se odlične  za komande ..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #34
8 grama kormilo vertikalca .. sad mogu zatvarat zadnji dio trupa do sredine gdje naliježukrila , a gdje treba ugraditi bajonete i još neke sitnice  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #35
Podešavanje napadnog kuta krila na rebru sjedišta krila uz trup , i "v" kuta  - dihedrala krila .. prije ljepljenja sjedišta krila ..
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #36
Na slici se vidi profil krila sa originalnog nacrta i odabrani profil .. predebel za ovu veličinu jedrilice.. odbran je provjereni odličan profil za krila SD 8040(10 % )
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #37
,,,,malo odmora od gradnje .. "igra" sa dvolitrom , starim dorađenim kalupom od balze i rernom  ;)  za poklopac kabinskog prostora  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #38
Može se sa dvolitrom i drugačije ''igrati''  :D .
Pogotovo nakon dobro odrađenog posla.

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #39
Samo Ti navrati , pa ćempo zavrnit ako niš drugo onda koju onu "kraću "  ;)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #40
Nastavak jućerašnje "igre"  ;) malo rerna mene , malo ja nju .. pa ispade nešto .. još to uklopit na sjedište i poklopac kabine napravljen ...  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #41
Poklopac kabine je iz dva dijela na svome "sjedištu" i sa rebrom na koje naliježe zadnji i prednji dio poklopca.. ostaje izrezati otvore na " sjedištu" i rebru .. za sjedište že  poklopci  biti pričvršćeni sa čiodama kao nitnama  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #42
Nije baš vrime  sad nešto planirati al eto očekujem zgotavljane trupa za oko desetak dana .. profili za krila su isprintani i kad se nabavi sav potrebni materijal po završetku trupa krećem na krila  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #43
Donja strana trupa je zatvorena .. radovi polako idu dalje  :)
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: SZD 9 BOCIAN pzd

Reply #44
Svaka cast majstore. Samo polako. Ili se varam ili si naletio na pravo kvalitetnu balzu i cistu. Vidi se po godovima da je dobar kvalitet. Ja sam u zadnje vrijeme  koristio balzu koja je pucala pri malom savijanju. Morao sam je stalno kvasiti i u sablon da dobijem odredzenu formu. Bila je dosta tamnija nego ova tvoja, skoro boja hrdze :'( Uglavnom sa uzivanjem pratim ovaj rad ai onaj model Gringo  sto si radio je odlican i brzo napravljen. Dobro bi bilo da stavis neki plastizci spiner na Gringa ako nemas napisi mi koja je dimenzija mozda ja imam koji.
Pozdrav iz DK