Skip to main content

Topic: Balza 3D  (Read 6264 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Balza 3D

Opet me malo uhvatio virus gradnje. Trošeči vrijeme na internetu natrčao sam na
http://http://www.easycnc.it/  i potpuno impulzivno kupio  http://www.easycnc.it/SchedaTheButterFly.aspx

Čovjek se zove Paolo i dugogodišnji je modelar. Ovo mu je posao sa strane i radi ga apsolutno izvrsno. Izbor balze prva liga a cnc rezanje bez i jedne zamjerke.

Nakon kratkih formalnosti kit je stigao vrlo brzo ali udaren. Kutija sprešana a unutra su nastradale dvije cijele ploče balze i bočne stranice trupa. Zaključio sam da je popravljivo bez velikih posljedica i preuzeo paket.


Kit po vađenju iz kutije.

Englezi za takav kit kažu: pobacaš dijelove u kutiju, ubaciš bočicu caka, protreseš i van ispadne  gotov model - i nije daleko od istine.

[attach=1]

[attach=2]


Nacrt

[attach=3]


Ojačavanje bokova - dvije lijeve stranice

[attach=4]


A di to ide?

[attach=5]


Trup složen na suho

[attach=6]


Osnova trupa zaljepljena.


[attach=7]

[attach=8]


Turtle deck

[attach=9]


Skoro gotovo

[attach=10]

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Balza 3D

Reply #1

 Sve je vise "drvenih"

pa me raduje vidjeti ovako nesto!

Pozz

Odg: Balza 3D

Reply #2
Hebo stiropor, živelo drëvo! :D
Fenomenalan kit
MAK Zapad


Odg: Balza 3D

Reply #4
čekamo nastavak :)

znači  za sada se samo cak koristi?

Odg: Balza 3D

Reply #5
Balza je moje modelarsko "odrastanje" i prva ljubav. Ali isto tako volim i cijenim pjenaste modele. Balza je zabava (i samo balza dobro leti  :P ) - pjenasti su letenje bez zadrške. Prošli vikend sam jedan elapor pretvorio u e-l-a-p-o-r tj. atomizirao. 15 minuta s cakom i kao novi. Ovaj će biti vrlo osjetljiv (prvenstveno na štete u transportu) a bilo koji ozbiljan udar u majčicu zemlju ga šalje na Jakuševac.


Sbach  ;D ;D - upravo je pod laserom - o tom potom.


Ljepila uvijek koristim u kombinaciji, firewall i nosač kotača - epoksi, plohe koje nalježu većom površinom - Ponal, spojevi (mali kontakt) koji dobro nasjedaju - cak.

Nastavak ovih dana - radim kad mi dođe gušt i uživam.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Balza 3D

Reply #6
Iskoristio bi ovu temu samo da pitam, ako netko ima za Sbach, Edge ili Pitts nacrte (za balza model), slobodno mi bacite link. Vrijeme je da se pocne rezuckat drvo :)

Odg: Balza 3D

Reply #7
Pitts za otvaranje apetita - ostalo možemo offline ili otvori topic.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }






 

Odg: Balza 3D

Reply #13
Još malo rezuckanja i cakiranja

Horizontalac u nastajanju


[attach=1]


Horizontalac komada 1

[attach=2]


Kormilo (iliti noga)

[attach=3]


i Voila kormilo gotovo

[attach=4]


Rep čeka šmirglanje

[attach=5]
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Balza 3D

Reply #14
Super model i vjerujem zabavan za gradnju!  :)
Reci jesu te naši oderali sa carinom i PDV-om ili je sve prošlo bez njih?

LP