Skip to main content

Poll

modelari, a sto vi kazete?

  • za
    25 (31.6%)
  • protiv
    47 (59.5%)
  • suzdrzan
    7 (8.9%)

Total Members Voted: 75

Voting closed: January 21, 2012, 10:52:25 pm

Topic: nas mali referendum (Read 56586 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: nas mali referendum

Reply #61
@Iowa,
Jadranki se klanjati?


Jadranki se klanjaju samo oni koji su s njom krali, a danas više ni oni.

Cijela ta ekipa nas je i uništila.

Ne znam za tebe ali ja se ne klanjam nikome. To je jedna od odlika dupe**** budući da više kraljeva u našoj zemlji nema.

Odg: nas mali referendum

Reply #62
@Iowa,
Jadranki se klanjati?


Jadranki se klanjaju samo oni koji su s njom krali, a danas više ni oni.

Cijela ta ekipa nas je i uništila.

Ne znam za tebe ali ja se ne klanjam nikome. To je jedna od odlika dupe**** budući da više kraljeva u našoj zemlji nema.

upravo za nju ne bih rekao,
da ima nesto davno bi joj "prisili"  ali do sada jos nista dok velika vecina ostalih nisu cisti
ali to je odlika i mentalitet Ljudi tih krajeva,
ja nemam tih problema u sredini u kojoj vec 44 godine zivim,

 Kapitalisticka Demokratija je najpravicnije uredjenje ali tu ce proci jos dosta desetaka godina dok se stigne do Cilja.
Poz. Iv

Odg: nas mali referendum

Reply #63
Iowa pa ti si onda 44 godine izvan "stroja" pa baš i nije referentno da se govori kome se klanja.
Kako god, da tu će biti još dugo teško.

"Ljudi tih krajeva"?
Super mi je kako su svake godine se spašavali s dijasporom koja je glasala.
Sve izvana, uvijek za hrvatsku najbolje znaju ljudi koji žive vani.

Gode bless america and no place else!!

Najpravičniji? "SOPA"??


Odg: nas mali referendum

Reply #64
Iowa pa ti si onda 44 godine izvan "stroja" pa baš i nije referentno da se govori kome se klanja.
Kako god, da tu će biti još dugo teško.

"Ljudi tih krajeva"?
Super mi je kako su svake godine se spašavali s dijasporom koja je glasala.
Sve izvana, uvijek za hrvatsku najbolje znaju ljudi koji žive vani.

Gode bless america and no place else!!

Najpravičniji? "SOPA"??

i ako nisam tu pratim sve sto se dogadja a imam mnogo Prijatelja sirom bivse Jugoslavije jer sam godinama isao na tekme
pa i tebe kada procitam kako zivis upotpunjavas mi Sliku prilika tu,
ne ja inace ne glasam i nisam nikada glasao,izuzev ovdje sada,
ali zelim da tu bude bolje.
Pokusavao sam do prije 3 godine dok sam bio u Njemackoj da stupim u posao sa Djurom Djakovicem ali su oni u odnosu na Europu nemoguce skupi jedino jedna Ljevaonica je sa cijenama donekle parirala ali kvalitet nije mogao da zadovolji,
isao sam juznije i bio zadovoljan "Krusik" u Valjevu je bio OK,
nedovoljna opremljenost i zastarjelost proizvodnih kapaciteta je tu na svakom koraku a to ce i u EU biti problem za Firme u Hrvatskoj.
Poz. Iv

Odg: nas mali referendum

Reply #65
Ma nije bilo usmjereno tebe, a bude valjda bolje. Rekao bi gore ne može, ali uvijek može biti gore.

Odg: nas mali referendum

Reply #66
Ma nije bilo usmjereno tebe, a bude valjda bolje. Rekao bi gore ne može, ali uvijek može biti gore.

Pa i da jeste usmjereno prema meni,
mnogi su ovdje direktni i veoma cesto prelaze granice pristojnosti a sto mene ne cudi,
diskutovati i razmijenjivati misljenja treba znati a to ovdje jos nedostaje,

Hrvatsko pravosudje je tema mnogih napisa i rasprava,poznam jednoga vrsnoga Advokata koji je u znak protesta sa jos nekoliko njih istupio iz Advokatske Komore i ostavili se advokature jer nisu mogli trpiti neefikasnost Hrvatskoga sudstva,
ako nista drugo tu ce ih EU pritegnuti jer su nekoliko puta ukazivali na tu slabu tacku.
Primjer Fikreta Abdica, kada bi ova Zemlja imala nekoliko takvih ne bi znali kuda sa kvalitetnom Hranom,
i sa kakvim pravom se on u Hrvatskoj sudi,lizu Bosni Straznjicu a zasto ?

skrenuo sam ali i to ponekad,
Poz.Iv

 

Odg: nas mali referendum

Reply #67
Ma dajte gospodo čitam ova Vaša s***a,  a lijepo Vam je Pongra dao link gdje je sve gospodin Krešimir Mišak objasnio. Sigurno Vam je teško pročitati ili pročitate ofrlje. Iowi je Domovina tamo gdje ga više plate (jadno, očito nezna što je to Domovina). Živio je u Njemačkoj a zaboravlja da je Helmut Kohl svojevremeno rekao da ce trebati 40 godina da istočna Njemačka stigne zapadnu. Kako moralno tako i materijalno. I što bi Vi htijeli? Nije Vam jasno da se metode Goebells-a i danas koriste. I još su debelo dorađene.  Zašto se prekinulo s olajavanjem bivše predsjednice npr? Naglo! Odjednom! Prošli izbori, sredili je i više ne treba ocrnjivati je. S***i su i s***i. Iz svih oruđa! Ima stan! Jedan stan! A predsjednik ima 6 (šest), premijer 2 (dva)... i nikom ništa. Bivši „posudio milione“ i kupio u elitnom kraju stanove.  Sad je preporuka crkve „za u Europu“ dobro došla a prije tri mjeseca se miješala u izbore. Ne znam o kojoj ekipi, koja nas je uništila, Moriatry govori. Neki vjerojatno prate događanja od prije samo pet-šest godina. Da završim, nemate pravo (uglavnom) i analize su Vam ne dorečene. Najblaže rečeno!
Pozdrav

Odg: nas mali referendum

Reply #68
EU je ništa drugo nego Četvrti Reich, samo su sada uvidjeli da je silom ipak teško ("nemoguće") objediniti više naroda i držati ih mirnima.
Ako živimo, kak Ivek kaže, u "demokratiji", onda valjda treba i pitati taj narod da li žele ujedinjenje? Referendum je tu pro forme, svi znamo da smo mi već tranu, koliko god glasali...
Realno, narod je glup, ja bih čak rekao da je većina Zemljine populacije strašno glupa i da ne bi trebala sudjelovati u bilo kakvim odlukama koje mogu utjecati na druge. Najsmješnije je što je demokracija sama po sebi toliko smiješna da ja ne mogu j**eno vjerovat da itko misli da ona postoji ili je ikada postojala! Nešto slično komunizmu, super zvuči, ali kad se sprovede, nema veze s onom ideologijom koja je samo ostala na papiru.
I tako su oni nama lijepo, "demokratski" ujedinili (još ne do kraja) Europu.
Juga je bila u samom svjetskom vrhu, što se tiče vojne sile, proizvodnje itd. i kao takva je smetala ujedinjenju Europe. Stvari bi danas malo drukčije izgledale da Juga još uvijek postoji, ovako je morala pasti, Tuki, Alija i Slobek su sve fino dogovorili, pimplali tenis, pili čaj i imali direktne telefonske veze, dok su ljudi na sve 3 strane ginuli...
Na svjetskoj sceni (k'o da igraju Rizik) ne znam tko igra za koju ekipu i koje ekipe su u igri, ALI znam da to ništa ne ide u korist većine, nas, "malih" ljudi.
Svi smo spavali, neki još uvijek spavaju, ali neki su jednostavno takvi da im doneseš sve nacrtano, dokumentirano i ne znam kako, tvrdili bi da je to sve za našu korist. Neki od njih su dio mašinerije, neki su samo slijepi, uspavani.
Pa dajte se ljudi probudite, gledajte kaj rade!
SOPA je samo jedan od koraka, dolazi vrijeme sve veće cenzure, "informacije" kojima nas hrane su totalno šuplje, neistinite, šture ili totalni šund!
Pa pogledajte samo malo TV, prolistajte novine.. Ovo je izjava Thomasa Jeffersona: "Čovjek koji nikada ne čita novine je bolje informiran od onoga koji ih čita; ta osoba je bliža istini od onih koji svoje umove pune lažima i prevarama." - 1807. godine!
Ovo kaj se spominju pojedini političari i "njihova" imovina, da, sve je to grdo, ali mislim da je sve to 0 prema onome kaj nam spremaju i kaj će nas dočekati.
Bitno se PROBUDITI i vidjeti svijet oko sebe, a ne razmišljati o tome kaj je Severina jučer žderala kod Trovača ili kakav je prilog onaj pederčić na Red Carpetu napravio.
MAK Zapad

Odg: nas mali referendum

Reply #69
Ma nije bilo usmjereno tebe, a bude valjda bolje. Rekao bi gore ne može, ali uvijek može biti gore.

Pa i da jeste usmjereno prema meni,
mnogi su ovdje direktni i veoma cesto prelaze granice pristojnosti a sto mene ne cudi,
diskutovati i razmijenjivati misljenja treba znati a to ovdje jos nedostaje,

Hrvatsko pravosudje je tema mnogih napisa i rasprava,poznam jednoga vrsnoga Advokata koji je u znak protesta sa jos nekoliko njih istupio iz Advokatske Komore i ostavili se advokature jer nisu mogli trpiti neefikasnost Hrvatskoga sudstva,
ako nista drugo tu ce ih EU pritegnuti jer su nekoliko puta ukazivali na tu slabu tacku.
Primjer Fikreta Abdica, kada bi ova Zemlja imala nekoliko takvih ne bi znali kuda sa kvalitetnom Hranom,
i sa kakvim pravom se on u Hrvatskoj sudi,lizu Bosni Straznjicu a zasto ?

skrenuo sam ali i to ponekad,
Poz.Iv

Pa naravno da je usmjereno prema tebi
- tu ne živiš a upravljao bi na daljinu.
- tu ne živiš, tvoje odluke ne utječu na tvoj život, a opet bi odlučivao.

Imaš poprilično čudno definiran patriotizam i osjećaje prema kako ti to kažeš Kroatiji, ponekad kao prema zadnjoj rupi na svirali, pitam se koliko puta si i prenoćio u ovoj "domovini".

Po pitanju "advokata" (mi ih zovemo odvjetnici opa.), poznajem i puno više koji nemaju uopće morala ni etike, pa vade ubojice, mafijaše i korumpirane političare iz zatvora na bilo kojem sudu, pa čak i pro europskom.

EU neće nikoga pritegnuti, tih par stotina milijunčića koje će kao usipati u hrvatsku privredu je samo mali vrh sante koju će si naplatiti iz hrvatske.

Očito je da imaš neke svoje privatne snove o tome kako bi tvoj "bizniz" mogao procvjetati ulaskom RH u EU ili ti se samo jednostavno zayebawati sa ljudima preko bare.

Kvalitetne diskusije provode neki drugi, mi imamo neke rasprave ali nerjetko teme izgube smisao kad se ti nakalemiš na njih pa siluješ svojim mišljenjima.

Odg: nas mali referendum

Reply #70
EU je ništa drugo nego Četvrti Reich, samo su sada uvidjeli da je silom ipak teško ("nemoguće") objediniti više naroda i držati ih mirnima.  ovo je nesto iz emisije na rubu znanosti?
Ako živimo, kak Ivek kaže, u "demokratiji", onda valjda treba i pitati taj narod da li žele ujedinjenje? Referendum je tu pro forme, svi znamo da smo mi već tranu, koliko god glasali...  iz cega vuces ove zakljucke? to si cul u birtiji ili imas nekog insidera koji ti to lifra informacije? mozda se varam, ali referendum je u nedjelju. ti si cuo nesto drugo?
Realno, narod je glup, ja bih čak rekao da je većina Zemljine populacije strašno glupa i da ne bi trebala sudjelovati u bilo kakvim odlukama koje mogu utjecati na druge. Najsmješnije je što je demokracija sama po sebi toliko smiješna da ja ne mogu j**eno vjerovat da itko misli da ona postoji ili je ikada postojala! Nešto slično komunizmu, super zvuči, ali kad se sprovede, nema veze s onom ideologijom koja je samo ostala na papiru. po svemu sudeci zalazes se za diktaturu i nije lijepo imati takvo misljenje o ljudima.
I tako su oni nama lijepo, "demokratski" ujedinili (još ne do kraja) Europu.
Juga je bila u samom svjetskom vrhu, što se tiče vojne sile, proizvodnje itd. i kao takva je smetala ujedinjenju Europe. u kakvom je to juga bila vrhu? prica o vojnoj sili je sprdacina, pogledaj malo jugino naoruzanje, 1500 t34 tenkova koje busi malo bolja moderna puska. imali su oni jos toga, ali je smijesno pricati o jna kao o nekoj sili kad su je nenaoruzani hrvati zaustavili u par mjeseci i brzo krenuli iz defenzive u ofenzivu. proizvodnja? cini se da ti uopce nemas pojma kakvo je bilo gospodarstvo juge. uzmi npr. monografiju ondasnje ine naftaplin gdje se moze iscitati da je navedena firma 1980 imala trecinu radnika manje, a proizvodila trecinu vise nego 1990. godine navedi mi jos bilo koju firmu ja cu ti naci podatke koliko je neprosperitetna firma bila. jel to ona ista bogata jugoslavija gdje je hrpa naroda otisla u zapadnu europu trbuhom za kruhom? sto su isli ako je tekao med i mlijeko i ako smo bili najjaci? Stvari bi danas malo drukčije izgledale da Juga još uvijek postoji, ovako je morala pasti, Tuki, Alija i Slobek su sve fino dogovorili, pimplali tenis, pili čaj i imali direktne telefonske veze, dok su ljudi na sve 3 strane ginuli... ovo je isto na rubu znanosti, tj. preko ruba znanosti i za svakog hrvata je uvreda.
Na svjetskoj sceni (k'o da igraju Rizik) ne znam tko igra za koju ekipu i koje ekipe su u igri, ALI znam da to ništa ne ide u korist većine, nas, "malih" ljudi. tu si u pravu, ali se situacija popravlja, prije 100 godina bi te za ovakve izjave pojeo mrak, a u jugoslaviji bi te za isto pojeo mrak i 1980. godine. ljudska prava imaju tendenciju porasta.
Svi smo spavali, neki još uvijek spavaju, ali neki su jednostavno takvi da im doneseš sve nacrtano, dokumentirano i ne znam kako, tvrdili bi da je to sve za našu korist. Neki od njih su dio mašinerije, neki su samo slijepi, uspavani.
Pa dajte se ljudi probudite, gledajte kaj rade!
SOPA je samo jedan od koraka, dolazi vrijeme sve veće cenzure, "informacije" kojima nas hrane su totalno šuplje, neistinite, šture ili totalni šund! uvjek je bilo cenzure i uvijek se pokusavalo stati na kraj tome, a sa druge strane reci mi koliko si igrica, muzike i filmova kupio zadnjih 5 godina. ja nisam kupio nista, a cak niti ne placam net vec mi ga grad placa jer smo udruga pa ja uzivam u blagodatima svega toga za tocno 0 kuna. kapitalizam je pa se svijet ponasa kapitalisticki. ljudi hoce svoje novce, a mi mali cemo kao i obicno naj***ti...
Pa pogledajte samo malo TV, prolistajte novine.. Ovo je izjava Thomasa Jeffersona: "Čovjek koji nikada ne čita novine je bolje informiran od onoga koji ih čita; ta osoba je bliža istini od onih koji svoje umove pune lažima i prevarama." - 1807. godine! da bi bio informiran moras citati sve i onda otkriti sto je istina. bez citanja mozes cuti samo birtaske price.
Ovo kaj se spominju pojedini političari i "njihova" imovina, da, sve je to grdo, ali mislim da je sve to 0 prema onome kaj nam spremaju i kaj će nas dočekati. kaj ce nas docekati?
Bitno se PROBUDITI i vidjeti svijet oko sebe, a ne razmišljati o tome kaj je Severina jučer žderala kod Trovača ili kakav je prilog onaj pederčić na Red Carpetu napravio. ako to ljude veseli zasto ne? do 2008. smo svi bili sretni i dok je bilo para nismo se previse sekirali. isto je bilo u europi. revolucija jede svoju djecu i nikad dobro ne zavrsi. ono sto nama treba je evolucija, a ona se pomalo dogadja. u svijetu nikad nije bilo bolje nego posljednjih 30-40 godina, a ti pricas o svemu kao da je svijet najgori ikada.


ja sam raspravljac na forum.hr i da ovo tamo napises prosao bi daleko gore nego sto sam ja sada napisao. ako se hoces baviti povijescu ekonomijom i politikom onda treba imati argumente i dokaze, a bez njih sve su ovo prazne romanticne price.
nisam niti ljevicar niti desnicar nego sam realist, sve pokusavam gledati kako je, bez ideoloske prizme. nekad sam bio ljevicar, ali istrazivanjem i saznavanjem istine ogadilo mi se ljevicarstvo, a desnicarenje mi je jos gore. do ovoga svega su nas bas i doveli ljudi koji moraju pripadati jednoj strani i onda do smrti brane svoje stavove iako oni cesto nisu ispravni, ali je valjda ljudski biti vitez za svoju stvar ma koliko ona kriva bila.

mi se tu bavimo modelarstvom, imamo automobile, dobro jedemo, pusimo, neki idu van i trose velike novce na provod, ljetovanja, dobra obleka, skupe naocale, skupi telefoni i racunala...  treba biti bolje i biti ce bolje, nama je lose u odnosu na zapad od kojeg sada odjednom zelimo pobjeci, a kad postanemo kao kuba onda ce nam netko drugi biti kriv.  i za kraj, znate li da su hrvati medju 25% najbogatijeg stanovnistva na svijetu?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #71
Ove posprdne komentare ne želim komentirati jer si očito puno informiraniji i pametniji, pa ipak ti raspravljaš na forum.hr-u  :D Ta podjebavanja na foru "Na rubu znanosti" itd. vam više ne drže vodu, izlizali ste se svi s tim.

Otkud si ti dobio dojam da sam ja ljevičar ili desničar? Ja sam totalno apolitičan, mrzim HDZovce, mrzim SDPovce, mrzim sva ta govna prokleta koja su sjebala ovu državu u kojoj sam se spletom okolosti rodio. I sad da se ja ponosim time kaj sam Hrvat? Zakaj, samo zato kaj sam se tu rodio?

Nego samo mi jednu stvar objasni... Zašto bi uvreda za svakog Hrvata bila ono da su Franc, Alija i Slobo bili kompići? Tvrdiš da rat nije dogovoren? Tvrdiš da se ratovalo zbog? Čega? Interesa naroda? Netrpeljivosti naroda?
I Ameri ratuju po svijetu, zato da ljudima lijepo uvedu demokraciju, to je sve u interesu naroda  :D To što su pobili preko milijuna nedužnih civila (ta brojka nikad neće biti službena) u Iraku, ma to je mala žrtva u usporedbi s onim što će Irak dobiti, jel' tak?  :D

Ma baš zato sam rekao da neću ulaziti u rasprave, sad kak sam započeo ovim postom i prekidam

Samo još ovo:


mi se tu bavimo modelarstvom, imamo automobile, dobro jedemo, pusimo, neki idu van i trose velike novce na provod, ljetovanja, dobra obleka, skupe naocale, skupi telefoni i racunala...  treba biti bolje i biti ce bolje, nama je lose u odnosu na zapad od kojeg sada odjednom zelimo pobjeci, a kad postanemo kao kuba onda ce nam netko drugi biti kriv.  i za kraj, znate li da su hrvati medju 25% najbogatijeg stanovnistva na svijetu?

Znači ti tvrdiš kak nam je super?
MAK Zapad

Odg: nas mali referendum

Reply #72
Ove posprdne komentare ne želim komentirati jer si očito puno informiraniji i pametniji, pa ipak ti raspravljaš na forum.hr-u  :D Ta podjebavanja na foru "Na rubu znanosti" itd. vam više ne drže vodu, izlizali ste se svi s tim.

Otkud si ti dobio dojam da sam ja ljevičar ili desničar? Ja sam totalno apolitičan, mrzim HDZovce, mrzim SDPovce, mrzim sva ta govna prokleta koja su sjebala ovu državu u kojoj sam se spletom okolosti rodio. I sad da se ja ponosim time kaj sam Hrvat? Zakaj, samo zato kaj sam se tu rodio?

Nego samo mi jednu stvar objasni... Zašto bi uvreda za svakog Hrvata bila ono da su Franc, Alija i Slobo bili kompići? Tvrdiš da rat nije dogovoren? Tvrdiš da se ratovalo zbog? Čega? Interesa naroda? Netrpeljivosti naroda?
I Ameri ratuju po svijetu, zato da ljudima lijepo uvedu demokraciju, to je sve u interesu naroda  :D To što su pobili preko milijuna nedužnih civila (ta brojka nikad neće biti službena) u Iraku, ma to je mala žrtva u usporedbi s onim što će Irak dobiti, jel' tak?  :D

Ma baš zato sam rekao da neću ulaziti u rasprave, sad kak sam započeo ovim postom i prekidam

o pameti ne mogu pricati, ali o informiranosti mogu i da, smatram da jesam informiraniji od tebe. forum.hr je naveden kao mjesto gdje bi za ovakve upise bio poklopljen u sekundi, samo zato.

izjave ti jesu na rubu znanosti ako nemaju neku podlogu.

daj dokaze da je u hr za rat nije kriva iskljucivo miloseviceva velikosrpska politika. kako bi hrvatima i bosancima odgovarao rat, a bili su bez teskog naoruzanja? to sto su se navedeni sastajali ne znaci nista, a to da je tudjman imao jako losih poteza isto ne poricem. agresija na hr je pripremana dugo godina i bilo tko da je dosao na vlast rata bi bilo jer je vec bio pripremljen. kasnih 80-ih su vojni helikopteri dovozili srpske nacionalisticke novine na podrucje planirane buduce srpske krajine kako bi se narod indoktriniralo, pogledaj malo na jubitu sve srpske skupove istine i pozivanja na rat jos dok je prosjecni jugoslaven koji nije zivio u tim podrucjima o tome mogao samo sanjati...

o ovome s amerima se slazem, ali oni su postali velesila da bi vladali. velesile se tako ponasaju, ne dijele cvijece po svijetu zato sto imaju najvise moci i vojske. povijest je uvijek takva, cim se netko oili odmah pocinje sijati "pravdu" svuda oko sebe.

i ne trebas se vrijedjati jer ne napadam tebe kao covjeka vec tvoje izjave. ti si za mene i dalje kolega modelar.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #73

Znači ti tvrdiš kak nam je super?

ne nije nam super, ali kako ti pricas ispada da nam nikad nije bilo gore, a realno nikad nismo imali bolji standard. istina on polako pada, ali i dalje nije lose. problem je da nam za sada perspektiva izgleda lose, ali i to se moze promijeniti.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: nas mali referendum

Reply #74
 Stvari bi danas malo drukčije izgledale da Juga još uvijek postoji, ovako je morala pasti, Tuki, Alija i Slobek su sve fino dogovorili, pimplali tenis, pili čaj i imali direktne telefonske veze, dok su ljudi na sve 3 strane ginuli... ovo je isto na rubu znanosti, tj. preko ruba znanosti i za svakog hrvata je uvreda.

Da ne citiram sve već samo dio ...
Vidiš eewane za mene osbno to nije uvreda već činjenica ... kad god su u toplini kakvog luksuznog hotela uz drugarski stisak ruke i bocu kakvog dobrog pića potpisivali razna primirja i postizali dogovore te se bavili kartografijom onda sam moral dobro glavu u rov skrivati da ostane na ramenu...
Nažalost to su činjenice a ne naučna fantastika..