Skip to main content

Topic: Još jedan 550 V2 3GX  (Read 4994 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #15
Bože...kaj još sve nebumo čuli...
Pa što ti ljudi tamo nejdu s vremena na vrijeme na neku edukaciju?
Znam da svašta prođe kroz njihove ruke,ali to im je ipak posao.

Dobro,ja moram priznati da nisam (osim sprešetavanja do pošte)imao većih problema,dapače!

U svakom slučaju,super da nas ima sve više i više s pravim pilama!SRETNO i puno veselja!

 ;D
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #16
Helic polako napreduje ali imam nekoliko pitanja u vezi stanice i telemetrije.

Zanima me dali može modul TM1000 raditi sam bez AR8000 i satelita?
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #17
Helic polako napreduje ali imam nekoliko pitanja u vezi stanice i telemetrije.

Zanima me dali može modul TM1000 raditi sam bez AR8000 i satelita?
Da, ali bez prikaza signala, možeš pratiti voltažu i temperaturu.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #18
Ok a kako da ga spojim?

Ja ga stavim na napajanje upali se samo crvena lampica i nakon par sekundi se ugasi i to je to. A kada ga bindam onda nemam nista na stanici....
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #19
jel si prikopčal senzora (temperature) i kabelčić za napon baterje ... ako jesi nakon bindanja sa stanicom trebal bi imati te vrijednosti ...uostalom čim ga spojiš napajanje( od bec.a) trebal bi imati napon rx.a

naravno i na stanici treba u glavnom izborniku postaviti opcije za telemetriju....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #20
Da to sam spojio i u stanici imam vidim sve di bi trebale pisati vrijednosti temperature napona i napona rx-a ali nema nicega njega kad ustekam na napajanje zasvijetli crvena lampica i ugasi se i to je to a kad ga bindam sa stanicom onda žmirka žuta lampica i kad ukljucim stanicu ugasi se i to je to ali na stanici mi ne pise da je ista pronasla kao kad ju bindam sa AR8000...
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #21
hmmm , ne kužim ...

telemetriju moraš bindati kao i prijemnika , odabereš model na kojem bude telemetrija , ugasiš stanicu , uštekaš telemetiju u prijemnik ,ili FBL kontroler (ako imaš satelite) i pritisneš gumbič za bindanje na telemetriji ,zatim pališ stanicu sa gumbičem za bindanje ,

naravno prije toga stanica je več bindana sa prijemnikom tj ,fbl+ sateliti
dx9-xd8-gobac630

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #22
Evo uspio sam ali tako da sam spojio modul sa AR8000 i onda sam sve BINDAO i onda sam telemetriju otpojio i sada ona radi zasebno sastreane samo na napajanju...

Hvala na pomoci
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #23
Evo meni je konacno stigao ESC sad me zanim ovo napajanje šta ima ESC dali njega traba odspojiti crvenu žicu jel imam BEC?

ESC je TURNIGY K-Force 100A Brushless ESC
a BEC je CC BEC Pro
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #24
Stisneš sa šarafcigerom na konektoru žicu, izvučeš ju van iz servo konektora i izoliraš. A možeš ju i odcvikat i onda izolirat. Ja izvučem iz konektora i stavim izolirke gore, nikad ne znaš da li ćeš opet koristit interni BEC.
MAK Zapad

 

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #25
E hvala ti puno mislio sam si da nemogu paralelno raditi. A kako spojiš napajanje sa baterije na ESC i BEC jel gore na konektoru ili žicu oguliš od ESC-a i zalemiš?
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #26
Ja spojim žice od ESC-a i BEC-a direktno na konektor. A možeš i ogulit žice od ESC-a pa onda tamo spojit žice od BEC-a, ali meni je nekak ljepše na konektor :)
MAK Zapad

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #27
Ok budem ih i ja tako spojio samo mi moraju još konektori doci. A di staviš ESC sa strane ili spod baterije?

Imam još jedno pitanje u vezi 3GX zanima me dali moraju biti dva satelita od spektruma jel mi i sa jednim radi. Za šta služi drugi ako mora biti? Jel sam u uputama vidio da piše da moraju biti 2.
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #28
Ne znam, nisam imao 550 tak da ne znam di ide ESC. Vidio sam da Luxo ima BEC sa strane, znači na boku frejma. Zguraj ga di ti paše, tak svejedno :) Iako je neloše ga malo maknuti od prijemnika.
Vjerujem da su to napisali zbog range-a, sigurnije je sigurno s 2 satelita
MAK Zapad

Odg: Još jedan 550 V2 3GX

Reply #29
Hvala ti puno idem sada to slagati budem ga ja stavio sastrane isto je inoce nemam dosta kablica za signal na ESC malo su kratki....
Jeti Duplex DS-24
SAB Goblin 380 NEO, SAB Goblin 500 NEO
SAB Goblin 700 kyle stacy  NEO