Skip to main content

Topic: Pad napona na bateriji pod opterećenjem (Read 1911 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pad napona na bateriji pod opterećenjem

Koliki je normalan pad napona na bateriji kad se optereti? Imam 3S bateriju, 1300 mAh i na nju spojen motor od 200 W. Kada baterija ima napon 12 V pod gasom napon pada ispod 10,8 V. Da li je to normalno? Ili ne bi trebao koristiti tu bateriju ako joj napon pada ispod 10,8 V?
Napon je mjeren na balans konektoru za punjenje.

Odg: Pad napona na bateriji pod opterećenjem

Reply #1
Jel to kad je baterija na 100% kapaciteta?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Pad napona na bateriji pod opterećenjem

Reply #2
Sad kad san ponovo procita vidin da nije..u svakon slucaju ako ti na punu bateriju padne na 10,8v nije dobro.
Neki fpv letaci cijede svoje i na 3,5 po celiji,al to kad je baterija pri kraju,kad sletis opet se napon  vrati na 3,75-3.8
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Pad napona na bateriji pod opterećenjem

Reply #3
Ako sam dobro izračunao motor od 200w povuče 16.6A struje a pad napona je 1.2V. Ako se iz toga izračuna u.otpor baterije po formuli padU / I x1000 dobije se vrijednost od cca 72mOhma što je tako tako tako...nek me isprave ako griješim