Skip to main content

Topic: Pomoć oko Naza M LIte (Read 4930 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Pomoć oko Naza M LIte

Pozdrav svima
kupio sam Naza M lite + GPS .. sve sam spoijo kako piše u uputama.
Receiver je Fly sky FS-IA6B...  Transciver je TGy-i6...
Motori DJI 2212 920KV... ESC SimonK 30A
Na Naza Lite Assistant-u sve tj. vidim da reciver radi kako treba
Problem je što ne mogu armat quada tj motori ne startaju ni u jednom položaju palica kako piše u uputstvima...

Zna li neko u čemu je problem. Na Naza 32 je sve radilo kako treba..

Dali da ga upgrade na V2 ili ne?
Molim pomoć...

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #1
Upgrade na V2 definitivno da, razlika nebo i zemlja. Sto se tice armanja moguce ti je da ti palica gasa u najdonjem polozaju ne daje dovoljnu nisku vrijednost za armanje, to zna kod jeftinijih stanica biti tako, tak da probaj dodat minus trim ili subtrim na kanal za gas(throttle) i onda probat armati.

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #2
Napravi kalibraciju IMU-a.

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #3
Sve sam probao ali ništa u međuvremenu sam napravio upgrade na V2 i sve je ok jedino mi je erorr  da trebam konfigurirati GPS.
U Naza assistantu  ima test motor, ali ni to ne radi tj. motori se ne okreću..
neka ideja...

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #4
Jedino što mi pada na pamet je pitanje..
Postoji li neka dobra duša u ZG.... ja dođem do nje nije problem.... da mi to sve pogleda?


Unaprijed hvala

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #5
...a kako su tocno motori i regleri spojeni
mos mislit

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #6
1. Sve je radilo s Naza 32
Sad u Naza assistantu sve kao izgleda dobro, ali neće armat tj ne pokreće motore
motori su spojeni na reglere  regleri napajanje na board kako je i bilo, a signalni kabel na nazu...
Ne kužim

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #7
u nazi asistentu možeš testirat svaki motor zasebno (basic->aircraft->motor test). Tu ćeš vidjet da li ti vrti motore.ako to radi, provjeri položaj palica stanice i kalibriraj po potrebi (basic->aircraft->rc).ako ne radi, vjerojatno je hardverski problem negdje.poz

FY680, E600, Naza M-V2, miniquads

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #8
kako mislis signalni kabel, mislis samo zuta zica? daj slikaj plocu napajanja, znaci trebala bi crna i crvena sa svakog reglera na plocu ili direkt na konektor za bateriju i crna/zuta/crvena u nazin m1-m4 port. Drugo jel vidis u basic meniju kad mices palicama?
mos mislit

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #9
Znači spojeno je da je napajanje reglera:
crvena spojena na + razvodne ploče, crna na minus razvodne ploče
signalni kabl crna /crvena/bijela (u mom slučaju) je spojena na NAZU M1-M4 .
Kada ga spojim na assistant i mičem palicama sve radi tj reciver radi i prikazuje komande u Basic meniu
sve izgleda dobro ali u onom testu neće vrtit motore....
Kada spojim napajanje svi regleri zapište a ledica na NAZI počne treptati brzo crveno....

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #10
u nazi asistentu možeš testirat svaki motor zasebno (basic->aircraft->motor test). Tu ćeš vidjet da li ti vrti motore.ako to radi, provjeri položaj palica stanice i kalibriraj po potrebi (basic->aircraft->rc).ako ne radi, vjerojatno je hardverski problem negdje.poz


jesi probao jel radi ovo?
jesi namjestio low voltage vrijednosti?jel mozda baterija  prazna? Po ovoj shemi kontinuirano treperenje crvenog led je ili low voltage baterije ili je potrebna kalibracija kompasa
mos mislit

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #11
Jesi napravio kalibraciju kompasa?
Ako nisi, onda je to to.
Ona procedura da par puta switch za gps mode prebacis i onda udjes u mod za kalibraciju pa quad izvrtis u smjeru kazaljke na sat u horizontalnom smjeru i isto ponovis u vertikalnom smjeru sa "njuskom" prema dolje.

Daj sliku quada.

 

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #12
bez obzira na kalibraciju gps-a, motor test bi trebao pokrenut motore. Ako se ne pokreću, nešto je krivo spojeno.
FY680, E600, Naza M-V2, miniquads

Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #13
sve ću rastaviti i na novo pa ću vidjeti čitao sam da ako esc nije dobro kalibriran da neće pa neće....idem ispočetka hvala na savjetima
ako se netko još nečega sjeti slobodno se javite


Odg: Pomoć oko Naza M LIte

Reply #14
Bez par fotki je tesko nekako pomoci