Skip to main content

Topic: Prva RC samogradnja (depron) (Read 114170 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #330
nemam kabal za simulator ovaj što imam je samo za miksanje kanala preko
kompa jeftina stanica pa se nemože na njoj

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #331
Evo slike ovi kotači me ubijaju i njih čekam
pa napravio od stiropora za početak

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #332
Lijepo je ispao!

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #333
iskreno za prvi cub i ja mislim da je solidno ispao
da nisam morao ljepiti usranim drvofixom jer tu nema ništa drugo
za kupiti osim u tubama od silikona bizon, patex ili tako nešto
dao bi se složit za 1 cijeli dan ovako za 2
drugi če biti ljepši pogotovo kada se oboja

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #334
Potrazi si Pumax lijepilo!

Kad stigne batka u zrak s njim!

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #335
ide on sutra s ovom od aku bušilice bio vani na cesti sada maloprije  dao mu gasa
i digo se odmah ugasio pošto je noć pa čemo vidjeti sutra
nema ni to pumax
kupio neki bizon montažni kit ali isto nevalja drži nešto ali nije baš dobro
i isto moram čekati pola dana da se osuši
punac mi ide u zg za vikend pa ču ga poslati u bauhaus ili baumax pa da ih pita šta imaju od ljepila da mi kupi

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #336
Samo pazi da regler nebi se zgasio posto cita voltazu za 3s lipo!

To jest da ne zabrije da je voltaza pala, tipa ispod 3.2V!

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #337
a dali možda regler čita napon baterije na samome paljenju
pošto moram imati polugu gasa do kraja pa dok 2 puta zapišti smanjim do kraja pa
pa opet jednom zapišti i tek onda radi inače neče ako nije gas do kraja na početku
ako se nevaram mislim da mi je gasio na 4,6 v ovu bateriju jer sam na njoj več ispitivao malo motor i stanicu kada mi je to stiglo

 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #338
Ako punac kojim slučajem zna za tvrtku Schachermayer koja se bavi prodajom okova za namještaj, tamo ima ljepilo pod nazivom DORUS PU 300. Odlično ljepilo, jako brzo se suši, nakon pola sata jako čvrsto držanje. Jedan dućan je u Zagrebu kod Radničke ceste, adresa je Vrtni put 5, a druga lokacija je na ulazu u Veliku Goricu, u drvnom centru J.u.A. Frischeis, adresa je Ljudevita Posavskog 49. Ako to ne može, nek potraži u ovim centrima, tipa Bauhaus, Pevec, BISON PU MAX. Znači to su sve PU ljepila za drvo, to im je primarno, mada i više nego dobro lijepe i ostale materijale.

To su ljepila na PU bazi s kojima sam radio i radim.

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #339
...zadnji neznam kako se zove još mi nije sve ostalo u glavi  nazovimo ga stabilizator na repu za
upravljanje gore i dolje dali treba biti nešto podignut ili ravan?
te isto tako ako poleti a  nadam se da hoče i ako se bude naginjao na ljevu ili desnu stranu
dali to mogu riješiti tako što stavim protuuteg na kontra stranu krila recimo šaraf ili tako nešto 
te dali je potrebno učvrstiti krila sa recimo nekom špagicom da se ne provinu u zraku
ili puknu ako je to moguče imam ravno krilo sa ubačenom balzom u komadu 5mm debljine 35mm širine
ma sav je pun letvica te je i teži nesmijem ga niti farbati išao sam na to da mi izdrži što više padova ako je moguče
pošto još nisam letio

Taj zadnji se zove elevator i to je kormilo visine. Ako polijećeš sa zemlje i CG je u redu on bi trebao stajati ravno. Njegovim pomicanjem će avion poletiti, no tek u letu ćeš vidjeti stvarno stanje i podesiti ga da leti ravno. S obzirom na težinu modela ne vjerujem da će dolaziti do nekog bitnog naginjanja prilikom dodavanja gasa. Nikakve "protuutege" nemoj stavljati jer ako bi negdje i pomogao, u drugoj situaciji bi sigurno odmogao. Što se tiče glavnog krila, bilo bi dobro da imaju karbonsku šipku ili cijev, no isto tako znao sam napraviti bez ikakvog ojačanja i opet je letio super, nemoj samo lupinge raditi.

Ja ti iskreno želim da taj prvi let prođe što bolje, no kako nisi prošao let na simulatoru nemoj se obeshrabriti ako let završi nakon par sekundi. U početku je potrebna velika volja i onda s vremenom dođu rezultati. Ja sam do situacije kad sam vratio čitav model doma potrošio paket Izofloora, a vježbao sam dosta na simulatoru. Sad što god napravim, leti. Bitno je dosta čitati iskustva starijih i iskusnijih modelara na ovom forumu i sve će biti kako treba.

Uživaj.  :)


Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #340
Jao pada kiša kod mene  :(

Ma poslati ču ga da ode kupiti samo taj pu max jel
se ne snalazi baš u zg pa da neluta

kupio sam i ovo ljepilo neki drvofix ali jako brzo steže za 2 sata relativno suho

ima i ovaj sprej za kupit tu kod mene
predpostavljam da je ovo to pu max ljepilo

piše ovo adhesive na tom malom ljepilu firma je everbuild što nema na drvofixu a na bizonu isto to  piše
kao i na spreju 

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #341
Kupi PuMax i ne beri brigu...

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #342
Bison kontakt spray i Bison kontaktno ljepilo (u tubi) NAGRIZAJU depron - brzinom munje. Pitaj me kako znam :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #343
Vjerojatno znaš iz iskustva!?   :D

evo ja danas poletio sa cubom i nije prošlo dobro
imam novu stanicu ali prijamnik nevalja saznao čim je cub otišao 20 metara
dalje osto bez kontrole po je letio malo sam do pada ajde ništa strašno od toga svega
nisam ni skužio da gubi signal
drugi pokušaj opet malo letio i ostao bez signala i lagano se spustio
na kotače e tu mi več bilo čudno ali od uzbuđenja nisam se sijetio otići dalje pa ga
pokušati dignuti sa zemlje tu bih odma sve skužio
e treči pokušaj preveliki gas naletio vjetar otišao nekih 15 metara u zrak
napravio luping, ako se nevaram to je naziv za okret u zraku i ravno na nos
otpao motor i smotala se osovina i otpalo kormilo visine  ali bez brige vač je spreman za novi pokušaj
nadam se sutra bolje sreče i bez kiše. Šteta nije imao tko snimiti sve to, dao sam malome a on hvata muhe okolo
mobitelom

jedino što vuče u lijevu stranu i nagnut je malo na lijevo neznam kako naginjanje riješiti

Odg: Prva RC samogradnja (depron)

Reply #344
Dobra škola - slijedeći (i svak idući) puta na prvom letu (ili nakon promjena u modelu) - napraviš range check - po mogućnosti prije polijetanja :)
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }