Skip to main content

Topic: amatersko pitanje u vezi... neznam kako da to nazovem (Read 1377 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

amatersko pitanje u vezi... neznam kako da to nazovem

kako dobiti da gimbal radi kako radi (levelira kameru) ali kad micem palicama na stanici pomicem kameru gdje zelim
neki kontroler ili?

 

Odg: amatersko pitanje u vezi... neznam kako da to nazovem

Reply #1
Ovisi kakav je gimbal i kako se kontrolira, B gimbali imaju mogučnost podešavanja nagiba za 2-3 osi, spoji se kanal sa RX, poštima se i radi, gimbali koji imaju servo mehanizme koji su spojeni recimo na nazu F1 i F2, na jedan od ta 2 izlaza se može dodjeliti manualna kontrola, drugo nisam ni isprobavao.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: amatersko pitanje u vezi... neznam kako da to nazovem

Reply #2
gimbal ima servo motore ali u planu mi je uzeti brushless gimbal pa moze i preporuka za takav gimbal

ali da pojednostavim pitanje

sta trebam uzeti da sa drugom stanicom kontroliram gimbal?

Odg: amatersko pitanje u vezi... neznam kako da to nazovem

Reply #3
Da bi kontrolirao gimbal trebaš naravno tu drugu stanicu i prijemnik za nju koji se potom spoji na elektroniku gimbala, večina tih svih elektronika za gimbal odmah daju 5V za prijemnik. Na sličan način se može kontrolirati gimbal preko trainer kabla, znači kabl između 2 stanice (koje moraju biti kompatibilne), na glavnoj se dodjele 2 kanala preko trainera za kontrolu gimbala, u tom slučaju dovoljan je jedan prijemnik na letjelici i ta 2 kanala naravno ako su slobodni i ne koriste se spoje se na elektroniku gimbala. Mislim da je prvi način bolji.
Dosta ih koristi ovaj s RCTimera ako je GoPro u igri:
http://www.rctimer.com/product_884.html
Imaš tu krajem na linku package sale 155$
Potrebno ga je sastaviti, unijeti novi firmware, poigrati se sa postavkama, a najbitnije je složit neku malo bolju antivibracijsku podlogu jer se na ovoj koja se dobije uz gimbal dosta njiše, nadam se da sam bio od koristi.  8)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: amatersko pitanje u vezi... neznam kako da to nazovem

Reply #4
hvala franky  ;)