Skip to main content

Topic: Punjenje Ni - Cd baterije  (Read 2646 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Punjenje Ni - Cd baterije

Moze li mi netko objasnit zasto je punjac imax b6 ovu baterijuNi - Cd 9.6 V napunio na 13.10 V, zar ne bi trebala biti puna na 9.6 V. Dali je neispravna baterija ili je neispravan punjac( punjac je nov). Da napomenem baterija je stara i dobio sam nju sa stanicom Graupner fm414.

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #1
pricekaj malo bude pao napon
strong, light and cheap - choose two

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #2
Nije pao napon, zavrsio je sa punjenjem na 13.19 V

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #3
Vjerojatno su chemtrailsi zasuli bateriju !  :D

Sve je OK, 1,2 x 8  je 9,6  to je radni napon.  Kod punjenja po jednoj cell NiCD ide do max 1,65 V , ali taj napon brzo padne kada je gotovo punjenje.
D.

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #4
Hmmm da vidis toga se nisam sjetio, mislim  na  chemtrailove  ::) , a tko ce ga znati, sve je moguce  :D

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #5
Proslo je 2h od punjenja i napon baterije je 10.88 , i smije li ta baterija sa tim naponom u stanicu, posto je napon visi nego sto treba.

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #6
Bateriju smiješ spojiti na stanicu iako je napon viši od nazivnog. Naime, svaka stanica ima vlastiti regulator napona upravo zato što se napon baterije mijenja s njenom napunjenošću.
Preporučio bih ti da tu bateriju predaš u reciklažno dvorište i nabaviš si novi NiMH ili Lixx paket.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Punjenje Ni - Cd baterije

Reply #7
Ok., hvala na odgovoru. Tako ce i biti, nabaviti novu a ova baterija ide u reciklazu.