Skip to main content

Topic: Pitanje... pukla zica na resiveru (Read 2289 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Pitanje... pukla zica na resiveru

Pukla mi je antena na Turnigy resiveru, dali se ona moze nadomjestiti nekom drugom zicom i kojom. Ako da kojom zicom, kojom debljinom i kojom duzinom. Unaprijed hvala!

Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #1
ta žica je koaksijalna,tj. ima jednu žicu i okolo nje namotanu drugu mrežastu žicu i ima odgovarajuću dužinu i na to paziš isto.Moraš paziti kako lemiš tu žicu da spojiš srednju na jedan kontak a ovu drugu mrežastu na drugi kontakt na pločici ,nikako zajedno.Pišem to samo ako je koaksijalna a ako nije onda samo paziš na duljinu i zalemiš na kontakt na pločici.A bilo bi i dobro da napišeš koji je receiver u pitanju,pa ćemo više znati o čemu je riječ.Valjda će ti pomoći ovo malo mojeg komentara i savjeta.Sretno

Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #2
Koaksijalna je, gdje da nadem takvu koaksijalnu (zamjensku) zicu?

Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #3
Koaksijalna je, gdje da nadem takvu koaksijalnu (zamjensku) zicu?
meni je prvo palo napamet neki stari ruter za internet koji više nije ispravan a ima tu žicu unutra koja se spaja na wi-fi antenu,pogledaj žice za wi-fi antene od tih rutera ili sličnih uređaja

Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #4
Nasao sam zicu kao sto si rekao od staroga rutera, mora li ta zica biti iste duzine kao i original ili moze biti malo i duza. Mjenja li se sto u radu prijemnika ako je duza.

Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #5
Po ovome što sam do sada uspio naučit sa foruma i ostalih informacija,DA mora biti iste dužine onakvu kakvu si kupio ili dobio sa  receiver-om  uz stanicu,znači tvornička original duljina.A o ostalom dali ima smetnji ako je kraća ili duža to sam isto vidio da ljudi pišu o tome da stvarno smeta,a sada neznam na koji način,možda se povremeno gubi signal ili tako nešto,već će se netko stručniji i upučeniji javit u vezi toga


Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #7
Eto,bitna je dužina "brka" antene,za koaksijalce i za obične žičane :)

Odg: Pitanje... pukla zica na resiveru

Reply #8
Ok. hvala vam na odgovorima, javim dali je sve proslo ok. (moram odnjeti prijemnik kod nekog elektronicara koji ima lemilicu za te sitne stvari, moja nije bas za te sitne stvari) LP