Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 228170 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #510
Hahah, opet nas dvojica o antenama  :D

Mislim da bi se moglo dobiti dobar range samo sa patch antenom na tx-u. Helical + clover ne zvuči loše, ali je previše petljancije.


Hahaha,vječna diskusija :D


Ma ja cu to jos sve prostudirat,cak san gleda za ove clovere da ih sam napravin,totalno su banalno sastavljene,a ja volin petljat sa svojin rukama oko svega
Jel imas mozda neku preporuku/link za ovu patch antenu ?

I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #511

Ma i meni je draže petljanje u kučnoj radinosti od kupovanja gotovog proizvoda, al šta češ, nekada treba kombinirati. I mene vuče ta konverzija već neko vrijeme pa sam već stavio na banggoodu u košaricu što mi treba, samo antena nije bila na lageru - sad izgleda da će je imati skoro jer stoji da se šalje unutar 8 dana.

za preradu stanice na patch ti treba ovo dvoje

http://www.banggood.com/10cm-PCI-UFL-IPX-to-RPSMA-Female-Jack-Pigtail-Cable-p-924933.html
http://www.banggood.com/Wholesale-FrSky-7dB-Patch-Module-Antenna-p-68704.html

i uzmeš si jednu ovu omni da možeš za minutu vratiti sve na staro.
http://www.banggood.com/2DB-2_4Ghz-Wireless-Gain-Antenna-For-Wifi-Module-Network-Card-p-961875.html

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #512
Moga bi malo pogledat reviewe po netu o ovakvon tipu antene,al ovako sta znan,ima dosta uzi onaj spektar (neznan kako se to zove) mislin 30 ili 35 stupnjeva,pa sad ako je model blizu,mozda bi bia problem sa tin vozit,a ovako na daljinu ok..a helical ima 90 stupnjeva
Obe su super,samo pitanje je namijene.


I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #513
malo razmisljajuci san dosa do zakljucka da ce ipak bit 2 cloveleaf,i zbog cijene i zbog toga sta bi me i na fpv vuklo da stavin neke bolje antene,to bi bila kesa novaca pa cu se zadovoljit sa ovin.  Kad dođu napravit cu par range testova pa cu stavit ovde kakvi su rezultati bili
 a kad budu bolja vremena,mozda se pocastin sa jos dvi helical..jedna 2.4 i druga 5.8ghz
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #514
malo razmisljajuci san dosa do zakljucka da ce ipak bit 2 cloveleaf,i zbog cijene i zbog toga sta bi me i na fpv vuklo da stavin neke bolje antene,to bi bila kesa novaca pa cu se zadovoljit sa ovin.  Kad dođu napravit cu par range testova pa cu stavit ovde kakvi su rezultati bili
 a kad budu bolja vremena,mozda se pocastin sa jos dvi helical..jedna 2.4 i druga 5.8ghz

Ajd pa kad istestiramo svak svoje kombinacije podjelimo ovdje mišljenja.
Ja uzimam patch ovih dana, tražim još neke sitnice pa da odjednom naručim.

Ako ne bude nekih rezultata uzmemo wifi booster i mora da ide daleko  ;D

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #515
Jel mi moze ko dat link sa hobbykinga od ovog frsky comba za turnigy 9x,ali da podrzava telemetriju?
Vidia san da ima razlicitih,a razlike u par eura,pa da se ne zeznen.
Jel ovaj podrzava telemetriju? (i modul i rx)


http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Module_RX.html
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #516
Trebaš baš to s linka.
I modul i prijemnik su telemetrijski.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #517
Da (imam isti) ali ti treba i http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__19969__FrSky_FLD_02_Telemetry_Display_Screen.html Što nije FrSky to prestao proizvoditi???
Druga varijanta ti je flashat 9x(r) sa firmware-om za telemetriju ali su potrebne i modifikacije na samoj stanici + RS232 na TTL converter (cca 2$) što ti nudi mogućnost prikaza iste na displayu od stanice.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #518
Hvala na odgovoru..to ostalo ću otom-potom  :)
Samo mi je bitno da iman risiver i modul koji podrzavaju telemetriju
Mislin da cu jednog dana ubacit er9x firmware u nju,pa pretpostavljan da mi ovaj displej nece trebat?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #519
Tako je

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #520
Evo ugradia san si frsky modul na t9x,probusia san jednu rupu kroz modul i stanicu i provuka kabel za antenu di je bia originalni,sta mi se cinilo prakticnije.
I risiver je dobia 2 pigtaila da se mogu zavidat dvi cloverleaf antenice
Ovako na pogled,zavrsna obrada originalnog modula mi je puno bolja od frsky-evog,na kojem plastika pari fragilnija,jeftinija i ima loš finiš



free upload pictures




image upload no compression




picture share




free upload pictures




greenshot




image upload no resize




screen shot on windows


Pa cemo range testove uskoro
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #521
E ovi cloverleafovi ce bit zanimljivi,al kad vec isprobavate ja bi stavio neku usmjerenu umjesto omni :D

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #522
Doc ce usmjerena kad dođe i fpv oprema,necu letit 4km bez "cvika"  ;D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #523
Samo naprijed :D,da i ja nesto znanja pokupim odavde pa da dobijem na dometu bez 433 mhz :P

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #524
sta ti koristis od opreme?
 Sudeci po nicku,sigurno nesto profesionalno hahaha
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form