Skip to main content

Topic: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ] (Read 229540 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #240
Volim vjerovati da su trenutno stalno na backorderu jer se zele prvo rijesit starih dugova....  :D
Ono, prije par dana je stanica dosla na zalihu 2 put u istom danu, i taj drugi put sam otrcao na hobbyking 15 minuta poslje notifikacije i jos uvijek je nisam mogo stavit na backorder...
Nemoguce da ljudi samo sjede i cekaju mail o novim zalihama pa da je tako brzo nestala  >:(

Sve dok je BK komada veci od broja novih nece ni biti na zalihi, mail obavijest je da je doslo na skladiste, rezerviraju za vec narucene i ono sto ostane pise u kolicinu ( nista ne ostane).

A kako je minus turbo velik, ne daju ni BK narudjbu.


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #242
And it's gone!  :D :D Taman mislio napraviti refund na Leaderhobby-u  8) A i oni su smješni, ovi na HK barem znaju reć kad otprilike očekuju svoje proizvode iz tvornice, dok ovima to nije baš praksa, svaki tjedan pitam za tu stanicu, a oni kao da je FlySky tvornica propala, ni traga ni glasa.

lp,
Marko


Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #244
Mamu im pokvarenu pohlepnu  :D
Morat cu napravit neki program da mi mobitel pocme zvonit ko blesav kad primi mail od HK xD

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #245
Ili se riješi problema loše zalemljenih komponenti, loših switcheva (i mikroswitcheva za navigacijske tipke i 2-way i 3-way switcheva i main switcha za napajanje), palica bez navoja, strganih palica itd. da ne nabrajam i kupi si poštenu stanicu :)
Prošlo mi je 10ak Turnigyja kroz ruke i iskreno ne bih letio ništa osim zagija s njom
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #246
Evo ga na opet  :D
Dobro, ajde predlozi neke bolje pa cu razmotrit i vidit kako stojim sa kupinama  :)

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #247
Mislim, nije loša ta Turnigy, samo je po meni previše razvikana i nastao je takav hype, a neosnovano. OK je to stanica, ali hardware joj je najveća mana. To kaj je moguće svašta zmiksat itd. ionako većini ekipe ne znači niš, bitno da ima elevon mix i ajmo dalje  :D
Ona vrijedi točno toliko koliko košta, ni centa više.
Po meni, pogledaj si MX12 (ima rabljenih tu na forumu po OK cijenama), Futabu 7C (po meni best buy za malo love), DX7, eventualno i DX6i ili Optic6. Ako misliš letit samo zagi i depron, OK je turnigy
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #248
Ili se riješi problema loše zalemljenih komponenti, loših switcheva (i mikroswitcheva za navigacijske tipke i 2-way i 3-way switcheva i main switcha za napajanje), palica bez navoja, strganih palica itd. da ne nabrajam i kupi si poštenu stanicu :)
Prošlo mi je 10ak Turnigyja kroz ruke i iskreno ne bih letio ništa osim zagija s njom

Nazalost to je istina, s vremenom se mora otvoriti i popraviti koji kontakt, F. Mod switch zna zezati, letjeti skuplje modele nije pametno, no moguce je.

Iako s dodacima parira mogucnostima ne i kvalitetom. No u svojoj klasi nema ozbiljne konkurencije.

Ja planiram preci na bolju stanicu ali jedno po jedno.

Problemi skupljih stanica su ovisno o modelu
head tracking ne radi, skupi reciveri ( ako nema zamjenski), nemaju telemetriju, nisu modularne ...
Ovisno sta koga smeta.

Lako je odluciti se za jeftini turnigy tesko kupiti skupi profi pa da nesto ne moze ili ne pase

za sada drzi dok ne skupim i kupim jacu



Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #249
Ma ne tvrdim ja da je ona loša, samo se stvara preveliki hype oko ničega. Jer da je to stvarno bog i batina stanica ne bi se prodavala za 40$ (koja joj je bila cijena do nedavno)
Naravno da je moguće letjeti bolje modele, ali stvarno nije pametno :) Za tu lovu istina, teško je naći nešto bolje.
Ako ti treba telemetrija (a većini početnika koji dolaze ovdje baš i ne treba) i lova je problem, najbolje uzeti neku dobru stariju pilu na 35/40 i FrSky modul npr.
Za Spektrum i FASST Futabe ima prijemnika i na HK, za JR-e s DMSSom, Graupnere, Multiplexe, Hitece itd. nažalost nema.
Profi stanice... Hm, "profi" stanice koštaju par tisuća dolara, sve ovo ispod nije ništa profesionalno :)
MAK Zapad

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #250
do 400 eura stanice ima prigovora
tamo nakon 800 eura nemam previse prigovora - osim jednog ( cijena)
ili su prigovori tipa ne svidja mi se dizajn

Nisam probao tray stanicu i takvih ima interesantnih.

ove godine izlazi dosta interesantnih JR XG11, Jeti DS/DC 16,Spectrum DX18, multiplex profi...
a i poboljsane stare verzije JR 11x ZERO s DMSS, i DX-10 bi rado probao...

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #251
Meni se XG8 sviđala (ok to je rang ispod dosta toga kaj ti gledaš), ali me DMSS odbio - znam da nikad neće izaći divlji receiveri za to. Aurora mi je bila previše žblj za lovu koju košta i također ništa od jeftinih receivera, ali lijepo izgleda. Kad imaš love, možeš birat, samo kome stvarno treba tako skupa stanica (mislim na top ponude)?
MAK Zapad

 

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #252
Meni se XG8 sviđala (ok to je rang ispod dosta toga kaj ti gledaš), ali me DMSS odbio - znam da nikad neće izaći divlji receiveri za to. Aurora mi je bila previše žblj za lovu koju košta i također ništa od jeftinih receivera, ali lijepo izgleda. Kad imaš love, možeš birat, samo kome stvarno treba tako skupa stanica (mislim na top ponude)?

JR XG8, Futaba 8FG Super,Hitec A9 su mi neka potencijalna iduca stepenica i da ih umixaju bila bi za 10
Dizajn JR, HT futaba, veliki display A9 to bi bila stanica i jos da moze module...

Problem je sto za iduci sam htjeo
1. Kvalitetu - filing da sve stima i da mogu na -25 van i plus 45
2. 8 i vise kanala
3. Da podrzava HeadTracking
4. Zamjenski reciveri - nije zgodno prespajati reciver
5. update FW jednostavan - USB, SD Card ...
6. Modularna - cisto zbog opcije ili ako nema 4 ili 7 - JR kompatibilno plus
7. Telemetrija - iako koristim zujalicu za bateriju ne moze skoditi, za FPV jako pozeljno
8. Veci display plus
9. Pc podesavanje plus

Da i trebala bi mi se svidjati ( o ukusima ne vrijedi raspravljati)

Ne cine mi se pretjerani uvjeti no zajedno ozbiljan problem (do nekog iznosa stanice)








Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #253
Meni se XG8 sviđala (ok to je rang ispod dosta toga kaj ti gledaš), ali me DMSS odbio - znam da nikad neće izaći divlji receiveri za to. Aurora mi je bila previše žblj za lovu koju košta i također ništa od jeftinih receivera, ali lijepo izgleda. Kad imaš love, možeš birat, samo kome stvarno treba tako skupa stanica (mislim na top ponude)?

http://www.diytrade.com/china/pd/10026861/DM660E_MICROLITE_6-Channel_DMSS_Receiver_For_JR_XG7_XG8.html

29$ no min narudjba 10 komada i nije to prava kvaliteta.

Odg: Turnigy 9X – info, pitanja i odgovori [FAQ]

Reply #254


JR XG8, Futaba 8FG Super,Hitec A9 su mi neka potencijalna iduca stepenica i da ih umixaju bila bi za 10
Dizajn JR, HT futaba, veliki display A9 to bi bila stanica i jos da moze module...

Problem je sto za iduci sam htjeo
1. Kvalitetu - filing da sve stima i da mogu na -25 van i plus 45
2. 8 i vise kanala
3. Da podrzava HeadTracking
4. Zamjenski reciveri - nije zgodno prespajati reciver
5. update FW jednostavan - USB, SD Card ...
6. Modularna - cisto zbog opcije ili ako nema 4 ili 7 - JR kompatibilno plus
7. Telemetrija - iako koristim zujalicu za bateriju ne moze skoditi, za FPV jako pozeljno
8. Veci display plus
9. Pc podesavanje plus

Da i trebala bi mi se svidjati ( o ukusima ne vrijedi raspravljati)

Ne cine mi se pretjerani uvjeti no zajedno ozbiljan problem (do nekog iznosa stanice)

Veliki display kod Aurore i nije neka sreća, jer je niske rezolucije. To se najbolje vidi kod servo monitora ili pitch/throttle krivulja. Ne znam, očekivao sam jako puno od te Aurore i kupio sam ju, ali me nekak razočarala. Kod nje mi se sviđa kućište (materijali), kod 8FG i XG8 sve ostalo. Nisam znao da ima kineskih receivera za XG8, baš dobro!
Ove godine vjerojatno izlazi i telemetrija za Futabu. DX8 ti se ne sviđa?
MAK Zapad