Skip to main content

Topic: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm (Read 56686 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #165
zed ti se u to kužiš ko marica u kiflu

Nazalost, nakon kratkih godinu dana kuzim se bolje u to a bome i u letenje koliko cujem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moram priznat da je zed u ovom slucaju u pravu,model nebi smio u niti jednu stranu vuci kad su kontrolne povrsine u nuli,zato treba namjestit kut motora,a to treba sam pilot procjenit dali njemu model vuce u neku stranu  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #166
Ma pusti Patrik, Rukla ti je direktor svemira i zna o modelima tolko da si ne zna ni avion potrimat 8) 8) 8)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #167
dečki dragi kaj se stalno prepucavate,svaki model ima drugacije trimanje,jedan je nosat, drugi je repat, treci vuce u desno pa malo u lijevo,tak da nema pravila. Zed i Rukla ,oboje ste u pravu 8)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #168
Nije bitno tko je u pravu, bitno je da se covjek od ne znam koliko godina konstantno ponasa kao da ima 17...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #169
našao malo vremena pa skinuo cijeli motor dole da podbacim po 1 šajbicu pod nosače i onda vratim sve nazad, da ne struže spinner o kaputaž.
stavio sam i novi prop, vidjet ćemo kak bu letio s njim, možda odmah ode sam u hover  :D  ;D


Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #170
Samo si dobro rudder potrimaj da te ne baca ulijevo kad polijeces :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #171
Važi, trimam :)

Hi Tome , zanima me težina Vašeg modela sa gorivom,ako može .Hvala i LP

stigla je i ručna vaga pa napokon izvagao model,
http://www.goodluckbuy.com/double-precision-0-10kg-5g-10-45kg-10g-electronic-portable-digital-scale-.html
u zraku visi na elisi nešto malo ispod ful gasa, to sam provjerio prošla dva leta, tako da sam znao da je sigurno lakši od potiska motora, koji je negdje oko 7kg.
a idući put na livadu bum izmjerio i koliki je točno potisak.


uzeo sam duplo lakša serva za rep, isto jako skupa.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=23921
pošto su sadašnji 58g svaki, a ovi 34g,
to bi bila ušteda od oko 50g daleko iza na repu, a u nosu blizu CG-a bi moglo značiti oko 150g manje balasta
(sada ga imam oko 300grama, nisam vagao, samo stavljao dok ne dobijem CG).

pa bi na kraju to moglo biti oko 200g manje u zraku.
ako se odlučim za izmjenu jasno, i ovak eto dobro leti, pa možda ni nebum niš prčkao  :D

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #172
Tome hvala na informaciji i ugodni letovi... ;)
LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #173
stigao trap iz kine, thnx flieger na tipu  8)
http://www.sdshobby.com/main-carbon-fiber-landing-gear-for-sbach-30cc-gasoline-airplane-p-1960.html

identičan originalnom alu(prislonio uz model, nisam još montirat stigao)
osim što je jako jako čvrst(vidjet ćemo na livadi jel to prednost ili mana  ;D )
čak ima i aerodinamičan profil!  ??? (poput onog s F3A modela što sam linkao prije tu u temi)

trap kina sbach

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #174
Ni ovaj nije pojačan na kritičnom mjestu...je malo deblji ali to je sve li-la po meni :)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #175
a gle, buš vidio kak je krut i ovakav tanak,
opteretio sam ga sa 7kg na glatkom stolu, da se može lagano širiti na bokove
(kao kada se kotači vrte na slijetanju pa ne blokiraju širenje naspram dok stoji na mjestu), i jedva je popustio 5mm,

da su ga podebljali tamo u korijenu mislim da bi bio kao beton, ne bi mogao amortizirati ništa
 i sva sila bi se prenosila direktno u trup i nešto drveno bi puklo kad-tad.

vidjet ćemo na livadi kak se ponaša naravno. pa onda pada finalna odluka

izvagao: 130grama,

 

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #176
Ovaj trap mi se cini da je identican onom kojeg sam ja imao na svom SBACH-u prije nego je nastradao na hortikulturi udarivsi u cijev za navodnjavanje. Do tada sam letio sa njim bez problema i izdrzao je svakakve torture tako da ce i ovaj Tomov sigurno posluziti svrsi.

U medjuvremnu sam si napravio karbonski  stajni trap koji nije isprofiliran kao ovaj jer mi se nije dalo raditi dvodijeni kalup ali je ispao sasvim OK.

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Za cijenu od 24$ +10$ za shipping  se to ne isplati raditi u kucnoj radinosti osim ako nije potrosna roba :)

LP,
        Sasa

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #177
@ Tom ,biti će to OK....nema idealnog podvozja ni kod velikih zrakoplova...uzmi još jedan za pričuvu i dobra zabava  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #178
Znači stajni trapovi su dječje bolesti tih  modela, baš me zanima kako ču ja imat sreće sa time :( , tome kriv si što sam kupio svoj model tako da eto možeš se smatrat kumom mog modela  ;D

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #179
tome kriv si što sam kupio svoj model tako da eto možeš se smatrat kumom mog modela  ;D

još da srepflera prebacimo na dark side i to je to,
stefano je tvrd orah, ali ak saša dogura još jednog benzinca na travicu pored dosadašnja 3, možda i on popusti.  ;D  :D

a glede trapa, ak bu ovaj slab, palo mi na pamet da dva komada spojim postojećim šarafima u sendvič, to bi trebalo biti bulletproof onda :)