Skip to main content

Topic: Canadair CL-415 (Read 29739 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Canadair CL-415

Moth je opet na vodi, ovaj puta sa dva motora, citiram:

Canader CL-415 srče i baca vodu, odlično leti i pliva , specke:

Dužina- 1017 mm
Raspon krila 1420 mm

Težina pri polijetanju bez vode 1050 grama
Spremnik vode cca 0,5 L
Dva motora  2218 - 1200 KV

Elise 10x4 kontra rotirajuće


https://www.youtube.com/watch?v=41nisx-UDBY


Odg: Canadair CL-415

Reply #2
Dok ovaj CL415 gledam kao zaljubljeni tetrijeb, polako slažem setup, pribor, ljepila, nabavljam žuti toner za akrilni lak, našao sam i jubitou točno ove konstrukcije, uz napomenu da je Moth poboljšao neke detalje :
-sniffer za vodu, ojačanje trupa, krila su puna od stirodura, moguća regulacija sa vertikalcem a ne diferencijalnim throttle (iskreno dif. throttle mi je zadavao probleme i nebi više nikada upotrijebio to rješenje).
Hydroaviomodelari, javite mi se , pa da probamo nekako nagovoriti Željca da nam izCNCa kitove... 8)

https://www.youtube.com/watch?v=uT4XrkIgmpQ

D.

Odg: Canadair CL-415

Reply #3
Zainteresiran :)

Odg: Canadair CL-415

Reply #4
Danas je i u mojoj radioni počela izgradnja istoga slike izrade naknadno! :D :D :D
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Canadair CL-415

Reply #5
Danas je i u mojoj radioni počela izgradnja istoga slike izrade naknadno! :D :D :D
Super, evo odvojio sam Canadair CL-415 u novu temu.
Cvdje je slika dijelova... lista setup-a ke u prvom postu...
D.

Odg: Canadair CL-415

Reply #6
Prelijepo napravljeno , svaka čast.
Još samo jedna sitnica. Točkovi koji se podižu kao kod pravoga, dalo bi se i to izvest nekako nadam se.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Canadair CL-415

Reply #7
Ovo jako dobro izgleda. CL215/415 je inače jedan od dva modela koja planiram napravit, a i čini mi se da bi mogao preuzeti prioritet. Još SkyKombi nije ni poletio kad stiže želja za dalje.... 8) ;)
To se traži, modelarski duh...........jednostavno jedan drugoga potičemo da se nešto radi/popravlja/modificira bilo stiro/fiber ili balsa.

Može neki link za planove pliz.

Pozz
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Canadair CL-415

Reply #8
Dakle javilo mi se nekoliko kolega sa Frika: postoji interes za ovaj kit. Cijena je 200 kuna (naravno bez bojica i setupa).
Ako ima još zainteresiranih, neka mi se jave na PP, pa da grupno naručimo !
Ja od toga nemam ništa, plaćam kao i drugi.. :D
Damir

Odg: Canadair CL-415

Reply #9
Odlicno izgleda!! ... letio sam svasta, al dvomotorca jos nisam ... moram i to probat jednom! :)

Odg: Canadair CL-415

Reply #10
Evo par slika gradnje:
Graupner MC-24,Graupner MX-12,Piper Super Cub 15 ccm, Albatros, Albatros l-40, Focker dr.III, Zagi, Tucano, Eagle, Cessna 172 3,3m 50 ccm, Olld Blue 2,2m 30ccm

Odg: Canadair CL-415

Reply #11
Bravo Ivane gradnja ti dobro ide, al vidim u pozadini i onu drugu pticu koja je dosta poodmakla u  realizaciji !!!


Odg: Canadair CL-415

Reply #13
I moj je kit sinoć napokon sletio na "navoz".. i letimičnim pregledom strašno mi se svidjela preciznost i kvaliteta izrade elemenata.
pitanjce vezano uz filmić poklopaca.. da li ovo riješenje omogućava punjenje vodom u glisiranju? tj da li slučajno taj usis koji se spusti ne uzrokuje dodatni otpor i moment pikiranja nosa u vodu...
Ja sam se bavio idejom da poklopce koristim i za usis i za ispuštanje vode.. kao i na "velikim " canadairima

Odg: Canadair CL-415

Reply #14
da li ovo riješenje omogućava punjenje vodom u glisiranju? tj da li slučajno taj usis koji se spusti ne uzrokuje dodatni otpor i moment pikiranja nosa u vodu...
Ja sam se bavio idejom da poklopce koristim i za usis i za ispuštanje vode.. kao i na "velikim " canadairima
Rješenje kojke je prikazano na snimkama radi tako da se cijev spusti u glisiranju i pokupi vodu kretanjem sve dok višak ne pošne istjecati van kroz dvije bočne rupe na trupu.
Dao si mi na razmišljanje: isti poklopci za punjenje i pražnjenje rezervoara..kako to izvesti ovdje na modelu?
D.