Skip to main content

Topic: Carina za 9x (Read 2921 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Carina za 9x

Lijep pozdrav!

Pocetnik sam i narucio sam svoju prvu stanicu - Turnigy 9x. Sa poštarinom sam ju platio ( na HK ) $77, ali sam u narudbi stavio lažnu cijenu od $23. Jutros mi je doslo pismo sa ZG carine gdje pise:
" dostava racuna ili ukoliko se radi o interentskoj prodaji, ispis web stranice s nedvojbenim identitetom robe, placane cijene robe i postarine. E-mail koji je u formi racuna."

E sad mene zanima da li ce proc ako ja donesem onaj lažni racun od $23 ?  ::) I što mogu očekivat tamo u vezi pravilnika o RiTT opremi?

Hvala :)

Carina za 9x

Reply #1
Neće proć, meni se isto desilo ali sa led stripovima što sam od tam naručio. Na carini su alergični na HK jer znaju da šalju falš račune. Uzmi isprint od paypala gdje piše prava cifra, reci da neznaš kaj je budalama da su poslali falš račun i da si im ovoliko platio. Reći će ti da je to uobičajeno i naplatiti carinu stotinjak kuna.

Ja sam tukac došao sa HK računom i skoro me prijavila za carinski prekršaj al je na kraju ipak imala milosti. S time da su mi na šalteru rekli da sam imao sreće što sam dobio tu carinicu a ne drugu koja ne oklijeva...

Što se tiće pravilnika, nemam iskustva, ali mislim da carinu u ovoj fazi to baš i ne zanima...

Odg: Carina za 9x

Reply #2
uhh...hvala na odgovoru... :)

Carina za 9x

Reply #3
No frx, sretno!

Odg: Carina za 9x

Reply #4
Mala ispravka navedenih netočnih informacija, carina je 0% na stanicu, PDV je 25% i to naplačuju, plus tridesetak kuna svoju uslugu.
(i da, i ja sam nedavno posjetio gđu Jadranku za istu stanicu :) )

Carina za 9x

Reply #5
Haha sorry!

Odg: Carina za 9x

Reply #6
Ah gospođa Posavec, tako draga ženica, zašto je modelari ne vole :D
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: Carina za 9x

Reply #7
stigla danas, 122kn trebalo platit..

Odg: Carina za 9x

Reply #8
Znači ukupni troškovi za 9x dok dojde u ruke(cijena, shipping, porez) je nekih 600 kn