Skip to main content

Topic: Važno (Read 26064 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Važno

Reply #30
Kontaktirao me vlasnik. Vrlo hrabar i iskren čovjek. Ugodno smo se istipkali, i nadam se da čemo se vidjet negdje na livadi na sigurnom uz modele i pičence.
Za nevjernike - istipkao mi je priču u detalje i nema baš neke razlike između moje i njegove.
Obzirom na iskrenost volio bi imati takvog prijatelja.  Želim mu puno sreće i ljepih modelarskih trenutaka.

Poštovani kolege,
Registrirao sam se na ovaj forum isključivo radi ovog incidenta,te očekujem kada je slučaj već "javan" da se isto tako iznesu i neke informacije o "vlasniku".Ako ne javno onda na PM.

LP

Krešo

A da se predstavite, u za to predviđenoj rubrici http://www.flyfreak.net/nasforum/predstavite-se/555/. a onda tražite neke informacije tu na forumu na ovoj temi? Zašto bi netko Vama reko tko i šta je i uopće se javljao?
S poštovanjem i bez ljutnje!

LP

Odg: Važno

Reply #31
Oprostite na takvom "uletu".Malo sam nestrpljiv.Rješeno.

Uglavnom, ja sam jedan od "suosnivača" toga letjelišta (AR Duga Resa) pa time smatram da imam pravo  znati o kome se radi.Pošto su svi "piloti" bili odsutni poslom (po iskazu) te jedan koji je napustio letjelište u 20h nije mi jasno tko bi to još mogao biti.
Kao što sam i u prijašnjem postu naveo, može i na PM da ne ispadne javni linč.

Hvala na razumjevanju.

Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Važno

Reply #32
Imali pravo ili ne to je dobra volja nostromo-a i dotične osobe dali će Vam se javit ili ne, ja mislim da bi sve to trebali zaboravit i izvuć poantu iz ovog nemilog događaja. A moderator da zaključa temu da ne prijeđe u to kako ste vi rekli Linč.

LP

Odg: Važno

Reply #33
Imali pravo ili ne to je dobra volja nostromo-a i dotične osobe dali će Vam se javit ili ne, ja mislim da bi sve to trebali zaboravit i izvuć poantu iz ovog nemilog događaja. A moderator da zaključa temu da ne prijeđe u to kako ste vi rekli Linč.

LP
Poštovani,

Izuzetno mi je drago da moj post potencira zatvaranje teme, te da sam izvukao poantu.Sada mogu ići "lagano" zaboravit ovaj (taj) događaj.

LP
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Važno

Reply #34
Kontaktirao me vlasnik. Vrlo hrabar i iskren čovjek. Ugodno smo se istipkali, i nadam se da čemo se vidjet negdje na livadi na sigurnom uz modele i pičence.
Za nevjernike - istipkao mi je priču u detalje i nema baš neke razlike između moje i njegove.
Obzirom na iskrenost volio bi imati takvog prijatelja.  Želim mu puno sreće i ljepih modelarskih trenutaka.

Poštovani kolege,
Registrirao sam se na ovaj forum isključivo radi ovog incidenta,te očekujem kada je slučaj već "javan" da se isto tako iznesu i neke informacije o hrabrom "vlasniku".Ako ne javno onda na PM.
Isto tako sam pokušao preko LINK-a za one koje žele znati nešto više ali ni tu nisam naišao na traženi podatak.

LP

Krešo

I ja sam misljenja da bi bilo dobro znati tko je letio tu vecer,
ne vidim razloga za anonimnost a niti da se doticni osjeca krivim,toliko njih leti daleko vise i nikome nista ali jednostavno zasto da se doticni ne javi,
a i ne vidim u svemu tome ni trunke hrabrosti

Re: Važno

Reply #35
I sta ako se sazna tko je letio? Dobice crveni karton, minus iz zalaganja itd itd . Ce mu klub naplatiti kaznu, izbaciti ga iz kluba? Tko leti a ne pazi letice tako i dalje samo ce promjeniti mjesto letenja, njemu na dusu a nama ostalima kao upozorenje sta se moglo dediti, svakom se moze desiti pizdarija slucajno ali izazivanje sudbine nije neka akcija. Ima ovdje fotki i videa snimanih po noci sa puno vecih visina pa nitko nije nikoga napadao vec smo svi zajedno hvalili to kako dobro izgleda.

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Re: Važno

Reply #36
I sta ako se sazna tko je letio? Dobice crveni karton, minus iz zalaganja itd itd . Ce mu klub naplatiti kaznu, izbaciti ga iz kluba? Tko leti a ne pazi letice tako i dalje samo ce promjeniti mjesto letenja, njemu na dusu a nama ostalima kao upozorenje sta se moglo dediti, svakom se moze desiti pizdarija slucajno ali izazivanje sudbine nije neka akcija. Ima ovdje fotki i videa snimanih po noci sa puno vecih visina pa nitko nije nikoga napadao vec smo svi zajedno hvalili to kako dobro izgleda.

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

Nikakav crveni karton ni slicno ali ako se vec pise o tome zasto ne konkretno,
bilo pa proslo,rekli bi mnogi pa i ja kazem ali jednostavno nije potrebno skrivati osobu ako se vec toliko pise o ovome slucaju,
mnogo toga je ovdje anonimno a ovamo smo kolege u istom hobiju,
"sranje koz gusto Granje"

zasto poceti nesto a ne zavrsiti !

Odg: Važno

Reply #37
ma nije to uopce vazno. kao sto forum nije mjesto gdje se iznose OSOBNI podaci ;)

sve to podsjeca na incident na jarunu kad smo letjeli tamo, dolazili su ljudi, sjeli uz nas, pricali s nama, i bez lazne samodopadnosti zaista su se divili modelima i kaj sve mogu u zraku..a onda dode jedan revoltirani covjek i kaze kako je to bilo lose i kako su nas nazivali idiotima itd...svaka prica ima dve strane, to ne treba zaboraviti.

no najvaznije je da je sve proslo ok, svi su se prizemljili sigurno i to je ono najvaznije. iz ovoga SVI trebaju izvuci pouku i ponajmanje je da se treba bilo koja strana bahatiti. velike letace treba shvatiti ozbiljno, vecinom oni rade svoj posao i mi smo kao modelari oni koji im se trebaju skloniti s puta.

a vjerujem uz obostrano postovanje i uvazavanje jedni drugih da neba ima dovoljno za obje strane. a mi nikada nesmijemo zaboraviti da smo mi na zemlji a oni u zraku pa stoga sve je jasno iz ovih riječi. OPREZA NIKADA DOSTA! i to je valjda to...

a vjerujem da ce jedan rostilj i pivica pomoci da bolje upoznamo jedni druge..ajde, organizirajte nekaj...psssst pocetkom devetog mjeseca :D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Re: Važno

Reply #38
I sta ako se sazna tko je letio? Dobice crveni karton, minus iz zalaganja itd itd . Ce mu klub naplatiti kaznu, izbaciti ga iz kluba? Tko leti a ne pazi letice tako i dalje samo ce promjeniti mjesto letenja, njemu na dusu a nama ostalima kao upozorenje sta se moglo dediti, svakom se moze desiti pizdarija slucajno ali izazivanje sudbine nije neka akcija. Ima ovdje fotki i videa snimanih po noci sa puno vecih visina pa nitko nije nikoga napadao vec smo svi zajedno hvalili to kako dobro izgleda.

Sent from my ST26i using Tapatalk 2



Nikakav crveni karton ni slicno ali ako se vec pise o tome zasto ne konkretno,
bilo pa proslo,rekli bi mnogi pa i ja kazem ali jednostavno nije potrebno skrivati osobu ako se vec toliko pise o ovome slucaju,
mnogo toga je ovdje anonimno a ovamo smo kolege u istom hobiju,
"sranje koz gusto Granje"

zasto poceti nesto a ne zavrsiti !
Slažem se.Osim toga dotičnom se sigurno neće ništa dogoditi niti će se poduzimat neke mjere.Nisam policajac.Cijela poanata je da se sazna TKO NIJE.
Lokalci sigurno neće vas podbadat ili dr...t nego nas koji smo tamo non stop.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Važno

Reply #39
Iako mi je dužnost ovaj događaj prijaviti nadležnoj kontroli letenja ja to nisam napravio i nadam se da radi toga neće netko prijaviti mene.


Damir Kirin

ne kuzim ,glava ti se nasla u torbi a ti ne prijavis  :o

Ne teko davno izvršni direktor (sada u mirovini) rekao mi je ako sazna da znam tko je letio a ne prijavim to  da ce on meni zviznuti prijavu ( i naplatu). Ja osobno nebih preskocio prijavljivanje "incidenta" .

Odg: Važno

Reply #40
Poštovana gospodo

Sudeći po količini PM i postova na forumu vidim da je ipak lakše nešto naučiti iz tuđe pogreške, kada se naše ime me spominje i kada mi ne moramo biti sankcionirani. Mnogi su me pokudili a mnogi podržali, ali moram priznati da je me je večina podržala u tome što nisam objavio ime, i zahvalili mi što nisam prijavio.
Svaka prijava u zrakoplovstvu ima velike posljedice. Službe koje se brinu oko organizacije i uređenja zračnog saobračaja izuzetno brzo donose zabrane i restrikcije bez obzira na stvarnu opravdanost ili potrebu za njima. Ako se nešto zabrani mi onda nemamo problem sa time.( Preuveličano ali skoro istinito. Molim da ukoliko ovo želite komentirati otvorite novi topic sa tom temom).
 
Čitajući postove vidio sam da se olako koriste tuđi primjeri Dr Tom ( sorry Tom bio si spomenut) je ovo ili ono pa je ovaj ovako ili onako........ Hajde pokažite malo hrabrosti  otvorite temu " Ove PIZDARIJE sam JA napravio" i nakon hrabrog i iskrenog opisa stavite svoje ime. Samo onda nemojte pisati kapnio mi nitro lak na majcu, ili razbio mi se model jer je pukla gumica. I stvarno nisam plakao poslije.

Bilo je nekih postova koji su na mjestu što se tiće prava i obaveza vezanih uz moju profesiju. Dakle ja sam iznio svoju profesionalnu biografiju kao dokaz o mojoj stručnosti u poslu koji obavljam. Ozbiljnu kritiku mogu doživjeti samo onu koja dolazi od osobe koja iznese svoje profesionalne reference. Uostalom pravila lijepog i profesionalnog ponašanja preporučila bi da se takvi postovi pošalju na PM.
Dr Tom zadni puta nije lijepo sašio ranu nakon operacije Timusa. (Opet ti Tom sorry). Što meni daje pravo da ja kritiziram profesionalni rad Dr Tom- a (valjda di doktor mislim pravi?)? Možda smijem ili moram jer imam tečaj prve pomoći u autoškoli?
Ukoliko netko želi kritizirati moj rad molio bi ga da to i napravi istog trena na postovima "Pilatus  i  Gee Bee". Molio bi da izuzme kumaru. On je nepogrješiv (čovijek CNC).
Bio sam naporan. Bio sam za nekoga neugodan i grub, ali to je bilo usmjereno na nečije mišljenje a ne na njega kao osobu ili na njegov rad, mislim modelarski.

Hvala vam svima što ste iznjeli vaša mišljenja i gledišta na ovaj događaj. A sada na livaduuuuuuuuuu.

Odg: Važno

Reply #41
Ja imam osjecaj da se FPV letaci sad osjecaju da su dobili bukvicu a onaj koji je kriv nije :)

Znam da je, al eto. Zato su se neki malo i pobunili :)

Odg: Važno

Reply #42
Ja imam osjecaj da se FPV letaci sad osjecaju da su dobili bukvicu a onaj koji je kriv nije :)

Ovo me podsjeća na mog šefa.Kad god se nešto dogodi dobijemo kolega i ja "dobronamjernu" bukvicu, a kada želimo konkretno objašnjenje ili kada pokušamo objasnit da apsolutnonema veze s nama dobijemo odgovor da nije bitno sad.
Naravno da takva diskusija vrlo lako može prerast u "igre bez granica" pa popustimo.
I da,na ovaj ili onaj način će se saznat o kome se radi.Stvar je principa već kad smo dobili bukvicu za nešto što nismo počinili nego je počinio.
I još me samo zanima ako smijem znat što bi onaj broj moba u rubrici Birtija trebao značit.Da se ubuduće najavimo kada letimo ili......
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Važno

Reply #43
Tako se i moj bivši šef ponašao...zato je bivši 8)

Kada zbrojiš to i pomalo bahato ponašanje (jebi ga, i ja bi volio da sam pilot), dobiješ ovakvu po meni totalno glupu temu.
Da, moramo biti svjesniji što radimo, paziti i tako dalje, ali opet...
Oprostite ako sam nekoga uvrijedio, nisam štel :D

Onda, kad je roštač? :D

Odg: Važno

Reply #44
Tako se i moj bivši šef ponašao...zato je bivši 8)


Onda, kad je roštač? :D

Trentno nisu vremena da postane bivši :( :(
Misliš na pisti kada je roštač. :)
Malo sam skrenuo sa teme.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250