Skip to main content

Topic: Važno (Read 26066 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Važno

Reply #45
Mislim da sam naučio
Kolege ZED i KREŠO ZG  su POBJEDILI oni su svjetla budučnost modelarstva naravno bez njihovog bivšeg šefa. Moja preporuka je da se međusobno što više prijavljujemo što ću i ubuduće činiti bez iznimke.  I dalje ponavljam ovo nije nikome bila bukvica, ako netko misli i dalje da je bukvica možda je učinio nešto zbog čega se i treba tako osječati.

Nemam više snage niti pisati niti čitati. Jednostavno više  ne vidim smisao. Ja svoje napisao a vi dalje kako želite.


Odg: Važno

Reply #46
Kolega Nostromo,nitko ovdje nije pobjednik, niti mi je to bila namjera.Niti ja imam išta protiv Vas..Moja prava namjera je napisana u mojem prvom postu.Ali dobro, nemam ni ja volje protiv vjetrenjača (ili šefa!!!) tako da......

Nadam se da ćemo se vidjeti na letjelištu uz naravno neku drugu temu.


LP

Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Važno

Reply #47
Ne znam cim sam vas ovak nazivciral...

Na forumu ste, morate imati malo vise zivaca.

Odg: Važno

Reply #48
da,puno zivaca se prosipalo...

i zao mi je sto sam spomenuo jednog modelara od kojeg sam mnogo naucio i ja kao i ostali modelari. a spominjanje nije bilo prozivanje vec primjer gdje neciji rad svi hvale a nitko da se upita jel to bilo sigurno. pa onda kako je to vec videno, kada netko drugi pokrene tu temu a da oni nisu vezan uz nju odmah se okrene obraz i sito i reseto po modelarstvu...a do prije pet minuta su slinili na neciji uradak koji nema veze sa sigurnosti..to se tice zilion uradaka po forumu/jubitu a ne SAMO JEDNE OSOBE koju sam sasvim slucajno naveo..i poslije editirao post jer moj sarkazam foruma, teme i razmisljanja nije dobro prihvacen od spomenute osobe.

jos jednom isprika no kako rekoh, izrazito postujem tu osobu kao modelara, a bogme i kao osobu iz stvarnog zivota, no sarkasticni je bio to primjer kako (ponekada ;) ) funkcionira masovno modelarsko razmisljanje.

prijavljivali ili ne, nadam se da cu i ja kao i svi ostali paziti kaj rade po nebu, a ponajvise sam 100 i jedan % siguran da ama bas nikome nije namjera oboriti nekoga s neba.

eto, ja bum se iskljucio iz rasprave, pouka je sjela u moj mozgić, i nadam se najboljemu. tako i drugima. i jos jednom napominjem da rostilj sve rjesava..think pink  ;D
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Važno

Reply #49
Na svu diskusiju i komentare postovanih kolega modelara,

zasto se prepirati i nadmudrivati a pojedini i vrijedjati covjeka kome treba da budete zahvalni sto je ovaj slucaj zadrzao za sebe
umjesto da prijavi Kontroli Leta,

jos jednom napominjem, Pravica je 100% na Damirovoj strani i mogao vam je zabiti Klin da pamtite i slijedece generacije modelara!
a to je i trebao uraditi pametnjakovici nezahvalni.

Važno

Reply #50
Joj kak su mi super ti mudri bezgresnici...



Odg: Važno

Reply #53
jos jednom napominjem, Pravica je 100% na Damirovoj strani i mogao vam je zabiti Klin da pamtite i slijedece generacije modelara!
a to je i trebao uraditi pametnjakovici nezahvalni.

svi sad rukice na stol da nam podijele packe stariji!

BRZO! :D


dođoh do ove priče sa jedne sasvim druge strane, od ljudi koji uopće ne lete niti se bave modelarstvom. A ispričali su ju na način da je helikopter lovio i letio za modelom koji svijetli i to par krugova.

Kakva je to igra mačke i miša? Tko to lovi model helikopterom od par milja kn??

Druga stvar, svi letimo svakako, možda bi bilo u redu da se i tu dovede red. Samo isto tako i ti helići lete ponekad i na manje od 100 m visine. Kako znam? pa samo što mi ne zapnu za krov od kuće.

Ne branim nikog, ali ovaj nepotizam i kolekcija uvlakača na ovom forumu me svaki puta iznenadi, pa čak i moj prvi susret sa Diogenom koji sada djeli upute je bio da je njegova crvena jedrilica a i zagiči bili sigurno iznad 300 m.

Nekada je bila tema na ovom forumu koja se zvala nešto tipa kolkiko ste najviše letjeli, gdje smo se svi izdr**avali sa time tko može ići dalje, brže više... pa i potkrepljivali to video filmićima...

Moj zagi je letio noćne letove dok se ne bi pretvorio u točku, dal je to 400, 500 ili 800m ne znam ali da je iznad 300 je.

eto jednog na blef (btw. odličan video :) )
http://www.flyfreak.net/fpv-i-ap/fpv-let-do-iznad-sljemena-i-nazad/msg97570/#msg97570


Da odemo korak dalje, bilo je tu i izdr**avanja sa modelima koji su samostalno letjeli po nekoliko kilometara do medvednice i natrag, do sljemena i natrag itd. itd..

A sad, da ne ostanemo samo na malim zagijima koji mogu stamburat heli, bilo je tu i modela koji su rušili speed rekorde, ti sigurno lete na 50 metara i mogu se odmah spustiti na zemlju..

Baš me zanima kako izgleda nalet 200km/h modela i 200km/h helikoptera, pri tome da je model neosvijetljen.. te sigurno isto piloti uočavaju..


Isto tako me zanima kako izgleda lov helija koji šiba 200kmh i modela koji ide dosta sporije.

Uglavnom, procedura se zna, idiota ima i na cesti, u zraku ali i na zemlji.. tak da sve ostalo je suvišno..


Regulativa, pa i ona se zna, eto baš danas skoro pokupim idiota u A1 dostavnom, koji eto sparkirao se u suprotan trak i upalio sva 4 žmigavca.. jedino ga vlastiti kretenizam spriječio da se sparkira u svoju traku i tamo upali sva 4.
















Odg: Važno

Reply #54
vidim da se tu evo po treći-četvrti put spominje moje ime pa se moram javiti.   :-\
što ste se toliko primili mene, jel samo ja letim fpv i jako brze modele ili nekoga žulja nešto?
multirotor još nije nitko izvukao na tapetu pa da se pokrije cijeli spektar,
ali evo sutra bi mogao netko izvući i neki takav yubito s moje liste...

Ja NISAM bio ni 100km od tog incidenta, niti znam tko je letio,
znam samo da je bio visokokrilac tipa cessne do 2m raspona, od Nostroma osobno.
ja to nemam niti znam ikoga tko leti takav model. 

I bilo bi fer da se javi sam i kaže svoju priču, može i pod nickom naravno,
jel sad ispada da je njega helić pratio u krug a ne obrnuto, 
a i pitanje visine se razmatra na jednom drugom forumu, nešto prije je linkana rasprava.
meni to sve nije u te detalje sada bitno, poanta je sigurnost. na to je nostromo stavio naglasak

ja kada vidim pravu letjelicu u zraku odmah spuštam model na visinu zgrade, dakle daaaaleko ispod 300m,
a i avion i heli se čuju mnogo prije nego se približe.
evo i prekjučer nas je preletio helić dok sam letio sbacha i spustio sam ga dole dok se nije udaljio, bit će video

te fore s preletima +200 na sat stoje, na visini od koji km vjerojatno,
no nisam nikada vidio da se tako prelijeće grad zagreb i druga mjesta di letimo do 300-400m, baš nikad,
ali i da je tako, pa nije model statični balon, može se njime poprilično brzo spustiti s visine na sigurnih 50m od tla


nitko ne piše kako su u prošlih 10ak dana 4 modela od 4-8 kg odletilo u nepoznato i palo jasno negdje, od fotografa,
pošto su postali jako popularni pa ih lete i ljudi kojima nije cilj modelarstvo već slikanje/snimanje,
i taj mehaničko/softverski dio priče ih ne zanima pa preskoče ogromna područja, i onda se tako nešto dogodi...
i to samo što mi znamo u zagrebu? koliko ih je odletilo što ne znamo?
autonomno upravljani multirotori koji su od metala i karbona, i kada se sparkiraju nekome na glavu ne bude dobro,
naprave više štete od stiro bixlera s motorom straga koji ima 900 grama

Odg: Važno

Reply #55
Tema ce dobiti jos vecu medijsku eksponiranost nego da ga je jednostavno prijavio :D
Pokvareni telefoncek lagano, uskoro ce bit da su se mali zeleni natovarili na helic i uzeli Nostroma :D

Odg: Važno

Reply #56
kako i ja uradih, zamolio bi da i vi editirate postove i MAKNETE IMENA kako nebi bilo nesuglasica oko toga. ja sasvim slucajno, i ajde neka ide to mene, brzopleto stavio ime koje se na kraju provuklo ni krivo ni duzno kroz ovu sapunicu.

lijepo molim kao onaj koji je prvi bacio kamen, da se editiraju postovi i maknu imena modelara koji nisu sudjelovali u ovom incidentu.

sve ostalo stoji, dajmo si truda biti pazljivi, svad anam ne treba i to je valjda to..vidi koliko je nebo da se svadamo sad za njegov malecni dio  ;)

zivjeli vi meni modelari a i oni koji letaju za pravo  :)
Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

Odg: Važno

Reply #57
ali i da je tako, pa nije model statični balon, može se njime poprilično brzo spustiti s visine na sigurnih 50m od tla....

rekao je tako jednom davno jedan "parajebac" na neke prijave u kontroli letenja od strane pilota o bliskim susretima ... da kaj  mislimo  pa ima on stanicu i slusa avione i onda on moze brzo sa paraglideom smanjiti visinu . Stvarno ljudi branite gluposti i nogama i rukama. Kad se netko "omasti" bliskim susretom sa par desetaka tisuca kuna svima nam bude jasno tko je "usrao motku"