Skip to main content

Topic: Soaring by Belovanovic (Read 69219 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #15
Uživancija! Baš si Graupnerov maneken  :D
MAK Zapad

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #16
Ovo je zakon, tako sam ja mislio Zagica slozit bez motora...kako funkcionira za slope, kolko je tezak, kolko tezine ide u nos za probijanje cca.?

Od svih letecih krila kojima letimo na padini original ZAGI je najbolji (allround) http://tzagi.altervista.org/ . Znaci ZAGI profil 12%, eleroni iz tvrde balze 3mm, u sredini rebro iz spera 2-3mm i poprecno jedna karbonska cijev fi 4-5mm te duljine 30-35cm, zatim malkoc uvecane vingletice trokutastog oblika 120x100mm i presvucen sa 2 sloja selotejpa - po napadnoj dodatno 1 sloj trake ojacane staklenom tkaninom i time dobivas nepoderiv model za padine, koji sa 360gr. leti podjednako dobro i po slabom i po jakom vjetru. Ja nikada nisam stavljao balast, jednostavno nema potrebe za tim, prodoran je sasvim dovoljno i po najvecem vjetru-isprobano do jacine 70 km/h...  ;)

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #17
Mozda nekome posluzi ova mapica sa padinama u HR na kojima se moze letjeti... Nadam se skorasnjem update-u ;)

Bjelopolje (Korenica)
Vjetar: Sjever/Jug
[attachimg=1]
[attachimg=2]

Kamenolom Bibinje
Vjetar: Zapad
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]

Učka (Vojak)
Vjetar: Sjever-Zapad/Jug-Istok/Jug-Zapad
[attachimg=6]
[attachimg=7]

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #18
 Gdje sljećeš modele na takvim padinama?
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #20
A je li uspiješ sletiti u ruku?


Soaring by Belovanovic

Reply #21
Pa nije neki ekstra problem sletit u ruku kad ti je model tako lagan i kompaktan...

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #22
Da,imaš pravo.


Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #23
Ovih dana letio sam po pravom "orkanu" na tromeđi SLO/HUN/CRO...ukratko uzivancija 3 dana, 5 startova i nesto vise od 5 sati u zraku  :)







Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #24
Sezona padinskog letenja je vec u punom mahu, vrijeme (vjetar) nas ovih dana odlicno sluzi... danas su se mi na tromeđi pridruzili kolege modelari Kreso, Gregor i Tadej, kojima se ujedno jos jednom zahvaljujem na ugodnom drustvu te se nadam, da cemo jos pokoji put ponoviti ovu "dogodovstinu"...Ja sam tradicionalno letio Atlantisa, Kreso MPX Cularisa, Gregor HK letece krilo dok se Tadej izivljavao sa Xplorerom

[attachimg=1]
Kreso starta Cularisa

[attachimg=2]
moja malenkost...

[attachimg=3]
Tadej

[attachimg=4]
Gregor u akciji

[attachimg=5]
Kreso u preletu

[attachimg=6]
Tadej&Xplorer

[attachimg=7]
Atlantis u minusu

[attachimg=8]
Slijetanje na "nosac aviona"

[attachimg=9]
idemo....

[attachimg=10]
OMG...majstore na padini u ruku

i za kraj jos snimka starta mog Atlantisa sto je zabiljezio Kreso:
http://www.youtube.com/watch?v=kx8_h5O2aG0&feature=youtu.be

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #25
Beli i ekipa , svaka Vam čast. :o 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #27
Opaaaaaa , bilo je to ''rikverc'' slijetanje.....veliki su to gušti ..LP
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #28
Opaaaaaa , bilo je to ''rikverc'' slijetanje.....veliki su to gušti ..LP

Slijetanje na padini je daleko najtezi dio zadaka... :-X Jos pogoto kad se leti na takvim terenima, kakvi su uobicajni za nase krajeve, a kad se k tome dodaju udari vjetra kakvi su ovih dana onda je "zabava" zajamcena ;)
Moj moto je baci i leti koliko god izdrzis i probaj sto manje puta slijetati (rizik svesti na minimum), tako obicno letim dva poluvremena - dakle 2 slijetanja.. jednom za odmor negdje na polovini i jednom kad se mora kuci  :D    

Odg: Soaring by Belovanovic

Reply #29
Gdje se letilo ovo zadnje ?