Skip to main content

Topic: Preporuka lipo punjaca (Read 10173 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Preporuka lipo punjaca

Kupujem lipo punjac do 400kn.nakon imax b6 koji je poceo gluposti raditi sa baterijama,trazim neki drugi.
Ako netko ima preporuku za punjac

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2



Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #2
Ja imam 2 Imax-a b6, kopiju i original.
Kopija je već nakon par mjeseci korištenja počela prepunjavati pojedine ćelije, iz početka je išla do 4.21, kasnije dosegnula 4.25 i tu sam ga prestao koristiti za balansiranje.  Sada mi služi da napunim batku do nekih 90% (kada imam više batki za punjenje) i završim proces sa originalnim koji btw radi super i nakon pola god korištenja.

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #3
Jel ima kak da se prepozna kopija,ja sam ga narucio s hobbyking i ima integrirano napajanje,za sad me dobro sluzio,nadam se da ce i dalje :P

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #4
Na B6 orginalu imas hologramsku naljepnicu i na naljepnici kad zagrebes imas security code. S tim kodom provjeris na stranici skyrc dali se radi o orginalu. Mene moj B6 6A sluzi cca 6mj odlicno za sada. 

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #5
Ovo je točno što je Zoran rekao.  Osim toga, ova kopija koju imam isto ima utor za priključak termometra (za recimo NiMH baterije), no kad spojim senzor - ne radi. Na SkyRC radi.

Evo slika usporedbe, ne moram opisivati koji je original, mislim da je razlika očigledna:

[attach=1]   [attach=2]

Ovaj sa Njuškala izgleda solidno, ima i USB priključak za nadogradnju svojstava. No cijena... odnosno, kad se nema novaca... :(

LP,
milan
---

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #6
Ja imam takav s oglasa (iCharger 106b+), preciznost balansiranja je na zavidnoj razini.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #7
Evo i moja kopija imaxa zabucala. Pojavilo se ovo na slici. Dali je netko imao isti slucaj?

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #8
To se meni jednom dogodilo kad sam spojio krivo + na - a - na +

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #9
Izgleda da negdje imaš kratki spoj, najvjerovatnije na izlazu prema bateriji, možda ti se dodiruju neki pinovi na utičnici za balans konektor.

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #10
Cudno mi jer signalizira odmah nakon ukapcanja u struju bez da spojim kablove sa baterijom. Srecom imam jos jedan punjac. Interesantna stvar to mi se desilo dok sam citao post od kolege Draye.

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #11
Cudno mi jer signalizira odmah nakon ukapcanja u struju bez da spojim kablove sa baterijom. Srecom imam jos jedan punjac. Interesantna stvar to mi se desilo dok sam citao post od kolege Draye.
Baš čudno... ja bi namjerno spojio bateriju sa obrnutim polarietom i onda... ?
D.

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #12
Evo provao sam i opciju da namjerno spojim pogresno,ali stanje se ne mjenja i dalje pise da je obrnut polaritet. Ma nema veze jer imam drugi punjac. Koliko para toliko muzike. Sluzio je 2 godine ok.

Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #13
Clone IMAX b6 godinu dana je radio a onda je počeo balansirati ćelije batke sa razlikom od 0.5V.
Probao sam sve od kalibriranje napona do mijenjanja izlaznih tranzistora

Poslano sa mog PMT5777_3G koristeći Tapatalk


Odg: Preporuka lipo punjaca

Reply #14
Evo provao sam i opciju da namjerno spojim pogresno,ali stanje se ne mjenja i dalje pise da je obrnut polaritet. Ma nema veze jer imam drugi punjac. Koliko para toliko muzike. Sluzio je 2 godine ok.
Još uvijek imaš AC dio ovog koji ti je radio 2. godine , pa se to može iskoristiti ako ti se dade kopati po njemu! Ukoliko su ploče AC dijela i punjača odvojene, razmisli da jednostavno ugradiš novu ploču punjača (kupiš uz rizik).. pa što ispadne  :D ? !
Damir

PS. sredio sam sada dupli post, resetirao mi se router i zabrljao, eh Siemens je nekada bila solidna firma..