Skip to main content

Topic: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm (Read 56684 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #60
zed nismo deca  :D
i ne svađamo se
imamo različita iskustva i samim time i  različita misljenja
samo pokušavamo dati dobar savjet
crno izlazi  zbog mineralnog ulja i povečanog trenja i zbog toga kaj sve u motoru sjeda polako  na mjesto i to tak  treba biti

dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #61
zed nismo deca  :D
i ne svađamo se
imamo različita iskustva i samim time i  različita misljenja
samo pokušavamo dati dobar savjet
crno izlazi  zbog mineralnog ulja i povečanog trenja i zbog toga kaj sve u motoru sjeda polako  na mjesto i to tak  treba biti

ma znam, velim samo jer svako tera svoju politiku :)
inace je črno u auspuhu zbog previše goriva u smjesi i to je cinjenica, zato Coljo "gura" teoriju. samo to sam htio rec :)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #62
Thnx na dobrim željama flieger, javim se kada bum išao na livadu za maiden,
vidim da vi letite i u Krškom, tam mi se čine idealni uvjeti za modele s kotačima. e da nam je tak nešto tu bliže...  :'(

od danas malo nakon posla, spaljena 2 dcl u 30 min,
poštelao karb koliko znam
6500max rpm i čini mi se da lijepo hvata gas

http://www.youtube.com/watch?v=oZmVM5IJSfE

jel ok experti?

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #63
po meni to nesmije biti tako crno, koliko se meni čini da je mješavina pre jaka! kad uhvatiš vremena uslikaj svječicu da vidim, ja puno radim sa dvotaktnim motorima, i kod kuče i na poslu, pa čak i moj 26ccm, na avionu ni jedan od njih nestvara takvu garež ako je mješavina pravilno zamješana.  No ok da čujem još i druga mišljenja!

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #64
motor je u fazi razrade
mješavina benzina i mineralnog ulja
posljedica toga je to crno kaj izlazi iz auspuha a cilj da sve što prije legne na mjesto u motoru
kad bude  prešel na sintetiku crnog iz auspuha više nebude jer bude smanjeno trenje  i onda nek ide gledat kako izgleda sviječica
a po boji svječice bude vidio dali mu je smjesa prebogata ili presiromašna
 stvar u vrsti  ulja  a ne u postotku ulja u benzinu (JAČINI MJEŠAVINE)
dobar dam ISTO TAKO I  dobro mečem
magic 3d --FUNTANA V2 --OS MAX 46 AX

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #65
Pa nisu to masine od prije 100 godina da moraju stvari leci na svoje mjesto. Kod takvih dvotaknih motora je dosta da jedan rezervar odradi na mjestu sa povremenim dodavanjem gasa i nakon toga moze puni gas raditi dok ne stane!
Po vasim pricama bi na pocetku sezone kupio novi motor i taman bi se razradio kad bude kraj sezone....
Ha ha ha
A kaj mislite kak se razracuju trkace masine na motorima, kartinzima itd di masine kostaju par tisuca eura....
Jedan-dva rezervara i blokada puca do kraja...

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #66
Pa da, jedan do dva rezervoara. A kolko je on do sad spotrosil?


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #67
Pa nisu to masine od prije 100 godina da moraju stvari leci na svoje mjesto. Kod takvih dvotaknih motora je dosta da jedan rezervar odradi na mjestu sa povremenim dodavanjem gasa i nakon toga moze puni gas raditi dok ne stane!
Po vasim pricama bi na pocetku sezone kupio novi motor i taman bi se razradio kad bude kraj sezone....
Ha ha ha
A kaj mislite kak se razracuju trkace masine na motorima, kartinzima itd di masine kostaju par tisuca eura....
Jedan-dva rezervara i blokada puca do kraja...
Ja sam na svoj DLA 56 potrosio 7l goriva,osjeti se velika razlika u radu motora nakon razradjenih 3-4l na nekih 1500-1800rpm,sad jako mirno radi u leru.
Tako da sam ja na njegovom mjestu,ako zeli dobar motor,nebi ga odma forsirao na avionu nako samo 2-3l razradjivanja  ;)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #68
Da i zaboravio sam pitat po cem se razlikuju ti cvajeri "od prije sto godina" i ovi sad? :)

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #69
Ponajvise u kvaliteti materijala izrade , kvaliteti lagera a da ne govorim o danasnjim vrhunskim sintetickim uljima i onima davno prije...

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #70
da, siguran sam da su sad materijali kvalitetniji :D

lageri? mi pricamo o karikama.

Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #71
Pa kaj ima i karike???
:-)


Odg: HK Sbach 185cm + DLE 30ccm

Reply #73
 8)