Skip to main content

Topic: neki simulator za noob-ove? (Read 2529 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

neki simulator za noob-ove?

Pozdrav svima!

Odmah cu se ispričat što sam totalni noob i ako će neka moja pitanja zvučat smješno (bar nekim iskusnijim članovima)..

Još ko klinac sam oduvijek volio sve što leti i to mi je bilo skroz fascinantno i uvijek sam si želio neku rc leteću igračku, i sad nedavno sam skužio da to više nije toliko nepristupačno kao nekad i malo gledao okolo po netu i youtube-u i našao nešto što sam zaključio da bi mi moglo bit dobro za početak (još čekam da kinez pošalje, heh):
http://www.mjxtoys.com/showProDetail1.asp?ProID=1754&classtype=R/C%20HELICOPTER
Šta vi mislite??
Izgledao mi je izdržljivo i relativno jednostavno, a opet 4-kanalni, čisto da s njim naučim neke osnove, i pokušam dobiti nekakav osjećaj kako to sve funckionira u prostoru. Nisam želio više investirat dok ne vidim kako će to meni ići i dal sam ja uopće za takvo nešto..
Dal sam pogriješio il ne, još ćemo vidjet, al za tih $70 mislim da i nije neki velik rizik  ;)
Vidim da svi spominju simulator ko dobar način učenja, pa me u biti zanima dal je moguće stanicu koja dolazi u ovom mom kompletu spojiti na nekakav simulator, ili za to moram kupiti neku "bolju" stanicu?

Odg: neki simulator za noob-ove?

Reply #1
pa djeluje mi ko onaj performer 3.5D u konzumu za 350 kn,    (ideš, 3.5D  ??? leti bolje od simpijevog koji je samo 3D  :D )
njemu se bar vrti repni rotor(ali za nagib, ne kormilo) za raziku od ovoga kaj si ti linkao kojemu se ne vrti
http://online.konzum.hr/categories/5472173/products/60042048

samo kaj ovaj može još zapeti na carini pa platiš i pdv, još je dobro ako ne traže HAKOM dozvolu pošto je i stanica u paketu....
a onda se bojim da ne bu dobro prošlo pošto vjerojatno nema potrebne papire za izraditi ju (i btw dođe 200kn)

to ti onda ispadne 652 kn

odi u konzum pa vidi onog za 350 kn, pa ako nije kasno, otkaži kinezu...


a za simulator ti vjerojatno nitko ne može reći 100% pošto nitko na forumu nema taj helić/stanicu.
a ionako ti to nije bitno dok ti ne stigne, jer nemaš što ni uštekati u komp, nije da možeš vježbati prije nego stigne.
kada stigne vidi jel ima konektor, pa onda uzmi usb stick sa dealextrema, imaš osnovni od 10ak$ ili onaj allmighty od 20ak$.

ako ti stanica nema konektor, možeš ili kupiti poštenu stanicu, ili opet neku jeftinu samo za simulator,
imaš isto na dealextremu, oko 40$ koja se ušteka u komp direktno, ne treba usb dongle.


Odg: neki simulator za noob-ove?

Reply #2
Ma kinez je noćas poslao.. Mozda sam se trebao ipak malo konzultirat prije tu na forumu  :-[, a šta sad, na greškama se uči najbolje  :D
Vidio sam po forumu da ekipa preporučuje dx7 al to mi je trenutno malo previše novaca za nešto šta nisam ni sam siguran dal ću nastavit s tim il ne..

Takodjer se prodaje na forumu neka 6 kanalna stanica samo za simulator za 150 kn, možda i to nebi bilo loše malo za probu..

Odg: neki simulator za noob-ove?

Reply #3
taj mali kinez ti je bolji nego ovaj iz konzuma, nemrem vjerovati da ima swash i servaće
leti u svim smjerovima, ali nikako vani, samo u sobi jer neće moći savladati ni propuh
ne vjerujem da ima mogućnost spajanja na simulator iako je moguće pošto ima neke opcije koje nemaju heliji ala Konzum

po pitanju simulatora, instaliraj si fms za početak i vozi ga običnim gamepadom dok ne skužiš osnove
ako uđeš u ove vode, biti će stanica ( ima ih nekoliko solidnih po forumimna u hr i slo) pa će biti i simulator kabl i ostalo što slijedi
Karlo. 098-711-540, Sisak