Skip to main content

Topic: ZNALCI - molim savjet (Read 4133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ZNALCI - molim savjet

S obzirom da nemam iskustva s glow motorima, a volio bih se poigrati s time... gledam ovo:
1. ASP Hornet 0.15 Two Stroke Glow Engine
Gledam ovo:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25464__ASP_Hornet_0_15_Two_Stroke_Glow_Engine.html

2.Cox .049 Surestart Glow Engine
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__45394__Cox_049_Surestart_Glow_Engine.html

3. Cox .049 Diesel Bee Engine
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__45401__Cox_049_Diesel_Bee_Engine.html

cijena sića... ali se pitam ima li tu neki zez u cijeloj prići ?  :-\
Znade li mi netko objasniti praktičnu razliku u korištenju između prvog, drugog i trećeg tipa motora ...
KOJA SU GORIVA U IGRI ? Koje su prednosti prvog, drugog ili trećeg tipa ?
ideja je jednostavna - manji aviončić ili delta do metar raspona i ovaj motorić kao pogon...

komentari ? savjeti ? preporuke ?


Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #1
ASP Hornet je pravi mali upotrebljivi motor.

Cox je igračka.

Imao sve govorim iz iskustva.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #2
da.. slažem se da je igračka koja daje cca 50w snage... ali igračka koja ima cilindar i klip od čelika i kao takav može zujati
godinama bez potrebe za zamjenom košuljice i klipa... sve je integrirano u njega uključivo i rezervoar goriva.... beskrajno lagan i malen... mogu ga stavit i na depronca.. pali se na oprugu...  ;D

btw.. kak se gasi takav motor ? zapravo , kak se gase svi ti motori ? COX nema regulaciju gasa .. koliko kužim... nego ga upališ i on bruji na određenom broju obrtaja i to je to.. ? ili ?
klasičan GLOW zgasiš da mu uduzmeš gas do kraja ili ?

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #3
COX je zgodan mali motor, imam jedan (Black Widow) pa znam. Ipak, ne koristim ga je nema regulaciju gasa, pa ne mogu kontrolirati snagu prema potrebi. K tomu, nema ni ispušni lonac, pa buči i masti na sve strane. Dodatni ispuh i regulator gasa mogu se dokupiti kao dodaci, ali to dodatno smanjuje snagu ionako nejakog motora. Zato svoj primjerak koristim za ukras!
ASP sa linka koji si dao je već nešto bolji izbor. Obrati pažnju na ispušni kanal koji se nalazi sa stražnje strane. To bi ti moglo zadati poteškoća kod montaže motora na model.
Kao i obično, početnicima uvijek savjetujem da uštede još koji dinar i kupe si solidan stroj. U tvom slučaju to bi bio OS 15 ili 25 iz LA serije. Nisu jeftini, niti snažni, a još manje lijepi, ali uvijek pale i rade besprijekorno.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša


Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #5
COX je zgodan mali motor, imam jedan (Black Widow) pa znam. Ipak, ne koristim ga je nema regulaciju gasa, pa ne mogu kontrolirati snagu prema potrebi. K tomu, nema ni ispušni lonac, pa buči i masti na sve strane. Dodatni ispuh i regulator gasa mogu se dokupiti kao dodaci, ali to dodatno smanjuje snagu ionako nejakog motora. Zato svoj primjerak koristim za ukras!
ASP sa linka koji si dao je već nešto bolji izbor. Obrati pažnju na ispušni kanal koji se nalazi sa stražnje strane. To bi ti moglo zadati poteškoća kod montaže motora na model.
Kao i obično, početnicima uvijek savjetujem da uštede još koji dinar i kupe si solidan stroj. U tvom slučaju to bi bio OS 15 ili 25 iz LA serije. Nisu jeftini, niti snažni, a još manje lijepi, ali uvijek pale i rade besprijekorno.

je'l bi mi frknul COX-a ? kakvo gorivo troši i koliko snage ima ?
Ja bi to bubnul na ZAGIJA...  :-\

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #6
cox traži veliki postotak nitra (10-30%) koji je skup,imam cox Td 09 na jedrilici 2,5m...diesel teško dobavljiv ide 33%eter 33%petrolej 33%ricinusovo ulje

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #7
Posjedujem taj mali ASP Hornet i evo sta mogu reci o njemu, ukratko. Motoric je vrh! Cim navuce gorivo, pali bez problema, i to bez startera. Letim s njim niskokrilca od 1100 mm i 860 g, i s elisom 8X4 mogu visiti na elisi. Auspuh je također + jer je konstruiran s namjerom da se na njega stavi cjevcica koja dođe par cm od trbusne starne trupa i time model ne bude uopce masan!
Ugl motoric koji pruza puno zabave i to sve za 230 kn koliko kosta sa shipingom!

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #8
Hvala svima na savjetima i Vašim iskustvima... Snašao sam se u nitro svijetu, koji se nažalost polako ali sigurno gasi,
no ja sam u njemu našao gušt i nemrem si pomoć... Trenutno slažem svoj prvi nitro model.. pa kad poleti.. biti će i video i slike...

 ;)


Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #10
Znam tog čovjeka, mogu dati broj ako treba, ja sam nešto drugo uzeo od njega.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #11
hahaha.. Toki... piromančino stara.... znamo što si uzimao...
http://sbt-redox.webs.com/kemijski-pokusi

btw.. zvao sam... 097/7800-734 ... dobavljivo je ... cijena je više nego ok... čovjek zvuči ok...  ;)

jedino....
kaj nisam nikad koristio home-made gorivo... ali.... pošto mu je cijena značajno niža od kupovnog goriva koje je dobavljivo u RH...
itekako sam zainteresiran... Imam čak i Motulovog ulja Micro 2t baš za metanolce... nekih 2-3 dcl.. pa onda smuljam dio ricinusa i dio sintetike
i mislim da nemrem fulat ili sje.... motor... mislim da će proljeće imati miris ricinusa ove godine...  :D
 :D

 

Odg: ZNALCI - molim savjet

Reply #12
Heheheh otkrio si me.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
Spektrum dx7s i razni modelčeki