Skip to main content

Topic: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK? (Read 24122 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #16
ovoga ja čekam..

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8984__ASP_FS91AR_Four_Stroke_Glow_Engine.html

za mog pipera 1/5 bit će taman!

Marko,
i mene taj Motor jako interesuje pa te molim da kada stignes tako daleko izneses svoje misljenje,
koliko sam mogao da saznam dvojica ga imaju i jako su zadovoljni,
ovi njihovi Motori su kopije OS-Max
pozz. Iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #17
dogovoreno!

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #18
i ja cekam jedan os max 10 planiram ga metnut kao puscher. imam doma galon cool power 10 posto i galon 15posto za auto neznam jel valja za avion znam da mi na webri nije dobro radio. gdje  nabavljate metanol za mučkanje? I stvarno pre suho je ovo letenje na struju...

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #19
webra je visokokompresijski motor koji ne trpi vise od 5% nitra, a odlicno radi i bez nitra. ocaranost nitrom i smanjivanje kompresije motora krenulo je iz amerike jer je nitrometan tamo jeftin i moze se nabaviti na benzinskim pumpama dok je kod nas u europi jako skup pa je webra zadrzala visoku kompresiju. negdje sam citao da postoje dvije vrste kineskih motora tipa sc, asp, magnum (to su sve isti motori sa razlicitim imenima), jedni s niskom kompresijom za ameriku i ostali s visom kompresijom za ostatak svijeta.
 
 koju webru imas?
 
 metanol se nabavlja sastrane preko raznih kanala pa je najbolje da se raspitas okolo i prosiris vijest da ga trazis pa ce se vec netko naci tko bi ga mogao nabaviti ;)
 
 prije se metanol mogao nabaviti u firmi velekem koja se nalazila na zitnjaku, ali sam ih zadnji puta kontaktirao prije 3 godine i nisam na kraju kupio metanol od njih jer mi je nabavio susjed. cijena je bila 200 kuna + pdv za 20 litara.
 
 dobro je u kupovno gorivo koje imas dodati malo ricinusovog ulja posto tjera vodu iz lezajeva i dobiva na viskoznosti prilikom pregrijavanja za razliku od sintetike koja se nalazi u kupovnom gorivu. 2% ce biti dosta sto znaci 0,2 dcl na 0,98 litre, ali ne treba sitnicariti pa dodas tu kolicinu u cijelu litru. :) modelari po stranim forumima gorivo cool power u sali nazivaju cruel power radi ucinka koji imaju na motore.
 
 ako volis masno onda ces doci na svoje sa domacim gorivom jer ricinus jako dimi i masti model 5x vise od sintetike. 8)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #20
moji 2t motori su svi radili bez nitra!
sa 4t je malo drugačije, os 52 fs mi jako trese i dosta mu treba otvarati karburator za minimum bez nitra tako da ga letim sa 10%

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #21
Grebate repa, pa koliko metanolaca se kupuje :-* ... ides beba...
ocito je doslo do zasicenja struje... huh, idem ja nabrzaka jos jednoga narucit, prije nego odu sa stanja... :P

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #22
webra je visokokompresijski motor koji ne trpi vise od 5% nitra, a odlicno radi i bez nitra. ocaranost nitrom i smanjivanje kompresije motora krenulo je iz amerike jer je nitrometan tamo jeftin i moze se nabaviti na benzinskim pumpama dok je kod nas u europi jako skup pa je webra zadrzala visoku kompresiju. negdje sam citao da postoje dvije vrste kineskih motora tipa sc, asp, magnum (to su sve isti motori sa razlicitim imenima), jedni s niskom kompresijom za ameriku i ostali s visom kompresijom za ostatak svijeta.
 
 koju webru imas?
 
 metanol se nabavlja sastrane preko raznih kanala pa je najbolje da se raspitas okolo i prosiris vijest da ga trazis pa ce se vec netko naci tko bi ga mogao nabaviti ;)
 
 prije se metanol mogao nabaviti u firmi velekem koja se nalazila na zitnjaku, ali sam ih zadnji puta kontaktirao prije 3 godine i nisam na kraju kupio metanol od njih jer mi je nabavio susjed. cijena je bila 200 kuna + pdv za 20 litara.
 
 dobro je u kupovno gorivo koje imas dodati malo ricinusovog ulja posto tjera vodu iz lezajeva i dobiva na viskoznosti prilikom pregrijavanja za razliku od sintetike koja se nalazi u kupovnom gorivu. 2% ce biti dosta sto znaci 0,2 dcl na 0,98 litre, ali ne treba sitnicariti pa dodas tu kolicinu u cijelu litru. :) modelari po stranim forumima gorivo cool power u sali nazivaju cruel power radi ucinka koji imaju na motore.
 
 ako volis masno onda ces doci na svoje sa domacim gorivom jer ricinus jako dimi i masti model 5x vise od sintetike. 8)
 

webra 61 10ccm sa rezonancom. to je na sukhoiu 26 a bogme i je visoko kompresijski neki dan mi zdrapala prste kad sam isao malo upaliti. imam galon onog goriva iz švagija onaj bijeli karnister 15 posto jel to dobro za avio motor? EEwan tebe sam i mislio kontaktirati jer vidim da si dosta aktivan sa nitro... Pa dignimo natrag taj nitro u nebesa..... ;) ;) ;D 8)

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #23
Grebate repa, pa koliko metanolaca se kupuje :-* ... ides beba...
ocito je doslo do zasicenja struje... huh, idem ja nabrzaka jos jednoga narucit, prije nego odu sa stanja... :P
jel ti letis kaj ili si zaboravil na modelarstvo?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #24
webra je visokokompresijski motor koji ne trpi vise od 5% nitra, a odlicno radi i bez nitra. ocaranost nitrom i smanjivanje kompresije motora krenulo je iz amerike jer je nitrometan tamo jeftin i moze se nabaviti na benzinskim pumpama dok je kod nas u europi jako skup pa je webra zadrzala visoku kompresiju. negdje sam citao da postoje dvije vrste kineskih motora tipa sc, asp, magnum (to su sve isti motori sa razlicitim imenima), jedni s niskom kompresijom za ameriku i ostali s visom kompresijom za ostatak svijeta.
 
 koju webru imas?
 
 metanol se nabavlja sastrane preko raznih kanala pa je najbolje da se raspitas okolo i prosiris vijest da ga trazis pa ce se vec netko naci tko bi ga mogao nabaviti ;)
 
 prije se metanol mogao nabaviti u firmi velekem koja se nalazila na zitnjaku, ali sam ih zadnji puta kontaktirao prije 3 godine i nisam na kraju kupio metanol od njih jer mi je nabavio susjed. cijena je bila 200 kuna + pdv za 20 litara.
 
 dobro je u kupovno gorivo koje imas dodati malo ricinusovog ulja posto tjera vodu iz lezajeva i dobiva na viskoznosti prilikom pregrijavanja za razliku od sintetike koja se nalazi u kupovnom gorivu. 2% ce biti dosta sto znaci 0,2 dcl na 0,98 litre, ali ne treba sitnicariti pa dodas tu kolicinu u cijelu litru. :) modelari po stranim forumima gorivo cool power u sali nazivaju cruel power radi ucinka koji imaju na motore.
 
 ako volis masno onda ces doci na svoje sa domacim gorivom jer ricinus jako dimi i masti model 5x vise od sintetike. 8)
 

webra 61 10ccm sa rezonancom. to je na sukhoiu 26 a bogme i je visoko kompresijski neki dan mi zdrapala prste kad sam isao malo upaliti. imam galon onog goriva iz švagija onaj bijeli karnister 15 posto jel to dobro za avio motor? EEwan tebe sam i mislio kontaktirati jer vidim da si dosta aktivan sa nitro... Pa dignimo natrag taj nitro u nebesa..... ;) ;) ;D 8)

nemam pojma za to gorivo iz svagija, koristio sam samo cool power, ali ako nema ricinusa trebalo bi ga dodati. kao sto rekoh webra ne voli nitro pa ti je 15% previse.

slobodno me kontaktiras oko bilo cega... od kuda si?
struja zakon, nitro USTAV


Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #26
Pa dignimo natrag taj nitro u nebesa..... ;) ;) ;D 8)

Nikad se nije ni spustio od tamo, samo je elektro popularan jer je nešto jednostavniji  :) A pojavom brushless motora i jeftinih LiPo baterija pogotovo, jer dobiješ bolji omjer snaga/masa uz malo zaje*ancije i s manjom cijenom. Ali nitro i dalje ima svoje čari koje su po meni ogromni plus u usporedbi s elektrom, elektro kao da nema dušu  :)
MAK Zapad

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #27
Pa dignimo natrag taj nitro u nebesa..... ;) ;) ;D 8)

Nikad se nije ni spustio od tamo, samo je elektro popularan jer je nešto jednostavniji  :) A pojavom brushless motora i jeftinih LiPo baterija pogotovo, jer dobiješ bolji omjer snaga/masa uz malo zaje*ancije i s manjom cijenom. Ali nitro i dalje ima svoje čari koje su po meni ogromni plus u usporedbi s elektrom, elektro kao da nema dušu  :)

Robi
u pravu si,nema Dusu !

peces Rostilj,
nema Dima,nema MIRISA ~

poz, Iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #28
http://www.der-schweighofer.at/en/product/77626/rapicon_car_16%2525_4_liter_%252A_versand_nur_oesterreich%250A   to je ovo gorivo. ja sam iz samobora tocnije bregane svakako cu te kontaktirati :)

tu ima samo 11% ulja posto je gorivo za auteke koji najcesce nisu dugo na punom gasu. nisam neki preveliki strucnjak, ali ne bi isao ispod 18% niti vise od 20% za avio motore pa ce ti trebati vise od spomenutih 0,2 dcl ricinusa po litri goriva da dodjes do tog omjera. mozda je i sreca da ti webra nije dobro radila na to gorivo jer tko zna kako bi sve zavrsilo...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #29
Pa dignimo natrag taj nitro u nebesa..... ;) ;) ;D 8)

Nikad se nije ni spustio od tamo, samo je elektro popularan jer je nešto jednostavniji  :) A pojavom brushless motora i jeftinih LiPo baterija pogotovo, jer dobiješ bolji omjer snaga/masa uz malo zaje*ancije i s manjom cijenom. Ali nitro i dalje ima svoje čari koje su po meni ogromni plus u usporedbi s elektrom, elektro kao da nema dušu  :)

elektro je popularan zato kaj masa ljudi leti modele do metar raspona koji su napravljeni od deprona, koristi setupe od 150-350w i tu nema dileme oko izbora setupa.

 kupio sam nedavno elektro twist 40 3d tu sa foruma. treba mu baterija 5s 3500 do 5000 mah, a to je barem 75 dolara i glupo je imati samo jednu pa je to vec 150 dolara za dvije ili 225 za tri. ta jedna baterija ima 150-200 grama vise tezine nego jedan os 46ax ili spomenuta webra. setup na njemu daje maksimum kilowat snage i to je rubno, a kosta 80-90 dolara sa postarinom, tezina motora i esca je oko 250 grama sto bi bila tezina punog rezervoara. za nitro mi jos treba servo za gas od 16 grama npr i baterija za prijemnik 2s od 100 grama. os 46ax razvija 1,65 ks sto je ipak vise od ovog kilovata na elektro setupu, a razlika u tezini je u korist nitra barem 100-150 grama ako jos dodamo spinner i tezi prop. o cijeni da i ne pricamo...
struja zakon, nitro USTAV