Skip to main content

Topic: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK? (Read 24117 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #30
..plus sredstvo za čišćenje svega što dotakneš nakon modela ako prije nisi upotrijebio neko sredstvo za pranje ruku !  :D
Utočim 1,5 dcl goriva u rezervoar, kurim ga i poslije moram obrisati 1,5 dcl masnoće sa modela, a na što je onda išao?
Eewan, ako se ikada odlučim vratiti na nitrače, ti češ mi biti guru !  ;)
Damir

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #31
Damire, razočarao si me, bar sam od tebe očekivao da voliš nitro!  :D
MAK Zapad

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #32
..plus sredstvo za čišćenje svega što dotakneš nakon modela ako prije nisi upotrijebio neko sredstvo za pranje ruku !  :D
Utočim 1,5 dcl goriva u rezervoar, kurim ga i poslije moram obrisati 1,5 dcl masnoće sa modela, a na što je onda išao?
Eewan, ako se ikada odlučim vratiti na nitrače, ti češ mi biti guru !  ;)
Damir

ciscenje nitro modela 3 minute, punjenje baterije za elektro model barem 20...  istina je da je grdo sa zmazanim rukama, ali se covjek navikne. meni je ostala navika masnih ruku jos od kad sam vozio bubu koja nije mogla prijeci vise od 300 km,a da nije trebala neku intervenciju.

nisam jos za nitro gurua jer moram puno uciti, ali kaj da radim kad sam romantican oko tih malih motora? mogu ti eventualno biti guru za razbijanje modela, tu imam prakse za dva zivota  :D
struja zakon, nitro USTAV

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #33
..plus sredstvo za čišćenje svega što dotakneš nakon modela ako prije nisi upotrijebio neko sredstvo za pranje ruku !  :D
Utočim 1,5 dcl goriva u rezervoar, kurim ga i poslije moram obrisati 1,5 dcl masnoće sa modela, a na što je onda išao?
Eewan, ako se ikada odlučim vratiti na nitrače, ti češ mi biti guru !  ;)
Damir

Svako zadovoljstvo ima dobrih i losih strana,
za letenje sa uzitkom i da ne gledam na Sat samo SUS

Elektro obozavam na mojim Jedrilicama koje su koncipirane za termicko jedrenje,svugdje i na svakom mjestu Start iz ruke,
za tren sam gore,iskljucim i trazim prikljucak na Termiku,
kada "iscurim" ponovo gore,
tu mi je Elektro nezamijenjiv i cini mi veliko zadovoljstvo letenje cistih Ruku,

kod Motornoga imam uvijek cistu Krpu natopljenu sredstvom na dohvat ruke i prije poletanja su Ruke ciste,
i jedno i drugo mi cine veliko zadovoljstvo i bez jednoga ili drugoga ne bih bio kompletan.

Pozz. Iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #34
Grebate repa, pa koliko metanolaca se kupuje :-* ... ides beba...
ocito je doslo do zasicenja struje... huh, idem ja nabrzaka jos jednoga narucit, prije nego odu sa stanja... :P
jel ti letis kaj ili si zaboravil na modelarstvo?

O letim,letim...

Istina da jednom u 2mj., ali leti se...
Proslu nedjelju smo ekipno bili na aerodromu , ak ce ova nedjelja biti ok, bit cemo i ovu.
Sada je pista uredjena i ravna modeli mogu normalno poljetati-sljetati, a duzina je 800metara. I za mene koji rjetko letim dovoljno je duga da ju pogodim. A i Hangar je u izgradnji, imamo i kontenjer...i tako...

Mozda i navratite?

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #35

Marko,
i mene taj Motor jako interesuje pa te molim da kada stignes tako daleko izneses svoje misljenje,
koliko sam mogao da saznam dvojica ga imaju i jako su zadovoljni,
ovi njihovi Motori su kopije OS-Max
pozz. Iv
[/quote]



evo napokon sam upalio ASP .91 , radio je nekih pola sata ukupno, potrošio sam negdje oko 1,5 litara goriva sa 10% nitra, radio je sa velikom diznom otvorenom od 2 do 2.5 kruga !
slijedi razrađivanje još nekih 2 rezervara što je cca pola litre goriva sa diznom otvorenom 2 kruga i nakon toga ide u zrak!
za sada je sve ok, jedino je falila brtva na poklopcu ventila (kaštelet) pa je tamo malo puštalo ali to se riješilo sa "hand-made" brtvom tako da je sada ok!
znači falila je ta brtva, koje na skici nema, tako da pretpostavljam je trebalo bti namazano onim silikonom za brtvila i nije bilo sviječice sa motorom!
čim padne bura ide u zrak ali to po prognozama će biti tek slijedeći vikend!
tako da do tada imam vremena za razrađivanje i uređenje modela  ;)

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #36
Mislim da stvarno nije potrebno trošiti toliko goriva "na stolu", jedan ili max 2 rezervoara i može u zrak, samo lagano, ne na konst. okretajima i bez prevelike turaže. Tako i piše u svim uputstvima motora koje sam dosad čitao
MAK Zapad

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #37

Marko,
i mene taj Motor jako interesuje pa te molim da kada stignes tako daleko izneses svoje misljenje,
koliko sam mogao da saznam dvojica ga imaju i jako su zadovoljni,
ovi njihovi Motori su kopije OS-Max
pozz. Iv



evo napokon sam upalio ASP .91 , radio je nekih pola sata ukupno, potrošio sam negdje oko 1,5 litara goriva sa 10% nitra, radio je sa velikom diznom otvorenom od 2 do 2.5 kruga !
slijedi razrađivanje još nekih 2 rezervara što je cca pola litre goriva sa diznom otvorenom 2 kruga i nakon toga ide u zrak!
za sada je sve ok, jedino je falila brtva na poklopcu ventila (kaštelet) pa je tamo malo puštalo ali to se riješilo sa "hand-made" brtvom tako da je sada ok!
znači falila je ta brtva, koje na skici nema, tako da pretpostavljam je trebalo bti namazano onim silikonom za brtvila i nije bilo sviječice sa motorom!
čim padne bura ide u zrak ali to po prognozama će biti tek slijedeći vikend!
tako da do tada imam vremena za razrađivanje i uređenje modela  ;)
[/quote]
========================================================================================
Marko,je si dobro napisao,????

radio je pola sata i potrosio 1.5 litara goriva ??

ja sam ga takodjer narucio pa cu ti pisati moje iskustvo,dva Modelara lete sa njim i jako su zadovoljni,to znam,

ja nikada nisam uzimao nitrirano Gorivo a pogotovo ne bih za razradjivanje,
kao prvo,skuplje je i trebas dobro paziti sa zaprljanim Rukama,Nitro je Otrov a sa tih par obrtaja manje imat cu mnogo duzi vijek Motora,

javit cu ti se ubrzo,
Poz.iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #38
a Ivek i metanol je otrovan pa ti na isto dode,zar ne?  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #39
a sa tih par obrtaja manje imat cu mnogo duzi vijek Motora,

  ;)

Decki, ne sparajte motore na stetu gusta!!
Daj mu sta mu treba da iz njega izvuces full koji moze dati!
I zadovoljstvo je zagarantirano.
 A motor neces tak lako potrositi.Prije ces ga se zasititi ,nego potrositi...

Giga...



Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #40
Marko u pravu si,
Methanol je JEDNO ZLO a ovako imas DVA ZLA ali dobro,
svatko zasto ima svoje za to!

ja sam cijeli zivot vozio bez Nitro i nisam pozelio da ga imam u Gorivu,
dobar odabir Elise i dobro nastelan Motor je osnov, jedino sto vise ne postoje "Tornado" Propeleri a njih jos niti jedan proizvodjac nije dotigao,
imam jos dvije i cuvam ih kao OKO !

Poz.Iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #41
Neki motore rade izvrsno bez nitra, dok drugima nitro paše (neki motori imaju slabiju kompresiju pa im treba nitra, inače dosta teško pale i lošije rade)
Npr. japanski motori (konkretno O.S. i YS heli motori) najbolje rade na 20-30 % nitra. Kao što sam već negdje pisao, s nitrom motori rade i nešto hladnije.
Ako se koristi manji postotak nitra (ili veći), bolje je uzeti "topliju" svjećicu
Ali činjenica je ako ne želite izvući maximum iz motora, nema potrebe koristiti gorivo s previše nitra u mješavini. Opet, s druge strane, ta goriva uglavnom imaju i više ulja i dosta su skuplja :)
MAK Zapad

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #42
Neki motore rade izvrsno bez nitra, dok drugima nitro paše (neki motori imaju slabiju kompresiju pa im treba nitra, inače dosta teško pale i lošije rade)
Npr. japanski motori (konkretno O.S. i YS heli motori) najbolje rade na 20-30 % nitra. Kao što sam već negdje pisao, s nitrom motori rade i nešto hladnije.
Ako se koristi manji postotak nitra (ili veći), bolje je uzeti "topliju" svjećicu
Ali činjenica je ako ne želite izvući maximum iz motora, nema potrebe koristiti gorivo s previše nitra u mješavini. Opet, s druge strane, ta goriva uglavnom imaju i više ulja i dosta su skuplja :)


ROBI - OS-MAX  furam 60 godina
moj najomiljeniji Motor, taj radi kako hoces i uvijek pouzdan,

Poz.iv

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #43
Quote
Proslu nedjelju smo ekipno bili na aerodromu , ak ce ova nedjelja biti ok, bit cemo i ovu.
Sada je pista uredjena i ravna modeli mogu normalno poljetati-sljetati, a duzina je 800metara. I za mene koji rjetko letim dovoljno je duga da ju pogodim. A i Hangar je u izgradnji, imamo i kontenjer...i tako...

Mozda i navratite?

Giga, jel govoriš o Lučkom? Mene konkretno zanima kako se učlaniti, te tako dobiti pristup pisti....Naime, imam nekoliko modela s kotačima za koje ne postoji adekvatno mjesto za polijetanje, a da je opet relativno blizu...izmedju ostaloga, od Robija (flieger) sam kupio FockeWulfe (polako se radi na njemu), pa me on uputio na Igora Pongraca, medjutim nije mi se javio na pp (ako sam dobro shvatio, on je dio Rimčevog tima, pa ga razumijem da nema vremena za dopisivanje)....
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: ima li tko iskustva s ASP motorima koji se prodaju na HK?

Reply #44
Quote
Proslu nedjelju smo ekipno bili na aerodromu , ak ce ova nedjelja biti ok, bit cemo i ovu.
Sada je pista uredjena i ravna modeli mogu normalno poljetati-sljetati, a duzina je 800metara. I za mene koji rjetko letim dovoljno je duga da ju pogodim. A i Hangar je u izgradnji, imamo i kontenjer...i tako...

Mozda i navratite?

Giga, jel govoriš o Lučkom? Mene konkretno zanima kako se učlaniti, te tako dobiti pristup pisti....Naime, imam nekoliko modela s kotačima za koje ne postoji adekvatno mjesto za polijetanje, a da je opet relativno blizu...izmedju ostaloga, od Robija (flieger) sam kupio FockeWulfe (polako se radi na njemu), pa me on uputio na Igora Pongraca, medjutim nije mi se javio na pp (ako sam dobro shvatio, on je dio Rimčevog tima, pa ga razumijem da nema vremena za dopisivanje)....

ne cudi se za Igora,
 njima  je Voda do VRATA !

Poz.Iv