Skip to main content

Topic: Prvi Nitro model! (Read 16121 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #15
kužim sad mi je jasnije, oni u rc shopu prečko su imali kanister 2,5 l za 220 kuna. Preskupo. Motor koji imam je dosta star ali ispravan tako da bi mogao malo kemijati :D

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #16
moj model će biti uskoro gotov, ugrađen mu je motor OS MAX 15 2,5 ccm, kum mi ima nešto nitra pa će mi za prvu ruku dati, kaže da je nabolje da ima oko 15 % nitra u sebi a spominješ da mogu složiti od metanola i ricinusa, to je neka druga kombinacija jel da?

ako vec ali ja ne bih isao preko 5% Nitra jer ti nisi takmicar,letis za razonodu i 5% je sasvim dovoljno,
ako uzimas Nitrirano Gorivo obavezno poslije letenja isprati Motor Petrolejem a za duze mirovanje uspricati Mos2 i Rukom okreunti prop par puta,
Nitro nagriza Aluminijske Dijelove!
a takodjer i Ruke dobro oprati<Otrovan je!

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #17
dobro je znati, ali sva gotova goriva koja sam barem ja vidio u dučanima imaju 10, 12, 15%, pogotovo u pluramaxu i prečkom

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #18
Nekad je u Švagiju bilo za kupiti gorivo bez nitra. Ja sam skoro sve modelio letio bez nitra ili max 5%. Malo nitra ne škodi. Dok sam na autićima koristio preko 15%
MAK Zapad

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #19
Bok!

edobro provjeri cjevčice na rezervaru, i iglama. Meni se cijeli ovaj vikend gasio motor čim bi dodao gas, a tako sam ga lijepo uštimao kod prijašnjih letova.... I onda nadjem da mi je na samoj igli na motoru napukla cjevčica, i vuče zrak, te normalno motor crkava

dakle, provjeri sve cijevi... nekad zna i ona brtva na rezervaru puštati zrak, pogotovo ako je stara

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #20
Danas svi koriste sintetička ulja, ali ricinus puno bolje miriši  :D

Sinteticko ne preporucam,nije samo moje iskustvo,
oslanjam se na iskusne i ove koji mnogo Sati provedu gore,
i ako uglavnom u kupljenom je Sintetika

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #21
ma gorovo treba mixat mi smo ipak modelari :D :D :D

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #22
ma gorovo treba mixat mi smo ipak modelari :D :D :D

samo Frisko Gorivo je dobro Gorivo,
veliki Modelari miksaju i vec 3 Mjeseca staro je staro,
ja od uvijek miksam a i Kolege u Drustvu

Poznavaoci Auto Motora preporucuju bez obzira na predjene Kilometre
maksimum 6 Mjeseci drzati Ulje u Auto Motoru i uvijek istu Tipu Ulja koristiti.

Odg: Prvi Nitro model!

Reply #23
Hvala Tomo na savijetu, moram ga pitati,  Gorivo kosta 26 eura 4l 15% znaci oko 50 kn litra,  sto se tice kako ga upalim ako je svijecica vrisnila, nemam pojma, uglavnom upali,malo teze, i cim u leru skinem grijac on se ugasi, (vruc motor)  ako ga drzim na vecem gasu bez grijaca onda se negasi, cim pustim gas gotovo, provijerio sam i crijeva sve ok, rezervar novi, filter goriva ok, nigdje nevuce zrak, a da ga vuce, nebi radio ni u leru sa grijacem moro bi crkniti! e da crijevo na auspuhu sam odmah skinio, skuzio sam da mu smeta!


Odg: Prvi Nitro model!

Reply #25
Po tablici koju sam pronasao ima 3,25 ccm


Odg: Prvi Nitro model!

Reply #27
Vrti od 2500 - 14000 sa propelom 9x7