Skip to main content

Topic: Turnigy nano-tech (Read 7586 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy nano-tech

Pozdrav!
Jel ko naručil i dobil ove nove turnigy baterije? Sad ih ima na lageru u HC-u pa me zanimaju iskustva. Naručil sam dvije (2200, 3s, 35-70c discharge) pa ako nema iskustva budem ja napisal kak se ponašaju-kad stignu!

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #1
slabo hodaš u klub i na livadu v nedelju, pa ne vidiš na kaj se leti  ;)
sad ak nemaš nano-tech ne pratiš modu  ;D

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #2
ja sam narucio 2x 2650mAh 3s 35-70C jedva cekam da stignu gledo sam par testova i kazu ljudi da motori imaju vise snage  nego sa nornalnim koliko je to istina vidjet cemo !koko koja pocima odlazit zamjenjujem je sa nano-tech    budem i ja napiso iskustva! 

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #3
Hehe,istina,takvo je vrijeme!!! Bitno da letim-i padam :D !

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #4
ma baterije jedu malu djecu, i vise nego odlicne

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #5
Uzeo ja jedan set za probu na Protosu.
2600mAh 6S, odvozio par ciklusa.

Pokazale se ok, ali nista spektakularno naspram Turnigy ili Rhino, jedino kaj se daju drukati sa 5C i malo su skuplje :)
Drze malo bolje voltazu, ali teske su i nedaju bas ampera kao PQ ili Hyperionke
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: Turnigy nano-tech

Reply #7
Napokon da je netko napisao neš pametno  ;)
Slažem se ! Po kriteriju napisanih gluposti FF je trenutačno bolji (tj. ima manji score) i od RCG, e tek tamo čitam takvu znanstvenu fantastiku i baljezganje da mi ni ne treba rubrika 'Vicevi'  :D


@WESPEN:  možeš li reći, tj. procjeniti da li TGY nanop lipice pokazuju potrebu za izvjesnim 'uhodavanjem' , barem prvoh 10-tak ciklusa?  I što me posebno interesira (za F5): da li pokazuju bitno veći druk u prvoj minuti?


Damir

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #8
potrebno je uhodavanje, prijemjeti se prvih par ciklusa i kod punjenja dok se ne formiraju do kraja

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #9
Pozdrav,
 
            Te wespenove sam letio i ja . Moj dojam nakon 5-6 letova .
 
  1. daju ampera koliko motor traži ( kad zakoljem protosa po logu idem i preko 100 A u vrhu , baterije i to odrade bez beda ka o i tgy 2200 i hyp 3g 2650)
  2. Voltaža je odlična
  3. amperaža baterije je istinita 2650
  4. puniti se može s 8C i to je priča koju oni guraju kao super baterije( 8C x 2,65 = 21.2 A ) čak ako i imate punjač sposoban za tolku struju punjenja dali imate
      stabilizirani napon 24V preko 20A kojim bi pogonili taj isti punjač???
  5. Bez problema podnose punjenje 12A koliki je trenutno moj isprobani  max na livadi (nisam htio probat više wespenov akumulator pa da nebi gurali)
  6. Ono kaj mene najviše interesira koliko su ciklusa sposobne dat bez velikih gubitaka na kapacitetu i kvaliteti držanja napona??? 
 
 
 P.S. Ako netko zna kako da dojdem u posjed stabiliziranog 18-24V 20-30A napajanja nek mi veli , lepo bi prosil.
 
         Simpi
Trex550E manji ali BRŽI I ŽEŠĆI od wespenove
600-tke.....ali uskoro više ne ČUDO je na putu

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #10
@davorvž, @simpi... hvala na odgovorima, moje su nano TGY još na putu....
Damir

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #11

 P.S. Ako netko zna kako da dojdem u posjed stabiliziranog 18-24V 20-30A napajanja nek mi veli , lepo bi prosil.
 
         Simpi

Uzmi 2 PC napajanja, stavi im izlaze 12V u seriju da dobiješ 24V i stvar riješena. Pripazi kod odabira jer ih ima da daju nekoliko linija po 12V pa im je onda po jednoj liniji manja amperaža. Najbolje da imaju jednu liniju 12V. Nađeš ih već po 180kn nove.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #12

Uzmi 2 PC napajanja, stavi im izlaze 12V u seriju da dobiješ 24V i stvar riješena. Pripazi kod odabira jer ih ima da daju nekoliko linija po 12V pa im je onda po jednoj liniji manja amperaža. Najbolje da imaju jednu liniju 12V. Nađeš ih već po 180kn nove.

Nisu potrebna 2 napajanja za 24V. Moje 8 godina staro napajanje ima izlaze 0V, 5V, -5V, 12V, -12V i još neke... Za 24V se spaja crvena na 12V, a crna na -12V, što daje: 12V - (-12V) = 24V.
Za 20A bi trebalo minimalno biti napajanje od 500W...
Ideš, ovo leti... :D

na stolu: BT 1/6 F4U Corsair
build log: http://www.flyfreak.net/samogradnja/bt-f4u-corsair-u-16-skali/
u zraku: Skyartec 182 Cessna

Odg: Turnigy nano-tech

Reply #13
Nisu potrebna 2 napajanja za 24V. Moje 8 godina staro napajanje ima izlaze 0V, 5V, -5V, 12V, -12V i još neke... Za 24V se spaja crvena na 12V, a crna na -12V, što daje: 12V - (-12V) = 24V.
Za 20A bi trebalo minimalno biti napajanje od 500W...

right  12 + 12 je 24, sada dolazimo do onog malog 'ali' :-\

jesi li mjerio izlaz na -12V ? nije ni bliiiizu onome na +12V.
pa ti đabe i 800W PSU ako ti je -12 limitiran na 0.8A,



dovoljno?

btw, onaj tko treba jakih 12-24A, neka baci oko na profi punjače za akumulatore,
na natjecanjima smo u timu koristili one na 12V, to su mrcine od preko 1000W,
a istih takvih ima i za 24V, tj kamione/buseve.

npr: http://www.puric.hr/proizvod.asp?proizvod=12&sekcija=4

http://www.cds.info.pl/urzadzenia/akumulatory/ladowarki_warsztatowe.htm#w400s

netko je spomenuo i spajanje 2 PSU-a u seriju da dobije 24V,
nisam probao a niti ne bih, pa nisu to baterije pa da su izolirane jedna od druge i da im je svejedno jel 1 ili 3 u seriji,
moglo bi biti pregaranja unutar PSU-a....  paralela je nešto drugo, tako rade provjereno u puno računala, no onda jasno ne daju 24V već i dalje 12V  ;D


Odg: Turnigy nano-tech

Reply #14
kad bi to bilo samo tako onda bi kinezi prodavali PSU napajanja umjesto onih mrcina od punjaca  :P