Skip to main content

Topic: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera? (Read 8087 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Jel moguće staviti samostezajuću maticu umjesto adaptera jer sam prilikom pada izgubio adaptera za NTM 2826 1200kv? Treba li staviti šajbicu ispod ili samo maticu? Kakva su iskustva?
Lp,
Alex

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #1
sto je samostezajuca matica i o kakvom se prop adapteru radi?

no to ni nije vazno. ako si uspio namontirati kako zi zamislio i ako je sve u centru nemas tu sto puno razmisljati. dokle god se prop vrti i drzi za motor on obavlja svoju funkciju. :)
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #2
Samostezajuca matica je ona matica sa onom kao gumom iznutra. Neznam kak bi to drugačije objasio. A prop adapter je onaj kao spiner koji dode na vrh motora. Pardon na mojim izrazima...
Lp,
Alex

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #3
Ne razumijem što pitaš. Ako si izgubio cijeli prop adapter - osovina motora nema navoj pa ti nikakva matica ne pomaže. Ako si izgubio samo maticu sa prop adaptera može bilo koja matica tog promjera. Prop sam steže maticu nisu potrebne ove 'sigurnosne'. Ispod matice podložna ploćica.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #4
Ok. Takav sam trebao odgovor. Hvala.
Lp,
Alex

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #5
Ne razumijem što pitaš. Ako si izgubio cijeli prop adapter - osovina motora nema navoj pa ti nikakva matica ne pomaže. Ako si izgubio samo maticu sa prop adaptera može bilo koja matica tog promjera. Prop sam steže maticu nisu potrebne ove 'sigurnosne'. Ispod matice podložna ploćica.

ako se vrti kontra , onda baš i ne zateže ,ili.....
dx9-xd8-gobac630

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #6
Ne razumijem što pitaš. Ako si izgubio cijeli prop adapter - osovina motora nema navoj pa ti nikakva matica ne pomaže. Ako si izgubio samo maticu sa prop adaptera može bilo koja matica tog promjera. Prop sam steže maticu nisu potrebne ove 'sigurnosne'. Ispod matice podložna ploćica.
daj nemoj davat bezveze savjete ak nisi siguran...prop sam ne zateže maticu pogotovo ak mu je suprotna vrtnja...
Samozatezajuća matica je ionak pod obavezno,kakvi k***c spineri na navoju pa stalno provjeravaš jel dovoljno stegnuto..ovak ju zategneš samozatezajuću I zaboraviš na to jer znaš da je ostala kak si je ostavio..
NE MOŽEŠ LI NEGO JE TO POD OBAVEZNO..I NARAVNO PODLOŽNA PLOČICA DA SE MATICA NE UREZUJE U PROP
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #7
Ja jesam siguran. A ti možeš montirati propove kako god želiš, samozatežućom, loctiteom, autogenim varenjem - meni svejedno.

if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #8
Nemoj se sad svaditi bez veze  :) :)
Ja bum stavil podložnu pločicu i tu kak ti samostezajuću maticu na i idem letiti.  :)
Svi nam je u interesu da nekaj naucimo i budemo sto duze u zraku.
Lp,
Alex

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #9
Samostezajuca matica je ona matica sa onom kao gumom iznutra. Neznam kak bi to drugačije objasio. A prop adapter je onaj kao spiner koji dode na vrh motora. Pardon na mojim izrazima...

Kaj nije to sigurnosna matica, a ne samo zatezajuća?!I prije da je plastika nego guma.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #10
Bum slikal kasnije pa stavil sliku tu.
Lp,
Alex

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #11
sigurnosna ili samozatezajuća matica isti k....feldmak pametnjakoviću sam ti onda leti sa običnim maticama bez loctitea   :D :D :D
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #12
sigurnosna ili samozatezajuća matica isti k....feldmak pametnjakoviću sam ti onda leti sa običnim maticama bez loctitea   :D :D :D

Ili maznut lak za nokte boljoj polovici. ;D
I on je bolji nego ništa.
Futaba 6EX 2,4 , Taranis X9D Plus
SkyWalker 1.68 DIY, Zagi 1,6m, SkyVan SC7 DIY, Mini 250

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #13
 :D ;D :D

Nekak mi se čini da ovdje postoji ogromno iskustvo u gubljenju propelera.

Samo naprijed dječaci - sve što vas čini sretnim, veselim i sigurnim je OK.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Samostezajuća matica umjesto prop adaptera?

Reply #14
Mislim da je tu Faldomak u pravu, ja letim s obićnim maticama jako dugo i nikad ništa. Nisam ni nikad izgubio prop u zraku.
Spektrum dx7s i razni modelčeki