Skip to main content

Topic: Turnigy 9x problem sa plocicom? (Read 2340 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy 9x problem sa plocicom?

Dakle ovaj crni vrag se odlemio i sad stanica ne radi. Po slikama po netu toga uopce nebi trebalo biti. Niti crnog niti smedeg. Ideje, rjesenja, problemi?
Lp,
Alex

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #1
Tranzistor i kondenzator... Morao bi rastavit svoju stanicu pa ti kazem sto je tocno tu... A netko kao da je lemio lemilicom za rine haha

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #2
Da lemljeno je nesto po njoj. Al kaj cu kad sam je kupio pred godinu dana na njuskalu. Naravno stanica je sad mrtva. Niti vidim di da lemim niti sta da lemim.
Lp,
Alex

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #3
Aha koliko vidim na slici to ti je stabilizator napona 7805 znaci 5V

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #4
Imam ti ja u radioni originalnih smd stabilizatora 5v 1A, jel ovaj ti je 150mA, mogu ti ga poslat, ili posalji stanicu kod mene u slav. Brod pa ti ju rijesim i posaljem nazad

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #5
Ako ces vracati ovaj kad gledas ga s prednje strane di su oznake desni pin (treci) ti je ulaz znaci napon s baterije cca 12 v, srednji ti je minus, a prva nozica ti je izlaz 5 V stabilizirano

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #6
Nažalost dioptrija mi ne dozvoljava da lemim, fakat ne vidim, a i cini mi se da je sama pcb oštećena....
A koji bi bio razlog da netko to ide lemiti na pcb?
Lp,
Alex

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #7
Naz me na mob pa ti objasnim

Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #8
evo rastavio sam stanicu... uglavnom to ti je stabilizator 7805 u sot-89 kucistu u original stanici turnigy 9x, a posto ga nema u chipoteci tebi je netko zalemio 7805 stabilizator u to-92 kucistu. na slikama sam ti nacrtao kako trebas okrenuti stabilizator i gdje ga zalemiti. pokusaj sam ako mozes i znas, ako ne mogu ti poslati originalni dio pa nek ti ga neko zalemi tu od kolega ili mi posalji plocu u Slav. Brod pa ti ja to rijesim. ako je tvoj dio otisao ovo trebas traziti u chipoteci http://www.chipoteka.hr/artikl/983/78l05awc-reg-ic


ORIGINAL 9X




AKO SU TI SVI VODOVI ČITAVI OVAKO ZALEMI




AKO SU TI VODOVI PUKLI ONDA SU OVO NAJBLIZA MJESTA GDJE DA IH ZALEMIS


Odg: Turnigy 9x problem sa plocicom?

Reply #10
Nije to profesionalno kako bi trebalo biti, fali stabilizator u originalnom kucistu koji mi nije jos stigao pa sam ti stavio taj da mozes letiti dok imas jos godisnji hehe... Kad dode dio mozes ju poslat na estetsku doradu ako zelis :-D   al eto drago mi je da sam pomogao. Tu smo sa si pomognemo.