Skip to main content

Topic: Remorker (Read 52923 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Remorker

Reply #150
Dobro večer svima :) , u tijeku je izrada elemenata za vez.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #151
Dobro večer svima :) Izrada elemenata za vez bliži se kraju , treba još npraviti tri dvostruke bitve (prva slika) i to bi bilo to.Nakon izrade slijedi bojanje.Pozdrav iz Rijeke :)

Odg: Remorker

Reply #152
Jako lijepo detaljno napravljen. Nisam razumio, za što je taj servo iza dimljaka.
Pozdrav iz izolirane Švicarske, Werner
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Odg: Remorker

Reply #153
Pozdrav Werner , eto i mi smo samosvjesno "izolirani" dok ne prođe ova nevolja sa virusom - držimo se preporuka Stožera civilne zaštite. A sad odgovor na tvoje pitanje - oko dimnjaka dođe kormilarnica , a 40 mm ispod krova kormilarnice je smješten spomenuti servo.Servo će okretati protupožarni top koji će biti montiran na krov kormilarnice sa desne strane.Pozdrav iz Rijeke  :) i nadam se da se ove jeseni vidimo na Grobničkom polju sa letilicama  :)

Odg: Remorker

Reply #154
Da, razumijem.
E, da nije taj virus, bio bi ja već u HR. Nadam se i ja, da ćemo se vidjeti na Grobniku.
Ako te interesira šta ja radim, pogledaj moju stranicu, Werner's Fliegerseiten. (na žalost sve na njemački)
Želim vam svima da ostanite zdravi
Pozdrav, Werner
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Odg: Remorker

Reply #155
Dobro večer svima :) Werner , Hvala ti na lijepim željama za naše zdravlje , uzvraćamo istom mjerom.Super su ti modeli ,vidi se da imaš jako veliko iskustvo u izradi aviomodela.Što se tiče remorkera - izrada bitvi gotova.Pozdrav iz Rijeke  :)

Odg: Remorker

Reply #156
Dobro večer svima :) , izradio sam i splavi za spašavanje , još malo šmirglanja pa bojanje,Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #157
Pozdrav svima :)  Započeo sam izradu linice , "skrojene" su sekcije linice na krmi i na pramcu , od hamer papira.Postavljene  su na krmu i pramac - zadovoljan sam rezultatom.Također sam napravio šablonu za savijanje linice na pramcu i skoro dovršio šablonu za linicu na krmi.Toliko za danas.Pozdrav iz sunčane Rijeke  :) 

Re: Remorker

Reply #158
Dobro večer svima :)
Linica na pramcu gotova.Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #159
Pozdrav svima :)  Danas sam radio sekciju linice na krmi.Treba još malo doraditi (poravnati rubove šmirglanjem i izrezati linicu lijevo i desno u dijelu koji ne ide do glavne palube).Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #160
Pozdrav svima :)
Nastavak radova - Nosač sa trakama za stavljanje / vađenje modela iz vode završen.Obzirom da je od sutra dozvoljeno kretanje unutar županije bez e-dozvola - drugi tjedan idem s modelom na probu-nepropusnost osovinskog voda i oplate pod punim opterećenjem , pa se nakon toga vraćam "normalnom" redosljedu radova t.j. definitivno fiksiranje balasta (olova) uz kobilicu na oplati dna , lijepljenje glavne palube za trup itd. U međuvremenu - početak radova na kormilarnici.
Pozdrav iz sunčane Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #161
Dobro jutro Dragane,
Puno sreće ti želim,
Pozdrav Werner
Pozdrav sa Hreljina, Werner
"Ne pričaj - napravi!!"
www.kamphausen.ch

Re: Remorker

Reply #162
Dobro večer Werner ,
hvala na lijepim željama , nadam se da si dobro , da ova situacija u kojoj se nalazimo svi skupa prođe što prije i da se možemo družiti uz naše lijepe hobije :) .
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #163
Dobro večer svima :)   Mislio sam ovaj tjedan otići na Mrzle Vodice ili Fužine isprobati model, ali sam se prerano poveselio - PGŽ razdijeljena u tri zone tako da ništa od toga.Nastavak radova je na krovu kornmilarnice kojeg izrađujem od aviošpera debljine 2 mm.
Pozdrav iz Rijeke :)

Re: Remorker

Reply #164
Krov kormilarnice - stakleno platno i temeljna boja.
Pozdrav iz Rijeke :)