Skip to main content

Topic: Stabilizacija slike??? (Read 3748 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Stabilizacija slike???

Evo ja otvaram temu: "Kako uspješno stabilizirati sliku kod snimanja multirotorima?",pa dajte neke savjete: kako i s čim podmetnuti fotič ili kameru,na što paziti kod montaže na model..itd... Podjelite svoja iskustva tako da i mi amateri (kao npr. JA) imamo donekle dobre snimke!? :D  :D  :D

Ja sam stavio na svoj trikopter fotoaparat Sony Cibershot,podmetnuo spužvom,snimka je dosta dobra ali nije to TO i dalje trese,mislim ne očekivam neku full dobru snimku ,ali da kod snimanja izbjegnem "mutnoču" filmiča (utjecaj vibracija)! Hvala,nadam se da i drugi žele znati nešto o tome malo više! Pozzzz.... ;)  ;)  ;)
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #1
Prvo ko prvo se mora na svim handycamovima da se isključi ona softwerska stabilizacija koja je unutra. Jer ona služi za snimanje za iz ruke a ne za mikrovibracije koje proizvodi multikopter.
Druga stvar su ti gelovi koji mogu da se koriste za uklanjanje vibracija. Imaš različite vrste. Za vibracije od 0-12 Hz, od 6- 18Hz itd. Napraviš sendvič od njih i staviš kameru na to.
3 stvar je postprodukcija u kojoj se uklanja sve to.

Lanzar
Kopterworx team
__________________________
www.kopterworx.com
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #2
Hvala Lanzar na savjetu,budem ga primjenil!!! :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #3
jedino ti nije rekao da jedan šaraf sa tim silikonom košta oko 200kn a trebaš ih 4,evo link u njegovu dućanu(a ti su najbolji,tako svi vele) http://www.kopterworx.com/Cooling-/-Gel/Soft-Silicone-Gel-Mounts-10mm ...pa onda još i gel(silikon)ispod kamere i tak dalje..
pošto nismo svi bogataši ko ovi kaj kupuju kod Lanzara evo ti jedno jeftinije rješenje (ko jedan taj šaraf)koje bi trebalo posluzit dok ne pređeš na neku bolju kameru..
http://www.ebay.com/itm/HL500-ANTI-VIBRATION-camera-stabilizer-mount-helicopter-multi-rotor-cars-boats-/110853351924?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%252BC%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D110828016321%26ps%3D63%26clkid%3D7439687304187907122
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #4
a i nisam siguran da mozeš na toj kameri isključit automatsku stabilizaciju koju mikrovibracije zbunjuju totalno...i još 4 stvar bi i najvaznija bila balansiranje elisa,motora i cijelog multija pa će i vibracije biti manje...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #5
Hvala! :)
DJI P3A
DJI MAVIC MINI


Odg: Stabilizacija slike???

Reply #7
ma to je tebe tip stavio kao evo primjera...mislio sam da znaš....ajd reci nek pošalje 20 kom il bu pala tuzba..  :D :D :D
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

 

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #8
jedino ti nije rekao da jedan šaraf sa tim silikonom košta oko 200kn a trebaš ih 4,evo link u njegovu dućanu(a ti su najbolji,tako svi vele) http://www.kopterworx.com/Cooling-/-Gel/Soft-Silicone-Gel-Mounts-10mm ...pa onda još i gel(silikon)ispod kamere i tak dalje..


Ovo me podjeća kao antivibracijski vijci na Audi A4, služe za pokrov motora. Bez toga vibrira ko ludo, s tim skoro pa i ništa kad je motor upaljen....

A da je to probati?

Odg: Stabilizacija slike???

Reply #9
Ovo me podjeća kao antivibracijski vijci na Audi A4, služe za pokrov motora. Bez toga vibrira ko ludo, s tim skoro pa i ništa kad je motor upaljen....

A da je to probati?

koliko ih ima brojčano,
koliko je težak poklopac koji nose(usporedi s kamerom za koju misliš koristit),
koliko su teški ukupno ti vijci,
te koliko koštaju naravno.

to su neka pitanja na koja bi trebao imati odgovor  :)