Skip to main content

Topic: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta? (Read 14291 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Stvarno ne razumijem sad ovo...izabrao sam par itema iz njemačkog skladišta kako bi mi što prije stigli i kako bi što jeftinije prošao sa shippingom.
Na checkoutu mi nudi samo suludi shipping do 5kg koji košta skoro 80 dolara?!?

GLS Express Courier 5kg (Germany to Croatia)  $78.81

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #1
Nemoj se cuditi, i meni dosta puta bude skuplji shiping iz Njemacke u poredjenju sa shipingom iz Hong Konga...

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #2
Od tami ima samo GLS (paketna sluzba)
Stavi u Brezice pa vidi koliko je.
Do tamo si za cas :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #3
Brezice FTW !
Evo bas narucujem sad model tamo na postu.

mali off topic. vjerujem da ste skuzili da masu puta kad narucujete u hrv. dobivate restrikcije na velicinu paketa. U tim slucajevima probajte dodat neki sitan item od par grama (ja dodam servo) u kosaru i prolazi sve skupa bez bada. Ne znam jel uspjeva uvijek , ali meni u vecini slucajeva uspije. Vjerujem da je isto i za dostave unutar EU.

Eto. Mozda nekom pomogne nekad....

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #4
Neznam jeste li primjetili, no kad se ulogirate na HK, s lijeve strane se u međuvremenu pojavilo i NL (uz EURO i GLOBAL) skladište. Probao sam staviti u chart 2 modela ukupne težine 9kg i pri checkout-u dobivam sve uredno. Najbolje od svega poštarina do 50kg - Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Croatia    $14.69

lp,
Marko

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #5
Neznam jeste li primjetili, no kad se ulogirate na HK, s lijeve strane se u međuvremenu pojavilo i NL (uz EURO i GLOBAL) skladište. Probao sam staviti u chart 2 modela ukupne težine 9kg i pri checkout-u dobivam sve uredno. Najbolje od svega poštarina do 50kg - Registered (Tracking) Parcel - Netherlands to Croatia    $14.69

lp,
Marko

Uuu! Pa jeftinije ne može!

Zakon :)

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #6
Jučer stigla nova ptičica:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__30526__H_King_FW190_w_Lights_Flaps_Retracts_Gear_Doors_1200mm_PNF_NL_Warehouse_.html

Naručen s HK NL skladišta na poste restante u poštu Brežice (shipping 9.98 $)
Poslano GLS-om, u roku tjedan dana je model bio u Novom Mestu, ali GLS NE DOSTAVLJA na poštu !!!!!
Tracking pošiljke šaljem u attachu.

Na ovaj event 4.32 (wrong address) poslao sam mailom upit u GLS slovenije da mi kažu razlog zašto nije dostavljeno (tipa jer pošta nije radila u to vrijeme  (znate kak u Brežicama imaju radno vrijeme) ili ne dostavljaju opće na poštu) i dobio sam odgovor:

"Sporočam vam, da ne dostavljamo na poštno ležeče.
Priporočam vam, da vam paket dostavimo v Parcel Shop(paketna trgovina), kjer vas paket počaka 5 delovnih dni.
Najbližje Dobovi:
Omw Slovenija d.o.o., Cesta Svobode 35, 8250 Brežice"

Tako smo i dogovorili i jučer sam otišao na OMW u Brežicama (odmah pored Hofera) gdje je paket uredno čekao i sve prošlo ok.


Čisto info ako će netko naručivat s NL ili EURO skladišta i ako mu pošalju paket GLS-om, stignete pošiljku "presrest" i reć u službu za korisnike da vam dostave na neki od Parcel shopova u blizini (meni je najbliži bio taj OMW).

Još jedna bitna stvar.
HK nije poslao račun u paketu, a ja ga nisam isprintao naravno (stupid) pa sam imao veselje na granici.
Ne priznaju nikakav mail, niti originalnu stranicu niti išta slično.
Rađe kad idete po item isprintajte već doma račun ili bilo kakav dokaz o kupovini pa to pokažite na grani. Da se ne morate prepirat s njima tamo ako vam ne pošalju račun s paketom.


Eto toliko...





Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #7
E jesam budala sto sam sa Globala narucio....sacu se nacekat.

Sam da me ne ufati Kineska Nova  ???

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #8
Imam jedan problemčić - naime, trebao bih naručiti nešto u Sloveniju, standard - HK, paypal, no kad dođem do paypal-a ne dopušta mi da adresu promenim na SLOVENIA! Kartica je hypo mastercard za elektroničko plaćanje prek interneta. Ima li kakve veze da se PAYPAL Shipping adressa (znaci prije nek kliknete na pay, onaj review your information) konkretno kod HK ne podudara s onom napisanom kod same narudžbe? To bi ekipa koja naručuje u Brežice mogla znati! Pomoć!

lp,
Marko

Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #9
Nema veze adresa sa karticom.

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #10
Na HK-u to nije slučaj.
Dostava ide na adresu koja ti je navedena na HK profilu.
Ne gleda Paypal adresu.

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #11
Ok, sve jasno, hvala backspin, hvala neo 1234 ;)

lp,
Marko


Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #13
Ima skoro mesec dana od kako pokušavam naručiti robu iz HK, ali bezuspešno. Posle logovanja odaberem artikl i pokušam ga ubaciti u košaricu, ali na tome se sve završava. Jednostavno komp. pokušava da nastavi, ali nema nastavka kupovine.  Do sada imam preko 50 kupovina u HK i nikada nisam imao ovaj problem. Da li je greška u njihovom serveru ili mom računaru ? Ako je neko imao slično iskustvo bio bih jako zahvalan da mi ga prenese, kako bih znao što činiti.  :(
Pozdrav,

Odg: Hobby King problem s naručivanjem iz EU skladišta?

Reply #14
Ima skoro mesec dana od kako pokušavam naručiti robu iz HK, ali bezuspešno. Posle logovanja odaberem artikl i pokušam ga ubaciti u košaricu, ali na tome se sve završava. Jednostavno komp. pokušava da nastavi, ali nema nastavka kupovine.  Do sada imam preko 50 kupovina u HK i nikada nisam imao ovaj problem. Da li je greška u njihovom serveru ili mom računaru ? Ako je neko imao slično iskustvo bio bih jako zahvalan da mi ga prenese, kako bih znao što činiti.  :(
Pozdrav,


si probao u drugom browseru ?