Skip to main content

Topic: freesky accst izgubio signal (Read 4721 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

freesky accst izgubio signal

freesky je zakazao na nekih stotinjak metara, dva puta , check range je bio ok, fizički smo nosili model, sve je bilo u redu

prijemnik ima odvojeno napajanje od 8A, antene su uredno postavljene

model je fpv168, fiberglas, prijemnik je daleko od esc ili bilo kakvog napajanja

dva puta je pao na istom mjestu, mislite da su neke smetnje na tom mjestu?


Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #1
koja je duzina antena? samo vruceg kraja ili ti ga sredine

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #2
Original su, duzina je oko 32,5

kasnije smo opet provjeravali domet bez optičke vidljivosti radi besprijekorno

na range check radi do nekih 30m

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #3
Koji model modula, model prijemnika i da li je u momentu pada radio motor?
Damir

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #4
Motor je u oba slučaja bio na maksimumu, kod polijetanja

FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Module, a prijemnik je sa 8 kanala iz te serije

Nikada prije nismo imali problema s njima, na heliću, avionu, quadu, uvijek radilo bez greške

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #5
Motor je u oba slučaja bio na maksimumu, kod polijetanja
FrSky V8HT 2.4Ghz DIY Module, a prijemnik je sa 8 kanala iz te serije
Nikada prije nismo imali problema s njima, na heliću, avionu, quadu, uvijek radilo bez greške
Takve module i 8 Ch prijemnik ( onaj crni) redoviti koristim i nikada nije bilo problema.

E sada, ovo je stvarno čudno: 30 metara rangetest je zaista malo, meni drži i do 150 i to sa full karbonskim modelom ( i krila i trup ) !

Dakle: da li je bio podešen failsafe, da li se aktivirao ? Ako do ispada veze dolazi samo kod full gasa, treba range test obaviti sa full gasom ! Zatim, da li je on krenuo prema zemlji kao da je prijemnik primio takvu 'naredbu' ili je servo samo otišao u nepovoljna položaj, ovo je teško razlučiti  bez testiranje, jer prijemnik i signal su digitalni i vrlo je mala statistička vjerojatnost da bi tako nešto učinio - ako ne dobije odgovarajuči paket: dakle trebao b u failsafe. Ako se servo sam pokrene u taj položaj, onda je vjerojatno smetnja ka kablu od prijemnika do serva, duži kabel od 50 cm trebalo bi upresti kao UTP ili staviti ferit.

Dqakle prvo provjeriti failsafe i range test sa full gasom...

Damir

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #6
fail safe nije bio podešen, nikad nije trebala, al eto  :(

antene su bile van modela

signal nije izgubio samo jedan servo nego kompletni prijamnik

nakon dva pada, avion smo stavili na pod, full gas, otišao preko 200 m, preko desetak kuća (bez optičke vidljivosti) sve radi savršeno
oprosti, što je utp? ferit je magnetić, okrugli?

oba puta pao je na istom mjestu? nije li to malo čudno?

u blizini nema nikakvog wirelessa niti struje, ma ničeha

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #7


range check sa antenama okomitim jedna na drugu, sa paralelnim ide malo dalje

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #8
Mislim da sve počinje sa programiranjem failsafe, nije teško i brzo gotovo !!!

UTP ti je neoklopljena upredena parica, npr kao u onom kablu kojim spajaš računalo na router.
Večina smetnji na servo kablu može se ukloniti bez ferita na način da se servokabel uprede baš kao na ovoj slici:
http://www.robotmarketplace.com/products/images/store_gwsservopico.jpg

Ako se ne varam, koristio si servače 939 ili 238  Corona?

Meni to 'odlaženje serva' u neki položaj više izgleda kao problem na kablovinma ili sa napajanjem, UBEC od 8 A mi je isto sumnjiv.

Upredi kablove kao na slici, failsafe pa onda range test sa upaljenim motorom, pokušaj-pogreška je jedini način..

Damir

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #9
e sad, ovo je fakat teorija - jel moguće da susjed koji se često žalio na naš hobi nekako omete signal?

kad smo zundali s raptorom, malo smo mu išli na živce :-)

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #10
odrezi vruce krajeve na 29,5mm i rjesen problem, i obavezno ponovo bindaj..

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #11
Nije teorija, to je moguće izvesti, čak i nije tako teško. Izveo sam to nekoliko puta, čisto za probu; naravno nemam namjeru širiti takva 'znanja' radi dobra nas modelara.

Ako tvoj susjed zna kako i ima odgovarajuću opremu, može te skinuti u neposrednoj blizini.

Modelarske uređaje koji rade na 2,4 giga u raspršenom spektru (spread spectrum) vrlo je teško ciljano ometati, pa je nabolje da izvor svojih problema potražiš prvo kod svoje opreme.BTW, nisi mi odgovorio na pitanje o upotrijebljenim servačima?

Damir

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #12
ok, fala, jednostavno sagledavam sve opcije

servi su corona ds929mg i emax es08md


ovo sa rezanjem, jel to pouzdano? koliko precizno mora biti odrezano? u desetinku ili stotinku mm? mislim jel moguće ručno tako precizno odrezati?
:-) sorry, ne kužim se u elektroniku nikaj

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #13
Digitalni servači, pogotovo na dužim kablovima vole malo gnjaviti, svakako upredi kabel kako sam ti rekao gore.
 Skrati samo jednu antenu pa testiraj, preciznost koliko možeš: prijemnik ima diversity, pa ćeš vidjeti ima li poboljšanja.
Damir

Odg: freesky accst izgubio signal

Reply #14
momci, hvala vam ljepo, puno informacija i opcija, probat ćemo sve, javimo rezultate