Skip to main content

Topic: predstavite se (Read 524187 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: predstavite se

Reply #601
[co
l
or=black][/color]bok svima ja sam Zeljko Grgic novi sam ovdje pratim forum rijetko kad stignem, ali veliki sam zaljubljenik u rc modele narucito u helije.
letim, al nikako da poletim

Odg: predstavite se

Reply #602
Dobrodošao, nadam se da ćeš naći sve potrebne informacije.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: predstavite se

Reply #603
imam v911, i v912 helija i super sam ih savladao, zanima me veca kategorija nesto od 6ch sta bih slozio i poletio ,pa vas molim za savjete i sugestije od clanova koji imaju znanja i iskustva da mi pomognu i da mi dadu predloge unapred pozdrav svim clanovima .
letim, al nikako da poletim

Odg: predstavite se

Reply #604
Ja ti ne letim helije ali bi ti preporućio da si uzmeš neku poštenu stanicu, tgy9 ili 9xr sa fly sky modulom.
Ako imaš više para onda neka futaba. Zatim koji heli, ja bi rekao orginal align 450 jel ovo ostalo je neusporedivo s align. Ostali će ti reći više.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: predstavite se

Reply #605
da hvala i ja tako mislim prvo bolju stanicu pa kupit kit pa ga sastavljat. moram vidjet s ostalim clanovima gdje kupit, kako narucit, koliko platit, sta kupit itd... nije to bas jednostavno, ali mislim da ce se trud i vrijeme i novac isplatiti. inace sam vozac kamijona mozda i vani nesto mogu naci iako nisam na takvo nesto naletio jedino u njemackoj u trgovini conrad su imali modela i opreme. jos jednom pozdrav svima
letim, al nikako da poletim

Odg: predstavite se

Reply #606
Ako se budes odlucio za 450 ALIGN original od ROBBE javi se jer kako kazes ides i vani onda bi mogao kod mene uzeti.. samo posto ima brdo verzija 450-ke trebas mi reci koju ces..  http://www.ebay.de/itm/T-REX-450-PRO-3GX-Super-Combo-flybarless-/360618950077?pt=RC_Modellbau&hash=item53f6907dbd  sa fiberles bez, kompletnu ne kompletnu... znaci samo mi trebas reci sta bi onda ne bi bilo problema i naravno da to bude sigurno ako budes resio da uzmes jer ako nemam na stanju da bi mogao poruciti.. pozdrav

Odg: predstavite se

Reply #607
Je, i ja sam bio u conardu, imaju opreme ali je dosta skupa, jeftinije je kad uzmeš online ili od recimo teck-a
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: predstavite se

Reply #608
Dobrodošao Željko , vidim već si stupio u kontakte...tako i treba...pogledaj malo  i na heli departmentu,tamo su oni koji znaju puno 8)  ....Lijep pozdrav  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: predstavite se

Reply #609
Da se razumijemo.. Conrad je najveci Evropski distributer elektro opreme.. To znaci je 100%! Conrad kod sebe ima i smece i ima extremno dobar kvalitet... Ali Isto tako imaju i dobre cijene... Kvalitet kod njih je skup a smece moze da se nadje i veoma povoljno sve zavisi sta ko treba.. Jer nije ok kad cujem price ee uzeo sam od Conrada taj i taj model nije ni letio mnogo los i bla bla.. Kao 1 ako je neko pocetnik i nikad nije letio i uz to uzme najgori moguci model koji je tesko i od strane iskusnog modelara letit i polupa model odma mu bude kriv model a ne nije on on je sve super odradio...  Pogotovo na pocetku treba covek dobro da se pazi pri izboru opreme da se kasnije ne bi kajao i odustao pre nego je i poceo.. Ima ovde veom iskusnih modelara koji su cijenjeni i van granica Hrvatske i ja ih veoma cijenim i respektujem.. Siguran sam da ako neko treba pomoc dobit ce iz 1 ruke sve sto treba da zna! Ali najgore je ako covek pita i dosadjuje danima... i onda na kraju opet uradi po svome,ja licno odma dobijem povisen "TLAK" i gore i dolje... Sta ga pita ako ce svakako uraditi kako on misli da najbolje..  Ova prica nema veze sa nekim ovde ne bi da mi neko ovde zameri.. Vec govorim iz mog dosadasnjeg iskustva sa raznih foruma.. Zeljko sve sto trebas pitaj al molim te nemoj da radis na svoju ruku i posle da krivis model i opremu.. :)  Dobra stanica je AiO u modelarstvu. Dobar punjac.... te 2 stvari koliko god da platis vremenom se to vrati desetoduplo! A ostalo sve zavisi od tebe sta zelis (Avio ili heli modele,elektro ili klipne) I prema tom modelu i biras ostalu opremu.. Naravno da ces na skup klipni model uzeti kvalitetne servoe a na neki stiro modelcic neke jeftine kineze.. Pozdrav i svako ti dobro zelim..

Odg: predstavite se

Reply #610
hvala teck . nikud ne zurim idem polako za sada imam ova svoja tri 4ch modela koja vozim i jako sam zadovoljan s njima. zelim si uzeti kit model od 450-tke i lagano ga sastavljat po malo s naj boljim djelovima a i financiski mi to tako pase jer do bozica imam puno troskova to jest drva,smokovi knjige za djecu itd... vec gledam oglase tu na forumu za kakvu dobru stanicu. a bolj cu jos sacekat da skupim vise novaca pa da cujem i vasa misljenja vas decki na forumu . malo sam gledao i na aliexsspres flayskaj stanice 6ch-8ch sta mislite za njih,nisu skupe a mislim da bi je jedino koristijo za heli koji budem slagao. neka mi netko rekne nesto o njima ili preporuci mi nest drugo- hvala.
letim, al nikako da poletim

Odg: predstavite se

Reply #611
Te stanice su ok.. mislim realno.. Za te pare su odlicne.. Al ja ne bi nikad ali nikad neki ozbiljan skup model letio sa njom. Te stanice su se pokazale vremenom (sve kakve si srece) kao bingo izvlacenje.. Ako si dobre srece da dobijes stanicu koja je bez mane sve radi kako treba onda super.. al desava se da dodje fabricki veoma redovno sa nekom falinkom.. da se u toku leta prijemnik i stanica jednostavno ne poznaju vise :) kao da se posvadjaju.. i ode model.. Napisao sma ti vec gore.. Daljinac i punjac su sve u modelarstvu koliko god platis vremenom se vrati kroz NULA problema! Jer sam kazes hoces original ALIGN 450 a njega da sklopis da bude sve ok kosta oko 350-400€ e sad zamisli sam situaciju model 400€ a daljinac 60 dolara?? Cisto matematicki mi ovde nesto nije jasno.. Ne zelim da zbog daljinca il sebe ili nekog ubijes jer 450 je rasni 3D helic i ako on nekog na punom broju obrtaja opali po tintari taj je vise nema.. Ako si ipak resio uzeti tu turnigy emax.. Stanicu od 60 dolara onda nemoj uzimati ni original Align 450 vec uzmi sebi onda CLON verziju sa HK. onda znas gde si... Al na tvom mestu ako nameravas da se bavis ozbiljnije sa rc modelarstvom ja bi uzeo neki daljinski sistem tipa ROBBE-FUTABA,GRAUPNER,JR,MULTIPLEX,SPECTRUM.. I onda nemas problema zagarantovano..

Odg: predstavite se

Reply #612
hvala teck razmislit cu o tome, imas dobre savjete a sad idem leci ubit ce me zena cjeli dan sam na kompu- laku noc drustvo cujemo se sutra.
letim, al nikako da poletim

Odg: predstavite se

Reply #613
Hijoj 8)


Odg: predstavite se

Reply #614
Zovem se Leo, rođen sam u Zagrebu, živim u Remetama. Jako me zanimaju avijoni i volim ih slagati i raditi.