Skip to main content

Topic: DIY Micro 5.8Ghz FPV (Read 3918 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DIY Micro 5.8Ghz FPV

Meni se ono cini kao odlicna ideja za micro mini ili ti kakve vec quadice, imamo jednog na lageru kojem treba upravo to, e sad, kak ce to u zbilji funkcionirat neznam  ;D probat cu pokupovat pomponente i slozit, neznam kolko ce regleri spricat po slici..  ugl super ideja  :)
ako se dobije 200-300m dometa s tim, to ce biti super  ;D


www.youtube.com/watch?v=nt6kYWbMQIM

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #1
Ja sam nedavno uzeo dva takva 5.8 GHz  modula (10mW i 200mW) i 1 gramsku 700TVL kameru. Isprobao sam samo ovaj od 10mW na micro quadu JD385 (AUW je 33 grama) i na mom hibridnom micro airshipu.
Sa 10mW modula sam uklonio metalni štit tako da sad teži samo 1 gram. Nisam stavljao prekidač za kanele jer mi to nepotrebno diže težinu, a antena je samo jedna žičica duljine 12mm.
Filteri nemaju smisla jer su pre teški. Za napajanje kamere i predajnika koristim dodatnu bateriju od 60mAh tešku 1.7 gram. Imam snimku samo sa hibrida unutar kuće. Na video prijemniku je 11 dBi patch antena i
nalazi se u dnevnom boravku tako da na početku videa u radnoj sobi signal prolazi kroz jedan pregradni zid. Na otvorenom je domet stotinjak metara sa 10mW.

Micro Hybrid Airship FPV on Vimeo

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #2
A meni si rekao da je tvoj projekt tajna ko ROSSETA.  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #3
Ovo tvoje mi djeluje ok, mene samo brine kak ce to sljakat na malo vecem quadu, posto nema filtera uopce :)

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #4
Ne bi trebalo biti problema ako koristiš odvojenu bateriju za FPV, a žice između kamere i predajnika skratiš na minimum.

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #5
a onda super, mislio sam napajat preko iste baterije, samo preko regulatora napona, ali mozda i stavim neku mini bateriju gore tako da bude odvojen sistem onda  :)

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #6
Samo pripazi da ako je modul označen kao 3.3V da ga ne spajaš direktno na 1S bateriju nego preko regulatora napona ili bar malo spustiš napon sa diodom.
Ovaj moj od 200mW je 3.3V ali još ga nisam isprobao. Ovaj od 10mW napajam direktno preko 1S baterije od 60mAh i zajedno s kamerom je to dovoljno za nekih 15 do 20 minuta.
Ti možeš staviti nešto veću bateriju ako je quad veći. Kamera i predajnik rade do napona od 3V.

Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #7
znam znam.. planirao sam na 5v ici  :)



Odg: DIY Micro 5.8Ghz FPV

Reply #10
Mislis ;D