Skip to main content

Topic: Turnigy Accucel-8 (Read 2684 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Turnigy Accucel-8

Kupio sam Turnigy Accucel-8(vjerujem da je isto kao i sa Turnigy Accucel-6, a mislim da njega imaju mnogi modelari).

Moze li mi netko napisati kako punim NiMH baterije u kratkim crtama.
Kratak opis za punjenje recimo NiMH 2200 bateriju, te opis kako napuniti 4 NiMh 2200 mAh (dali ih staviti pack u seriju ili paralelu te kako podesiti na punjacu)?
Ista stvar i za discharge?
Lipo sam skuzio i to mi jasno ali me pati NiMH.

tnx
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #1
Posto jedna celija NIMH ima 1,2v , vezivanjem na red dobijes 4,8v - 2200mah.Vezivanjem u paralelu dobijas 1,2v - 8800mah




Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #2
to mi je jasno ali kako podesiti punjac za napuniti 1, 4 u seriju, 4 u paralelu (blok od 4 dali je bolje u seriju punit ili paralelu)

baterije bi koristio u stanici dx6i
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #3
Napravi si adapter za stanicu, ukopčaš i puniš sa 0,5 A (sa baterijama u samoj stanici). Na toj struji ti se baterije neće mnogo grijati a i nećeš previše čekati da se napune.
Neznam za DX6 ali kod Graupnerovih stanica sam morao prespojiti jednu diodu koja je bila zaštita od kratkog spoja samih baterija.
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #4
Ma nebi bas puno mrdao po stanici nije mi problem izvadit i stavit u pack 4kom (samo neznam jel bolje serija ili paralela ili pak pojedinaco)
hm a najvise me pati kako podesiti na punjacu posto mi je punjac tek stigao pa nemam iskustva (Lipo sam savladao bez problema dok za Nimh ima pun k.. opcija.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #5
Nemaš što petljati po stanici. Nađi dali imaš konektor za punjenje na stanici, nađi odgovarajući adapter, uštekaj, namjesti na punjaču NiMH i struju manual 0,5A. Ukoliko neće da puni provjeri (imaš manual ?) dali postoji možda kakva zaštita i kako je riješiti.

P.S. Ako primjetiš da ti napon pri brzo opadne provjeri svaki članak posebno (punjenje-pražnjenje)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20

Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #6
Kupiš adapter za 4 baterije. http://www.elmatis.hr/Products.aspx?categoryId=139. Tu se batke već spajaju u seriju. Napraviš si kabel s adaptera  na punjač (s jedne strane vrh 9 voltne baterije a s druge crna i crvena banana). Odabereš NiMh program i manualno namjestiš struju (ja punim od 0,3-0,5 A). Punjač napuni bateriju i napiše ti koliko je struje ušlo unutra. Pri tome ti je tvornički punjač namješten da prekida punjenje nakon 180 min, to moraš ili produžiti ili poništiti: jer punjenje na toj struji znade trajati i desetak sati!
Još jedna sitnica: ako kupiš takav adapter kakav sam ti preporučio, on s kontra strane 9 voltnog konektora ima dvije mjedene rupice. Ako njih kratkospojiš (zalemiš prekidač ili jednostavno rastegneš spajalicu za papir i zaguraš u te rupice) možeš u tom adapteru puniti i samo dvije baterije.
Ak trebaš slike, mogu ti poslati.
RC elektronika radi na bijeli dim. Kad bijeli dim izađe, elektronika je za baciti...

Odg: Turnigy Accucel-8

Reply #7
Banga, odi u Metalku kupi onaj okrugli konektor kakav ti paše na stanici (sa strane) spoji - pol u sredinu i + na vanjski dio, naštimaj na punjaču NiMH bateriju i struju punjenja 0,5A stavi 3-4 sata i leti  8)
Trex 550E 3G, PA Bandit, HK Y-3 Tricopter
Futaba 9C, Jr MC-20