Skip to main content

Topic: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno (Read 4809 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #15
Kalibrirao sam ih, ali je moguće da nije bilo uspješno. Čitao sam da kod flashanih reglera treba relativno brzo spustiti gas kako bi kalibracija bila uspješna. Možda sam bio pred prespor

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #16
Hmm sad kad si rekao sporo, neznam kako ih kalibriras, ja ovako svoje kalibriram, mislim tu nemozes sporo odraditi




Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #17
Isti problem sam imao,kalibriraj sva 4 ESC-a odjednom ovako kako ti je sekile pokazao,ako ne pomogne provjeri motore a tek onda FC(sumnjam da je naze kriv),meni se jedan motorcic zbog ležajeva sporije vrtio i zato mi je vukao udesno.Javljaj kako ide :)

 

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #18
Ispremjesao sam esc-e i produljio krakove quada sa 20 na 25 cm i izgleda da je problem nestao.
No međutim pojavio se drugi.
Quadcopter u letu lagano oscilira.
U zatvorenom i u hooveru je ok no kada krenem naprijed motori se čuju kako osciliraju
Vani na vjetru je još više izrazeno.
Možda je problem u bslansiranju. Budem probao dinamički balansirati

Probao sam se igrati sa pidovima ali izgleda da nema efekta na oscilacije .

Ovaj hobi ponekad čovjeka izludi!

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #19
Ima ima sa pidovima veze. Moj se danas tresao kao blesav, pa sam ga uatelao. Smanji malo P vrijednost za pocetak

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #20
ja sam imao te oscilacije na svojem h4 ( bivsem ) ali on je ok radio do trenutka kad sam mu savinuo jedan krak i od tada mi je stalno oscilirao i kada sam mu stavio noovi krak tj. ravan odma je prestao pa tako da ako si produljivao krakove pogledaj dal su ti u simetriji da nije mozda koji u visem polozaju od drugoga  ;)

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #21
Evo uspio sam ga malo popraviti !


Izgleda da su ga propovi zezali. Koristio sam slow flyer propove 8 x 4.5 na 4s setupu, promijenio sam na 10 x 5 Gemfan tip propove i sada je puno bolje.

Moram se još malo sa pidovima poigrat i biti će ok, a zašto je rotirao udesno - nemam pojma, nestalo ili zbog duljih krakova ili zato kaj sam ispremješao reglere i motore cw na ccw i obratno !

Hvala svima na pomoći !
Evo i slike quada.


Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #23
Tu smo da pomognemo ako možemo i znamo :)
Lijepa mašina :D

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #24
Od cega si radio ove noge?
Lp,
Alex

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #25
Meni izgleda ko pvc cijev :D

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #26
Dobar quad lijepo ga je vidjeti sa lopatama na motorima jer baš su velike elise na odnosu na frejm


Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #28
Noge su PVC cijev. Kupio metar cijevi i režem pilom za željezo.
Super sistem, jeftino, a jako dobro amortiziraju.

Odg: Pomoć oko Quad-a - rotira u desno

Reply #29
Noge su PVC cijev. Kupio metar cijevi i režem pilom za željezo.
Super sistem, jeftino, a jako dobro amortiziraju.

Fantasticna ideja jer mi uzasno fali mjesta na x666 framu, a sa takvim nogama ga mogu podići taman koliko mi treba.
Lp,
Alex