Skip to main content

Topic: Update (Read 2139 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Update


Je neko probao novi update za nazu

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Update

Reply #1
Ja sam stavio update malo prije  :)
Nakon updejtiranja počistio sve postavke, zatim kalibrirao IMU pod vaservagom, pa palice i nanovo sve konfigurirao, sutra slijedi probni let ako ne bude padala kiša ko danas cijeli dan, a prije leta još jedino moram kalibrirat kompas.

Meni je ovaj update posebno zanimljiv zato što od kako imam Futabu T8FG Super u njoj imam oprugu na throttle palici koja vrača u sredinu, a to mi je posebno zanimljivo jer dok letim fpv u att hold ne moram razmišljat dali mi je palica u sredini nebi li održavao visinu. Jedino što sam morao pazit prilikom pokretanja motora da mi palica naglo ne odskoči u sredinu, a sad s novim firmwareom nema brige ni s time. Sad nakon što se motori pokrenu rade na leru dok je palica u sredini, tek kad se od sredine počme dizati dodaje gas motorima i naravno nakon što uzleti att hold opet u sredini.

Kako leti i ostalo to ćemo sutra znati.

Napravio sam si poseban "stalak" za testiranje i poštimavanje quada kada mi se ne daju skidat propeleri, a ima samo jednu zadaću: držati ga prizemljenog bez obzira na sve, poletna masa quada s ovim stalkom je preko 13Kg  :D

Stalak je poslužio dobro prilikom updejtiranja i konfiguriranja i nije imao potrebe za nenadanom intervencijom  :)
Sve to da se nebi ponovila drama koju sam već imao jednom u sobi, budući da ću krečiti i krpati za koji dan tu sobu pa eto nek ostane barem koja slika za uspomenu  ;D

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Update

Reply #2
i ja napravio update....   cekam da kisa stane ... cini mi se da bu to tek sutra   :-[

Odg: Update

Reply #3
franky: koje to motore imas?

BTW ti uvijek imas neke "blesave" situacije  :'(

Odg: Update

Reply #4
Motori su RCTimer 2826-13 sa keramikom.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Update

Reply #5
Evo sad sam letio s novim firmwareom:

Evo točke su se posebno osjetile:

1. New flight control feeling (takeoff is more stable and easy; flight will be more smooth)
2. New attitude stabilize algorithm, provides better flight performance

-Nisam imao problema sa GPS-om (zalokao je u normalnom vremenu)
-Nema više plesanja prilikom brzog spuštanja
-I dalje imam plesanje i lagano driftanje na jako agresivnom yaw-u ali to znam i do čeka je: CW i CCW propeleri mi nisu isti, RCTimer carbon 1147 - nije im nešto s kalupom u redu ali čekam prave propelere sa multirotor.hr
-Za sad se nisam ponovo igrao s poštimavanjem gainova (stavio sam stare postavke) i mislim da je to to, nema potrebe išta dirat.
-Za vrieme testa vjetar je divljao na udare tako da sam odmah i to mogao testirat, nema problema sa udarima vjetra, malo zapleše ali ne gubi poziciju i visinu.

Još je rano za davat zaključke ali prvi dojmovi su jako dobri.  8)


COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Re: Update

Reply #6
Koje su ti postavke gejnova

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Update

Reply #7
eto i ja odletio prvi let s novim 3.10 updateom...

slazem se sa tim sto je frankycro rekao. Stvarno je vise smooth i ljepse sljece...   i ja sam gainove ostavio iste

Odg: Update

Reply #8
Evo  ovako mi stoje gainovi:
Basic
pitch 130 roll 130 yaw 120 vertical 130
Altitude gain
pitch 90 roll 90
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Update

Reply #9
Udari vjetra su se još i pojačali ali evo upravo sam odletio i jedan FPV let sa novim firmwareom, ne vjerujem da mi se čini jer svoj quad poznajem u dušu ali sa 75km/h kroz ovakve udare vjetra se prije nebi usudio koliko se bacao, a sad skoro ništa, lagano ga je treskao lijevo desno i pod turbulencijama (čujem ih jer imam slušalicu), ali to su sve bili pomaci do 10-15 stupnjeva, ni blizu kritičnog, a visinu koju vidim na OSD-u je držao zalockanu, tako da evo još jednom novi firmware dosta obečava.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Update

Reply #10
hvala decki na infou. definitivno ide na nazu novi firmware cim se poslozi quad. nikako ulovit vremena i da svi djelovi stignu.

frenky, imam istu Futabu, al throttle nema oprugu. to je defaultni setup ili si ti nesto mjenjao?
ko pita više zna

Odg: Update

Reply #11
Ja sam svoju kupio u švagiju i ta opruga je je već tvornički bila namontirana i nikad je ni nisam skidao jer ne letim s ničim drugim osim s nazom, ali sam dobio uz stanicu komplet dijelova ako se skida opruga onda ide jedna kočnica. Prije skoro godinu dana i kontao sam pa ako naza hoverira sa 50% gasa šta imam skidat tu oprugu pa ovo mi je još bolje nemoram razmišljat dali je u centru, a pokazalo mi se da je za FPV pogotovo zgodno.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Update

Reply #12
slažem se da je jako zgodno za FPV, pogotovo ako nemas OSD da pratis visinu kroz njega.

bas tražim kako instalirati oprugu i gdje je naći. zna li netko?

mozda blesavo pitanje al više volim pitat i diskutirat nego sam razbijat glavu in pravit se pametan  :)

jel novi NAZA firmware remapira throttle putanju i bez obzira na sve postavlja hover u sredinu? ili sam krivo shvatio?

ko pita više zna

Odg: Update

Reply #13
Da, hover je u GPS-u i Att-u nakon polijetanja u sredini tj. na 50% gasa
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Update

Reply #14
sjajno!
ko pita više zna