Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342083 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #765
@Dr. Tom Legendarni snimci. :-)
Uzor si nam u mnogim projektima, utires put i smjernice.
Veliko HVALA, pomazes i vise nego mislis.

Evo i jedan rekord koji i nije toliko pametan, nisam siguran ni da smijem objaviti video.

Ako je dozvoljeno ( ne mogu me prijaviti/tuziti) objavim i sliku i video.
Ovako se jos mogu vaditi da je zblesan barometar.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #766
Fly Me To The Moon... ;D

lp
Toni


Odg: quad iz Slavonije

Reply #768
2 srepfler,  mislim da na forumu ima toliko raznih filmića, da nemaš frke oko objave.  ;)
a i snimka im nije dokaz jer ne znaju tko je letio. mislim da isto vrijedi i za kamere u tunelima, ne? bilježe brzinu ali se ne prizna jer nije legitimirana osoba.

tako da samo stavi, bit će dobrih kadrova :)


vjerujem da ti je dulje trajalo spuštanje od uspona :)
s tolike visine se fakat treba lagano spuštati jer bi inače mogao nabrati toliku brzinu da se ne stigneš zaustaviti ispred tla kontrolirano :)

vidio sam par tuđih letova koji nisu dobro završili iz tog razloga baš(zna puknut i prop čak kada krene naglo kočenje)


2 toni, vidim da tarot koristi one male drivere umjesto onih velikih LD64nešto,
po 1 umjesto 3 kao na onim 10 amperskim novim kontrolerima s goodluckbuya ,
znači do 3A što je sasvim dosta za gopro, a time su dobili dosta manji footprint kontrolera i moguće ga je vrlo lako ubaciti u gumbal, da bude baš plug&play na model, preko jednog servo kabela za napajanje i pitch os.
da se lagano skine/stavi ako se npr ne snima svaki let, ili za transport...

Odg: quad iz Slavonije

Reply #769
Slikica i video,
penjanje ide relativno brzo,
vidi se Dr. Tom da imas iskustva s takvim stvarima,spustanje traje i traje, da nije stedljivac tesko da bi bilo dovoljno struje za nazad.


http://www.youtube.com/watch?v=-piXOO1imZg

Odg: quad iz Slavonije

Reply #770
Quote
Lijepo radi i po noći,
a po danu je ekspozicija kraća pa bu još bolje.
sad kad se navučeš na fpv i brushless gimbal, gotovo je,
samo bu te vuklo dalje i duže letit  ;D


nego, glede letova po kući,
imam ja neke snimke iz 2010 bez akcelerometara, kontroler sastavljen od raskopanih HK žiroskopa
(driftali su kao ludi jer su jako loši senzori, stalno traži manualne korekcije)

Danas probao po danu isto na 25 fps ,letio dosta brzo i duge oštre krugove oko svoje osi i 50m u promjeru peglao ga gore dole s naglim startom naprijed,samo u par trenutaka se vidi lagani yelo a ostalo je i više nego super.
Drži horizont jako čvrsto za što je zaslužan novi fwm jer stari nije bio ok.
U kompletu  s kamerom 270 grama što je ok -dobra kupnja s obzirom da je plug and play....
Sutra budem probao na 50 fps po danu i naravno po noći ,nadam se jačem vjetru.....
Dok...snimci iz 2010 su super i sve potpisujem što je srepfler napisao :)


Quote
vidim da je noćna snimka OK. Kako si inače zadovoljan s Tarotom? Vidim da je izašla V2..

Toni ,zadovoljan sam tarotom jer za 140 dolara dobiješ pristojno odrađen gimbal(gledano strojarski i elektronički),samo zavrneš par vida :) spojiš par konektora Maki ti upuca novi 1.4fw i sve radi odlično.
I sam volim  napraviti, pa nešto i naučiti (ima ručno rađenih gimbala koji rade savršeno) ali zbog obveza jednostavno ne stignem.....možda kasnije....
Jedina mana mu je što se treba malo pomučiti s upucavanjem fw....ali imam Makija pa me baš briga :)
U biti dujebas me navrko na tarota...(on ga je kupio par sekundi prije mene :))
Pogledao sam v2 verziju i čini mi se da ima malo poboljšanja ali svakako treba probati.
Na slijedeću x8 letjelicu ide mali zenmuse  u društvu s nazom v2 jer je on s kamerom 230 grama...(50 grama nije malo)

Quote
po 1 umjesto 3 kao na onim 10 amperskim novim kontrolerima s goodluckbuya ,
znači do 3A što je sasvim dosta za gopro

Nakon par letova probao sam drivere na tarotu-bili su apsolutno hladni i nose se s hero3 bez beda....

Maki drugi put idemo do 2000m samo da odradimo nove biquad antene za 5.8ghz.... 8)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #771
Dalje rekorde samo uz tebe kao spotera ( netko mora biti kriv ako ode).  ;D
Prvo planiram u daljinu, jednostavno pogled je bolji, u vis ako bude ljepsih oblaka i manje magle.

Za bolju sliku puno ocekujem od ove kamerice, testiranja u stanu su iznad ocekivanja.

Softwerski je tarot jako poboljsan, 1.4 calibrate zlata vrijedi, uglavnom zadovoljan.
Rctimerov gimball s Martinezom je bio jako problematican ali i on je na kraju proradio odlicno.
Meni je najbolji zenmus to cudo radi kako treba iz kutije, nije za mene kao amatera ali da snimam ne bi razmisljao.
steta sto ne radi samostalno ili barem i s nazom light.
Tarot v1/v2 je preporucljiv, radi samostalno, dovoljno dobar, razvija se brzim tempom, sve jeftiniji,
definitivno best buy.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #772
Dečki hvala na infu. 8)

lp
Toni

Odg: quad iz Slavonije

Reply #773
APM voli kanale.

Ne znam koliko koristi ono malo cudo sto lici na bateriju ali navodno stabilizira napon a battery plug je bio neiskoristen na prijemniku.

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #774
Jel vam sad V apm-a u zapisu ujednaceniji?

Nisam provjeravao,
ja nemam power modul tako da imam low board voltage alarm (4.1-4.3), da ne brinem spojio sam svih 4 reglera paralelno ( znaci od svakog crvena spojena),
regleri imaju linerni BEC i nije bilo problema ( ugasio tu provjeriu u APM-u).
XG11 mi pise napon na prijemniku i bolje drzi napon kada su svi ustekani,
APM dobrano vuce struje, obican samostalni BEC se grije strava,
no ovako radi i do sada nije bilo problema, na hex di je prije bio apm sam imao samo s jednog reglera.
Moguce i da novi fw vuce vise ali tko bi znao sigurno.
Za sada ne pokazuje probleme, nisam nabavljao power module jer je bio do 80A a moja hexa je vukla i vise, sada bi mozda i nabavljao pa bi onda htjeo i minimosd pa ... i nikada kraja senzora i dodataka.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #775
Novi rekord, malo pomakao 2.95 km,
max brzina kockice jos bolja 83 km/h,
dosta je pirilo pa nisam pretjerivao, fale mi nogice da mogu drugacije postaviti antene,
samo ga debljam.

700 CCD je fantasticna, vidim detalje, odbljesak vode, ptice, super zadovoljan.

Datum ne valja na DVR, kasnije podesio.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #776
Instant radna akcija i kobasica. Također jedna od mogučih lokacija za susret multirotor vrste a i svih koji se tako osječaju.  :)

Barbecuing sausages
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #777
Puno blata u toj Slavoniji   ???
Jazz FPV/DDG (pokojni) , QAV500 clone, SpiderHex clone, RCX H250CF PRO 3K FPV, Zagi, Quanum wisp 110, Lantian LT210. QX90


Odg: quad iz Slavonije

Reply #779
neka blata bitno da ima kobasica blato se lako opere  ;D
svaka čast :)