Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342060 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #795
Mislim mozes koristiti i ove s autopilotom pa ignorirati autopilota,
mozes ezOSD s bilo kojim sistemom ali je za immersion plug and play.

Ima ih jos puno, ali vidi sta trebas, moj nema umjetni horizont, nazin nema mah potrosnje, ...

Odg: quad iz Slavonije

Reply #796
Da vidio sam raznih varijanta tih osda- ali bolje pitat mišljene znalaca  :)
Leti samo leti :-)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #797
Da vidio sam raznih varijanta tih osda- ali bolje pitat mišljene znalaca  :)

Jako ovisi na sta spajas i sta ti stvarno treba,
za neke treba i usb programator da se podese,
moj Trace IV ima i 12v i 5v bec pa je jako korisno ako koristis 4s baterije, to mi napaja vtx 12v i 5v kameru,
treba i vremena da se naviknes sve to pratiti na ekranu,
prvih 50 ( cca) FPV letova sam imao samo sliku, pa tek kada sam isao dalje pocelo mi faliti, ostajao sam bez struje i sl.
I OSD je jos jedna tocka koja moze riknuti, to je jos dodatne tezine ( dobro simple OSD je jako lagan), procijeni i izaberi,
nema idealnog.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #798
Maki slika je odlična mislim da je vrijeme da i ja naručim istu....

Osd koji koristimo Maki i ja je po meni best buy-naravno da ima boljih.....ali ovaj je relativno dostupan cjenovno,ima sve što ti treba,i što je najvažćnije radi odlično......provjereno na preko 500 letova....

Ja osobno preferiram samo neke od podataka na ekranu i to: visina, brzina, struja, potrošeno,napon baterija, i broj ulokanih satelita jer mi to daje podatak kako ih i naza vidi...
Još od dobrih podataka su i kordinate(tko ih kuži) i azimut(kut)

Upravo sam postavio simple osd na y6 i nisam baš sretan, ne zbog malo podataka nego se puno lošije vidi od tiny a s druge strane cijena i težina su mu osnovne prednosti.....

Odg: quad iz Slavonije

Reply #799
4tm ti imas 12x5.5 karbonske propove rc timer, kakvi su dojmovi?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #800
Uf radio sam zadnjih desetak dana testove potiska s 14 raznih motora na 12 raznih propova na 3s i 4s-ima svakakvih rezultata.
Osnovni dojmovi o tom propu su opće pozitivni.
U osnovi tijelo propa i pogotovo središnji dio gdje se montira na motor je izvedeno puuuuno bolje i kvalitetnije(mislim čvršće) od staroga dizajna.
Prop je dosta krući od staroga 12x4.5 ima zavrnute krajeve i to mu pri letu pomaže probijati se kroz vjetar.
Na stroju mi se pokazao kao malo mirniji motori lakše zavrte (bez obzira na 5.5 pitch) i nekako više voli višlje okretaje.
U usporedbi s 12x4.5 na osd-u mi stroj vuće oko 5-10% manje struje (18.5A umjesto20A)...
Međutim kod mjerenja sam uvidio da treba pomno odabrati prop i motor za određeni stroj pa tako i za njega ne pašu svi motori.Treba probati.....
Mjerenja još traju pa kada obradim rezultate moći ću ti više reći...

Odg: quad iz Slavonije

Reply #801
Alkoholni flomic nije izdrzao dovoljno dugo, presao na naljepnicu.
Ujedno i par slika sta je stiglo za dalje.
Smjesno vidjeti veliku 433 i mikro kutijicu s 5.8.


Odg: quad iz Slavonije

Reply #802
Uf radio sam zadnjih desetak dana testove potiska s 14 raznih motora na 12 raznih propova na 3s i 4s-ima svakakvih rezultata.
Osnovni dojmovi o tom propu su opće pozitivni.
U osnovi tijelo propa i pogotovo središnji dio gdje se montira na motor je izvedeno puuuuno bolje i kvalitetnije(mislim čvršće) od staroga dizajna.
Prop je dosta krući od staroga 12x4.5 ima zavrnute krajeve i to mu pri letu pomaže probijati se kroz vjetar.
Na stroju mi se pokazao kao malo mirniji motori lakše zavrte (bez obzira na 5.5 pitch) i nekako više voli višlje okretaje.
U usporedbi s 12x4.5 na osd-u mi stroj vuće oko 5-10% manje struje (18.5A umjesto20A)...
Međutim kod mjerenja sam uvidio da treba pomno odabrati prop i motor za određeni stroj pa tako i za njega ne pašu svi motori.Treba probati.....
Mjerenja još traju pa kada obradim rezultate moći ću ti više reći...

hvala ;)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #803
Danas stigli......idu oma u podrum na testnu vagu za potisak :)

Odg: quad iz Slavonije

Reply #804
Možda je malo of-topic (Ova antena koju pravim ide na y6 i quada slavonca.. :) )  obzirom da imam dosta upita evo par slika kako pravilno zalemiti r-sma konektor na semi-rigid kabl.
Ukoliko želimo napraviti kvalitetnu antenu za naš rx ili tx treba poštovati pravila struke...
Za početak montaža konektora a kasnije i izrada helix i drugih antena...

Odg: quad iz Slavonije

Reply #805
Evo ga stroj koji je svratio u Slavoniju na tjuniranje, sutra nadam se bi trebao poletjeti u novom izdanju  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis


Odg: quad iz Slavonije

Reply #807
Very slow pan, like it! Y6 zvuči jako dobro, nadam se da ću ga imati prilike vidjeti uživo uskoro, jer koliko vidim Y6 ti je dosad najdrži stroj koji si napravio a to bi trebalo nešto značiti.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #808
@Živio Franky , moja želja (to je samo moja želja) je da napraviš naljepnice, crno crvene, na kojima će stajati:
''ROTOR-TUNING-FRANKY''....sa pripadajućim grafičkim ''cakama'' , tako, kada mi istjuniraš moj quad,želim da je tu i logo-naljepnica (water-resistance) da ne ponavljamo Markove razlivene brojeve telefona.... ;D ;D ;D
Primi veliki pozdrav iz Dalmacije  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: quad iz Slavonije

Reply #809
Definitivno za sada najdraži stroj.
Radi se na novom x8 i hexi pa ćemo vidjeti  :)
Za zvuk si u pravu - fora mi je skroz :)

Idem u podrum malo testirati.....