Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342038 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #990
Jucer pirio izrazito jak vjetar,
nosi kockicu na sve strane.
No isao sam probati 4 latice antenu umjesto 3 na vtx-u, malo drugacije gainove, uglavnom samo malo da vidim kako radi.

Na 0:55 se slabo vidi velika ptica kako kruzi, bilo ih je 2, da su napali bilo bi perja na obje strane.

http://www.youtube.com/watch?v=7AiNmPHqsMk

Odg: quad iz Slavonije

Reply #991
RIP propele i alu krakovi, jucer mi se otpustio prop usred leta na nekih 50m visine, borba nije dugo trajala uspjeh ga jedino okrenit da ne odleti prema autocesti jer smo letjeli na ivandvoru, kasnije je poceo samo nabirat brzine i brzine, bio je to epski pad u oranicu, kao da je na kraju i naza podivljala jer nije vise mogla stabilizirat s 3 motora, uglavnom otsarafio se prednji desni, pred kraj leta vise nije primao komande vec seiz njga cuo zvuk preostalih motora kako zvizde na 100% gasa. Jbg nije snimljeno.
Test 100gramskog frejma na udar u oranicu pri brzini cca 100kmh nije prosao.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #992
RIP

To je problem kod quada o kojem smo govorili i ranije. Kada nešto ode onda ode. Y i X konfiguracije su tu u prednosti. Znaš li uslijed čega se odšarafio? Je li se to dogodilo na 4S ili 2S?

lp
Toni


Odg: quad iz Slavonije

Reply #993
Nemam pojma nekidan sam ih stavio i dobro dotegao - izgleda da drvo sjeda pa je potrebno s vremenom dotegnut, ali mi ni na kraj pameti nije bilo da treba nakon par dana ponovno dotegnut, doduše postoje ccw i cw prop adapteri za kw2 motore a ja imam sve jednake - znači netko je več uočio taj problem. Letio sam poprilično agresivno na 2s s 14x5 i još je bio vjetar, dosta se tu naprezanja javilo izgleda, najgorje je to što taj propeler nije izgubio potisak do kraja jer onda bi se flipao do zemlje, nego je izgubio taman toliko da je naza dodala pun gas pokušavajuči ga izravnat, kad je pao vidi se razmak od 2mm između propelera i motora i vidi se kako je strugao po prop adapteru, kad sam vidio da više ništa ne mogu i da će udarit dao sam komandu da se zaustave motori na par metara od zemlje jer padao je ukoso otprilike pod 30 stupnjeva u punoj brzini ne reagiravši više na komande, čak ni motori nisu stali odmah kada sam dao komandu - ali to može bit i prividno jer je imao brzinu i inerciju. Trebao sam ga spustit sa punom desnom yaw komandom da se vrti u krug na 2 zdrava pogona, ali ajde ti znaj sve se dogodilo u par sekundi, iskreno ja sam mislio da je naza podivljala, bitno je da sam ga uspio okrenit da ne ide na autocestu, kasnije sam samo došao i pokupio preostali materijal za novi kopter  :)
Naš pokojni đakovčanin Belian nije bio te sreče kada su mu se sklopila krila na zmaju - to je velika prednost našeg načina letenja sa obadvije na zemlji.
Baterije su preživile full zabijanje u zemlju (hardcase lipo), karbonski centar preživio bez ogrebotine, strgale su se žice, alu krakovi, 3 propelera, i trebam provjerit lagere u motorima ali izgleda da su ok jedino što se na nekima pomaklo zvono (rotor) po osovini pa sad ima malo lufta gore-dolje. Mislim da bi motori puno više dobili da nije bilo oslabljenih alu krakova.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #994
Franky , nije uputno ''dotezati'' drvene propelere i drvo uopće.Kao što znaš drvo ne posjeduje elasticitet,pa je najbolje koristiti elastičnu podlošku(federšajbnu) ili maticu sa plastičnim navojem....Znam da znaš,a čovjek se uči dok leti... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: quad iz Slavonije

Reply #995
Problem je u tome što između prop adaptera i samog propelera nije bilo frikcije, ne dovoljno, obje površine su jako glatke i sad sam testirao cijelu situaciju i bez obzira koliko god dotegnio strgani propeler uvijek ga mogu okrenit rukom na motoru, držajući drugom rukom rotor. I sad kad na to nadodamo veličinu propelera, vibracije i ostala naprezanja logično je da nije moglo izdržati.
Na V2  :) će biti ubušena rupica u prop adapter, dakle promjer 1,5mm te 2mm u prop adapter i 2,5mm u sami prop s donje strane, tu dolazi osigurač dužine 4,5mm od čelične žice tako da kad nasjedne na to da je zalokana pozicija.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

 

Odg: quad iz Slavonije

Reply #996
Quote
Mislim da bi motori puno više dobili da nije bilo oslabljenih alu krakova.

Zato na mojim svim letjelicama su izglodani krakovi.Korist je dvostruka,namjerno oslabljen na mjestu gdje treba i manja masa.

Frankycro,idemo dalje....kopter više manje, bitno da nema ozljeda.....


Odg: quad iz Slavonije

Reply #998
Interesantnih zgrada ima u okolici...


Poslano s tableta putem TapaTalka

Multirotor FTW!

Odg: quad iz Slavonije

Reply #999
Franky,propove imaš zategnute sa smozatezajućim maticama naravno?ne one spinner što dođu,nego sa gumicama unutra?Svima koji to nemaju bih savjetovao isto...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #1000
Quote
Mislim da bi motori puno više dobili da nije bilo oslabljenih alu krakova.

Zato na mojim svim letjelicama su izglodani krakovi.Korist je dvostruka,namjerno oslabljen na mjestu gdje treba i manja masa.

Frankycro,idemo dalje....kopter više manje, bitno da nema ozljeda.....
to je živa istina...moj frame je napravljen od od ručno rađenih karbonskih cijevi 1.5 mm stijenke I fakat kad padne  nije mu niš međutim drveni propeller kad udari teško se slomi ali pritom se javlja velika sila dovoljna da pomakne motor jer clamps ne mogu to izdržat I onda se lijepo iščupaju ultratanke žičice negdje na rotoru(bog to ne popravi bez prematanja motora)..
Nakon što sam izgubio tako dosad 3 motora odlučio sam nanjeti najjačeg epoksi ljepila  kap na mjesto di žice izlaze iz motora tako da se u slučaju havarije žica prekine negdje prije a ne u motoru(nadam se da ste shvatili nespretan opis)
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #1001
A evo I što se dogodi kada se na jednoj ruci clamps malo otpuste pa dva motora na njoj(Y6) ne tuku okomito nego u stranu...negdje oko 5:05
Što se tiće redundancije Y6 to baš I ne šljaka odnosno rezultat je kontrolirani pad....na x8 to bi trebalo biti bolje,nisam probao...
y6 Tuškanac
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: quad iz Slavonije

Reply #1002
Dobro pilotiranje!

Odg: quad iz Slavonije

Reply #1003
Ja sam na svom karboncu stavio m2 vijke kroz klampove da zalokaju poziciju na cijevi, a i kasnije je lakše kad se nešto servisira pa se skida, ne mora se opet tražit nulti stupanj nego samo na rupicu pa onda lagano dotezanje podjednako s obje strane i na taj način se ne pomakne.

Ma totalno nebitno što mi je pao, evo več su skoro gotove nove ruke, donji ležajevi na kw2 su preživili trebalo ih je samo isprat (od zemlje) i ponovno podmazat, gornje promjenio sva 4 iako su 2 po svemu ok, vrtio osovine na tokarskom stroju, sve 4 ok nisu spigane što me i začudilo.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: quad iz Slavonije

Reply #1004
A probušio si I cijev samu?
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.