Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342288 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1515
Idem sada prouciti stacked biquad da vidim o cemu se radi,
16 dbi bi mi bilo znacajno poboljsanje.
Teoretski double biquad ide 14 dbi, a to u praksi znači oko 50% manje dakle 11, eventualno 12 ako je dobro natjunana. Dela ok, ali se treba postaviti horizontalno, što znači vertikalna polarizacija. Inače se u komunikaciji sa avijunima koristi baš vertikalna i to zadnjih XX godina, pa mi ova pomodnost sa CP nekako 'ni ušeč'  :)

Šala, na stranu, ako testirate biquad i izvedenice, obavezno CuAg žica, bakreni dosjed i Al ili Cu reflektor, nikako Fe !
Na slici, jedna moja realizacija , negdje krajem 90-tih...to je bilo za 2,4 giga band, a za 5,8 giga biti će vam nezgodno obzirom na dimenzje i preciznost. Rudarski sretno !  ;)
Damir

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1516
Maki 16dbd ne dbi..... ;D
Rade se 4 steckirana biquada  povezana  bazukom.

Odg: SD team testiranja

Reply #1517
U double biquad je opaka antena. Jel bi mogla ona fora da se onako nakaci na satelitski tanjur umjesto LNB-a, tako ce biti jos usmjerenija, meni je to upalilo na WIFI-u, e sad trebalo bi i na 5.8GHz. Mislim ionako te antene rade na 11-12GHz , tu frekvu love sa satelita

Odg: SD team testiranja

Reply #1518
Vidjet ćemo kada je probamo u polju... ;D
Na stolu gosp.Anritzu i mjerni most kažu da je ok.... :)

Odg: SD team testiranja

Reply #1519
Quote
U double biquad je opaka antena. Jel bi mogla ona fora da se onako nakaci na satelitski tanjur umjesto LNB-a, tako ce biti jos usmjerenija, meni je to upalilo na WIFI-u, e sad trebalo bi i na 5.8GHz. Mislim ionako te antene rade na 11-12GHz , tu frekvu love sa satelita

Radi to bez problema i s 90 cm postižu se od 24dbd naviše pojačanja-ovisno kako je podešena i koliko je u fokusu.Jedini problem je velika usmjerenost cca par stupnjeva.I kod offset tanjura dosta sjeni pa se ima nešto gubitaka...
Znači za nas modelare tanjur=nix :) :)

Vertikalno steckirane bi trebale zadovoljiti i pojačanjem i kutem(cca30-40 stupnjeva)

Odg: SD team testiranja

Reply #1520
Maki 16dbd ne dbi..... ;D
Rade se 4 steckirana biquada  povezana  bazukom.
A gdje mi je sada 4NEC da to preračunam (valjda na nekoj Windows particiji pa mi se gadi) :D
, odokativno ispada 17 dbi.. opako. Obično smo bioquadice stavljali u onaj Tupperware i zalijepilo poklopac neostikom, godinama bi preživljavao vani.

Usput,. prema ovim mjerenjima, nema bolje od biquadice za linearnu polarizaciju:


Odg: SD team testiranja

Reply #1521
Aaaa ima se 4NEC ;)
Upravo printam neke mjere i korekcije za 5.8ghz i 2.4ghz :)

Ova za 2.4ghz ide mi na frsky 100mw na 9xr.....vidjet čemo kako radi taj long-range.... ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #1522
Ide neka druga na vtx?
Kao na malom Y6 orginal 5.8 stapna.  ;)

Vidim na webu da prave i CP, no 5.8 ne voli neke antene,
croshair je jako obecavala a za 5.8 ih je jako malo uspjelo.

Immersion ima patch CP ali ja nisam bio previse odusevljen patch.

Nema do testiranja, hvaljene clover me isto razocarala zbog izrazenih rubova latica a SPW da bi rjec rekao puni krug i prema gore tj dolje u mom slucaju jer je antena naopako na quadu.

Odg: SD team testiranja

Reply #1523
Svaka antena radi samo je pitanje gdje... :) :)

Kada je u pitanju izrada antena na 5.8ghz vrlo je važno za one samograditelje koji nemaju mjernu opremu (skupu) poštivati sve što je autor antene napisao kod gradnje i u pravilu bi to trebalo raditi...

Poslije praznika idemo testirati i novi stroj i novu antenu.... :) :)


Odg: SD team testiranja

Reply #1525
sretan uskrs od sd teama  ;D
svaka čast :)


Odg: SD team testiranja

Reply #1527
Danasnji Uskrsnji let.
Zagi XL jedri iznad Valpova, u tisini lagano klizi, milina.

Zadnja slika je za Bodula. :-)


Odg: SD team testiranja

Reply #1528
Odlično Maki....

Evo par slika današnjega leta i testa nove 7 zavoja helix na rc305 boscam prijemniku.
Na y6 je boscam 5.8ghz 200mw.
Slika na 3km ok a do 2.5km nema nikakvih šumova niti degradacije.
Frsky telemetrija se počela javljati oko 3km (koristim novi modul od 100mw ali je na y6 stari prijemnik -testiranja s frsky novim rx idu sutra) ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #1529
Odlicno,
prijavi na FPVlab, nema niti jedan Y6 na listi.

sparkyincali ----- 2.26 miles -------- 3.63 km (quad)
Jack2010 --------- 1.99 miles -------- 3.2 km (hexa)
pogeybait -------- 1.93 miles -------- 3.12 km (quad)
ericlindnc ------- 1.90 miles -------- 3.0 km (quad)
RDH -------------- 1.80 miles -------- 2.9 km (quad)

prijavi i 106 km/h da ti osvjeze rekord