Skip to main content

Topic: SD team testiranja (Read 342242 times) previous topic - next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Odg: SD team testiranja

Reply #1816
A i te glave su......jako tvrde... :D :D :D
p.s.   ja i tako navijam za Maria... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team testiranja

Reply #1817
Quote
Turirat će drugi da nadoknade  :D

 :) :)


Odg: SD team testiranja

Reply #1819
Mrak  ;D ;D odlicni su komentari sastrane, kao da ste obojica u kokpitu zapravo...

Odg: SD team testiranja

Reply #1820
Mrak  ;D ;D odlicni su komentari sastrane, kao da ste obojica u kokpitu zapravo...

DVR ima mic pa doista ispadne kao da smo u kokpitu. :-)

Danas obarao koaxijalne recorde ( barem po fpvlabu)

3.51 km

Naravno Y6 moze puno vise ali jos se navikavam na koaxijalca ( leti drugacije).

 

Odg: SD team testiranja

Reply #1821
Sretno i u idućim letovima di buš ga ganjao još dalje,
samo im poskidaj sve rekorde, nek se čude onda kako :)


15A si na OSD-u mjerio iz jedne batke od koliko njih? 2-3-4? to je onda 30-45-60A ili ?


Odg: SD team testiranja

Reply #1822
Sretno i u idućim letovima di buš ga ganjao još dalje,
samo im poskidaj sve rekorde, nek se čude onda kako :)


15A si na OSD-u mjerio iz jedne batke od koliko njih? 2-3-4? to je onda 30-45-60A ili ?

Bilo je 2 x 5000 4s ( Zippy 30C),
mjereno na jednoj.

30A max na 6 reglera i 2 baterije nije neko opterecenje.

S 2 x 8000 4s vuce malo vise ali i dalje prihvatljivo.



Odg: SD team testiranja

Reply #1823
Uzitak je pratiti vas dvojicu kako napredujete. 8)

Marko, ako tko može ovoga lika skinuti kod nas onda ste to svakako ti i Mario. Olakšajte quad i široko vam i dugo polje.  ;)

Long range quadcopter fpv 20km/40km 2013/12/28

lp
Toni





 

Odg: SD team testiranja

Reply #1824
Hvala toni na podrsci,
jedan tip je postavio novi 20,5 km record.

http://www.youtube.com/watch?v=lmw0qW53PRA

U biti znamo sto trebamo za rekord ali nema smisla uloziti toliko za usko specijalizirani stroj.

Sada se igram s Y6 i pokusavam ga iz super stabilnog stroja pretvoriti u jurilicu koja se ne ukopava na mjestu,
izgleda smjesno ali Y6 je pre stabilan, pre lako drzi poziciju i nije sklona klizanju s vjetrom,
savrsen stroj za snimanje i stajanje ali ne voli biti avion. :-)

Drugi problem da na 35 C na polju gorim i prasine do koljena, ali dok letim ne kuzim da mi je vruce tek poslije vidim da sam skroz mokar od znoja.

Odg: SD team testiranja

Reply #1825
Marko ne znam kako je s komarcima kod vas al vjerujem da te uz znoj ugrize i pokoja komarica. To svakako i nije onda više neki užitak, al kako se ono kaže - krv, znoj i suze....

Pa u principu i ne moraš raditi velike preinake. Quad treba samo dodatno olakšati, a dalje je stvar matematike. Tu se uzdam u Mariove proračune.  8) Vidim da je ovaj s pređenih 20+20 km letio svega 63 minute, a znamo da naši quadovi lete gotovo 90 minuta. Vidim da ganjaš rekorde i da dobro grizeš u tom smjeru pa onda malo razmisli i o tome. 

Y je jako stabilan stroj i ima svojih prednosti zato sam mu posvetio neko razvojno vrijeme i nešto o tome već i napisao na forumu. No, ako od njega želiš napraviti jurilicu onda će to ipak morati biti manji stroj. Puno manji propovi, veći KV, veća težina. Ono mal i nabit da jurne prema još nekom tvom rekordu. Sretno i s nestrpljenjem očekujem nova testiranja iz slavonske ravni.  ;)

lp
Toni

Odg: SD team testiranja

Reply #1826
Kako je Toni već rekao y6 kombinacija je odlična kada je u pitanju odnos stabilnosti i redudancije prema uloženom.....
Probao sam stroj u svakakvim uvijetima i radi savršeno, velika je prednost što se može napraviti s nazom lite....

Ovih dana bio kod duebasa u gostima :) malo se snimalo i probavalo naš novi x8 mini u dalmatinskim uvjetima :) :)
Vjetar je bio oko 7knot što ovdi zovu ka bonaca... :) iskoristiv stroj do 12knots......

http://www.youtube.com/watch?v=EA_nFJaELTA

Prvo galebovi a sada i lastavice.... ;D

Odg: SD team testiranja

Reply #1827
Mario, nima Splita do Splita...dole sam u drugoj polovici srpnja, pa ako te rotori ponesu navrati i na trogirsku rivu.... ;)

lp
Toni

Odg: SD team testiranja

Reply #1828
Ma bravo Mario , da nema ona dva tri pješaka u movingu po Rivi ,mislo bi  da je razglednica... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: SD team testiranja

Reply #1829
Slijedeći tjedan bar se nadam toni....

Vidimo se....