Skip to main content

Topic: Red brick 50A problem (Read 15291 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #30
Tesko da ces ga srediti! To ti je isto kao sto jedan od sto radi, tako i jedan od sto se popravi!

Odg: Red brick 50A problem

Reply #31
Ali to i je problem na ovom forumu, sto puno novih ljudi dolazi i onda iskusni govore da je taj regler nesto najbolje sto im se desilo u zivotu!

Dok tipa jedne zippy batke popljuju, a batke su brutalno dobre!

Odg: Red brick 50A problem

Reply #32
Kad ste vec tak tvrdoglavi, ajmo malo citat revieowe na HK pa da zavrsimo diskusiju.
Vjerojatno jesam tvrdoglav, no to ne znači da nebi rado pokupio reglere namjenjene za kantu  i pokušao. Nekoliko puta mi je uspjelo, a nekad i ne, npr. Damarku nisam uspio popraviti onaj TGY80, što mi je jako žao, najviše zbog Damarka i pizdarije koje je imao sa onim Zagijem.
C'est la vie !
Damir

Apsolutno se slažem, sve treba pokušati popraviti (pogotovo ako nešto dobijemo besplatno). Samo sam htio da bude jasno da su ovi regleri jedni od najnekvalitetnijih koji su dobavljivi na HK.

Po vašem ranijem postu "ja ću rado uzet svaki koji mislite bacit u kantu" ljudi mogu zaključiti da su regleri ipak ok, a nisu jer NE RADE za početak. U drugoj temi pričamo o tome kako ne želimo svakih par godina ulagat u prijemnike i senzore za telemetriju a u ovom ćemo tolerirati elektroniku koja ne radi? :)

Neka čovjek lijepo kupi YEP, Plush ili Birdie i neka uživa. Red Brick je govno i točka.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #33
A sta ti neiskusni Zed znas? Letis tek godinu i pol!


Odg: Red brick 50A problem

Reply #35
Pricekat cemo ipak nekog iskusnijeg da ti odgovori!

Odg: Red brick 50A problem

Reply #36
Zed pa ti ne letis nista puno duze od mene  ??? ja sam si kuzio da si ti tu bar vec par godina  ;D
R.I.P modeli: cessna 185, 5xF16 Falcon,2x zagi,Super Bandit,Eurofighter,Mig 29,Mig 29 v1.1,Eurofighter v1.1,Eurofighter v1.2
U izgradnji: Tarot fy 450 & F15 Frc Foamies MK2
Sada letim: -Ništa

Odg: Red brick 50A problem

Reply #37
Po vašem ranijem postu "ja ću rado uzet svaki koji mislite bacit u kantu" ljudi mogu zaključiti da su regleri ipak ok, a nisu jer NE RADE za početak. U drugoj temi pričamo o tome kako ne želimo svakih par godina ulagat u prijemnike i senzore za telemetriju a u ovom ćemo tolerirati elektroniku koja ne radi? :)

Neka čovjek lijepo kupi YEP, Plush ili Birdie i neka uživa. Red Brick je govno i točka.
Pa nisam tražio da mi daju OK, nego neispravne reglere: vidiš, ako neko gradi heksu, on kupi odmah 12 RedShita i 6 mu ne radi. Ako od tih 6 popravim samo 1, opet sam na dobitku  ;) !

Negdje sam objavio topic sa slikama i opisom kako popraviti tipične greške na ESC, no da me hebeš ne mogu to sada ovdje pronači. Neki su probali po mojim slikama i uspjeli.

Tu je sada ipak mala razlika: postoji potrošni materijal koji lako utučeš: motorići, regleri pa i batke, to se sve lako zdoši, no kada je riješ o RxTx, e to je već dugoročna investicija i jedna vuće drugu.
Kao što mi je drago reći : - ja sam škrt i lijen, to je jedini način da se potraje u preskupom hobiju ( asvi su preskupi, bajga ).
D.

Odg: Red brick 50A problem

Reply #38
Zed pa ti ne letis nista puno duze od mene  ??? ja sam si kuzio da si ti tu bar vec par godina  ;D

Ne ne, poletio svog Bixa prvi put 31.12.2012 :)

Po vašem ranijem postu "ja ću rado uzet svaki koji mislite bacit u kantu" ljudi mogu zaključiti da su regleri ipak ok, a nisu jer NE RADE za početak. U drugoj temi pričamo o tome kako ne želimo svakih par godina ulagat u prijemnike i senzore za telemetriju a u ovom ćemo tolerirati elektroniku koja ne radi? :)

Neka čovjek lijepo kupi YEP, Plush ili Birdie i neka uživa. Red Brick je govno i točka.
Pa nisam tražio da mi daju OK, nego neispravne reglere: vidiš, ako neko gradi heksu, on kupi odmah 12 RedShita i 6 mu ne radi. Ako od tih 6 popravim samo 1, opet sam na dobitku  ;) !

Negdje sam objavio topic sa slikama i opisom kako popraviti tipične greške na ESC, no da me hebeš ne mogu to sada ovdje pronači. Neki su probali po mojim slikama i uspjeli.

Tu je sada ipak mala razlika: postoji potrošni materijal koji lako utučeš: motorići, regleri pa i batke, to se sve lako zdoši, no kada je riješ o RxTx, e to je već dugoročna investicija i jedna vuće drugu.
Kao što mi je drago reći : - ja sam škrt i lijen, to je jedini način da se potraje u preskupom hobiju ( asvi su preskupi, bajga ).
D.

Ma znam, malo se zaje* a malo naglašavam da puno ljudi cijenu vašu riječ pa je katkad potrebno pametno izabirati riječi. Vidite kak ste sad pol foruma "naučili" da Zippyce ništa ne valjaju a radi se samo o 850mAh 1S batki :)

Uživajte na Sljemenu dok mi ostali drkarimo po forumu :D

Odg: Red brick 50A problem

Reply #39

Ma znam, malo se zaje* a malo naglašavam da puno ljudi cijenu vašu riječ pa je katkad potrebno pametno izabirati riječi. Vidite kak ste sad pol foruma "naučili" da Zippyce ništa ne valjaju a radi se samo o 850mAh 1S batki :)
A kaj fali Zippicama?
D.




Odg: Red brick 50A problem

Reply #43
To znamo vi i ja, ostali vidim odnedavno misle da je Zippy Compact s*anje kroz gusto granje :D
Za ozbiljno:

svatko na ovom Forumu može pročitati tu temu i sam procjeniti da li da prihvati moje argumente ili ne o Zippy.
 U biti, nije me briga da li hoće ili ne iako mislim da čak više od polovice Frika misli kao i ja.
Nemam namjeru dokazivati da sam kupio smeće, to je ugl moj problem i nastojim biti fer i omogućiti drugima da im se ne desi isto - imamo zajednički hobi.
Ako je nekome jako stalo do toga, može me posjetiti u radionici i sam se uvjeriti mjerenjem na instrumentima po izboru.
Da stvar bude bolja, nekidan mi se desila jedna nevjerojatna stvar sa Zippy, ništa strašno jer nitko ili ništa nije stradalo, ali je toliko neočekivano da još tražim slićne pizdarije po netu pa za koji dan sve uslikam i postam u onoj temi o Zdippy.
Damir

Odg: Red brick 50A problem

Reply #44
To je jedna od rijedih batki koje ljudi u svijetu hvale!

Isto tako mislim, da je vecina tu modelara s foruma prezadovoljna s zippy batkama!