Skip to main content

Topic: VELIKI AVIONI (Read 271990 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #585
Pošto su naši mozgovi u HRZ-u rasformirali transportnu eskadrilu i prizemljili oba
naša An-32, logistička ekipa koja prati naša Krila oluje, na RIAT ove godine
morali su odletjeti sve do UK sa jednim od naših Mi-171Sh.
Dobra stvar je ipak što će naša "ešica" , kad je već tamo , biti izložena na statičkom displeju
za posjetitelje RIAT-a.
Bit će izgleda to njima vrlo zanimljiv izložak i jedna od rijetkih prilika da vide Mi-171 uživo i izbliza
jer letjelice toga tipa su vrlo rijedak posjetitelj njihovog eventa.
Ovo je čak prvi puta uopće, da letjelice iz Hrvatske na bilo koji način sudjeluju na tom eventu.

Dakle ove godine posjetiteljima RIAT-a priuštili smo dvije poslastice!
Naša "Krila oluje" u letačkom programu  i Mi-171Sh kao dio statike.

Evo kako su ga oni tamo predstavili:

http://www.airtattoo.com/airshow/aircraft/aircraft-in-the-spotlight/croatian-air-force-mi-171





Odg: VELIKI AVIONI

Reply #588
Konačno, nakon 19 godina, jedan MiG-21 ponovno na LDVA !


I dvije legende sa MiG-ova zajedno !  :)


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #590
Hvala Pero , mogao sam i misliti da je to brigadir Selak....leti sa Migom kao da je jedrilica.....svako dobro i svaka čast... 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: VELIKI AVIONI

Reply #592
Evo da se malo vratimo sa EBA na PP eskadrilu !  :)


Zahvaljujući našem Ediju prekrasni kadrovi naših dečki sa CL-415 kao uzimaju vodu uz samo obalu !


Odličan video. U pravo vrijeme na pravom mjestu, kao i uvijek. Svaka čast Ediju, a bome i našim dečkima iz PP eskadrile.


http://www.youtube.com/watch?v=ZVraTrdHkls#t=362

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #593
Nakon par mjeseci konačno smo dočekali ponovo kockicu u zraku,
a kad ono u Varaždinu, vidi vraga,
odjednom imamo čak dvije operativne kockice!!  ;D
A 'ko će drugi nego, brigadir, legenda.


Foto:Marko Tenšić

 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #594
Odlično, ovo ne može platiti nitko, kaj ne Marko?
Baš me razveselila ova fotka, hvala Pero.

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #595
Odlično, ovo ne može platiti nitko, kaj ne Marko?
Baš me razveselila ova fotka, hvala Pero.

Ovo je bila prilika koja se rijetko pruža  :)  
Plan je bio barem pofotkat oba aviona, no kad je gosp. Selak uzeo malu "kockicu" u ruke -  trenutak za pamćenje, a meni, uz iznimnu čast u čijim rukama je moj model sve je samo još extra dodatan motiv za daljnje pustolovine u modelarstvu!

lp,
Marko 

Odg: VELIKI AVIONI

Reply #596
''Gospodinu Selaku  od gospodina Marka''......Primi puno poštovanja i pozdrava sa Juga  8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes



Odg: VELIKI AVIONI

Reply #599
Mali podsjetnik na ime koje nosi ta ptica. Što kaže Wiki?

Za Kajove se kaže da su bili najopasniji od svih sjevernoameričkih Indijanaca, djelovali su kao dobro organizirana i efektivna vojna sila. Temelj su joj bila ratnička društva ('warrior societies'). Najhrabriji od tih društava bili su Kaitsenko-ratnici. Kaitsenko ratnici bili su društvo od 10 najhrabrijih ratnika. Kaitsenko ratnik nije se mogao živ iz borbe vratiti, ako nije bilo časno. Iza Kaitsenka na listi bili su "bravest of the brave" Tai-pekos, a iza još 6 društava, na čijem su dnu bili 'Zečevi', sastojalo se od mladih dečki.
 
“0 Sun; you remain forever but we KAITSENKO must die, 0 Earth you remain forever but we KAITSENKO must die..”

https://www.youtube.com/watch?v=kjVKkE0fEws