Skip to main content

Topic: Punjac (Read 16220 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Punjac

Reply #30
1. i 2. sa tvoje liste su touch-screen, to je možda dobro za radionu, ali na livadi se mijenjaju uvjeti, može biti čak i vlage...
Ovaj 3. je dobar punjač, ali pati od grešaka kao i sav kineski jeftilen: meni je na točno takvom otkazao display zbog lošeg postavljanja kontakata.
Jedini punjači sa HK koje mogu preporučiti su iCharger: cijena je nešto viša ali se kroz godine isplati - pa su zapravo jeftiniji  ;) !
Imao sam tucet raznih punjača i SVE sam morao kad-tad servisirati, jedino iCharger nikada nije pravio probleme.
Probaj sa iCahrege 106b+ za početak i ne možeš pogriješiti!
Razne pričice "imam neki jefitni taj i taj i sve je OK" - pogledati datum registracije usera, jer kako napisah gore , više od 10 raznih vrsta probao i SVI traže neki servis odmah na početku ili nakon godinu-dvije-tri.
Damir

Odg: Punjac

Reply #31
Hm, obzirom da su ovi samo namjenjeni samo kućnoj upotrebi ni ne znam kako bi ih punio na livadi. Doduše ima načina za to, ali nisu jedni od onih AC-DC pa da može i u autu. Vjerojatnije je da ću ih i puniti samo kući. Imam jedno 5 baterija od po 5-6000 mah, a dvije se još očekuju, pa valjda imam dosta za vozit par sati.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #32
Složio bih se s Diogenovom preporukom da iCharger i sl. malo skuplji proizvodi predstavljaju razumno ulaganje. Ipak, i među jeftinijim punjačima nađe se poneki koji će vas dugo služiti. Primjerice, svoj Turnigy Accucel-6 kupio sam u ljeto 2008. g. kada je HK još bio "Hobbycity", odnosno "United Hobbies"! Kad navrši puno desetljeće, potražit ću nešto novo.
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Punjac

Reply #33
Ma vjerojatno će tako i biti. a još sam u dilemi kakavo napajanje uzeti uz icharger. a ima li tko iskustva ili kakvo mišljenje o onom skupljem touch-screen punjaču par postova ranije. Mislim barem mu je meni i sve funkcije lako naći i koristiti. E sad pitanje, jel on vrijedi tih novaca kao icharger ili je to samo šminka?
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #34
Touchscreen je fora za vidjeti, no nakon 10 punjenja će ti vjerojatno biti naporan. Ako je uvjet da mora biti sa Hobbykinga, kupi si iCharger i zaboravi na tu temu sljedećih x godina.

Odg: Punjac

Reply #35
Miže li icharger osim Lipo, Life i Lilo puniti i NIMH. vidim da na stranici ne piše, pa eto, vi sa iskustvom?
Nadam se da nisam naporan, sad kad je već odluka pala na icharger
I usput, znalci, kakvo napajanje uz njega? Imam napajanje koje mi je ostalo od neispravnog B& Imax.  evo i slike nekih karakterisitika. Dali bi to zadovoljavalo!?
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #36
LiLo, LiFe,LiPO, NiMH, NiCD, Pb i NiZN, sve sam isprobao i dela.
Osim toga ima programe za rezanje žicom ("pila za stiropor"), program za uhodavanje brush motora i najvažnija stvar, program za mjerenje IR baterija(e). jžJesmo li te nagovorili, ili još treba imati program točenja pive? :D
Damir

Odg: Punjac

Reply #37
Nagovoren sam!!! :D ;D
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #38
Al nitko mi ništa ne govori za napajanje!!!! Samo za punjač! Dal ovo napajanje koje ima može napojiti taj punjač!??
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #39
Ovo napajanje koje imaš će ti biti dobro za početak, vidim da je rejtirano na 60W, tj 12V i 5A.
Kad ti bude trebalo više snage potraži temu o preradi pc napajanja za napajanje punjača.



Odg: Punjac

Reply #42
postoje i punjači akumulatora po dučanima na koje se mogu prikopčati svi aparati koji trebaju 12 volti, imaju i regulaciju Ampera, ali i koštaju

Odg: Punjac

Reply #43
Loša ideja.
Punjači olovnih akumulatora daju neispeglan impulsni napon,
a to se Lipo punjaču nebi svidjelo.
Regulacija struje u napajanju Lipo punjača nema nikakvog smisla.