Skip to main content

Topic: Uvoz stanice - RITT dozvola (Read 35581 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #15
evo što su meni rekli kada sam ih pitao za Auroru 9:

Quote
Planiram kupiti te uvesti u RH stanicu za upravljanje modelom aviona, radi se o stanici: ''Hitec Aurora 9 2.4 GHz''.
No ne nalazim ju na Vašem popisu odobrene RiTT opreme: http://www.hakom.hr/default.aspx?id=413&subId=1 , a ista mi je potrebna.

Uputa od stanice: http://www.hitecrcd.com/files/Manual_Aurora9.pdf
Stranica proizvođača: http://www.hitecrcd.com/contact-us/sales-department.html

Možete li mi reći postoji li već izdana dozvola u vašoj bazi, pošto sam upoznat sa problemom da na internetu nisu prikazane sve već izdane dozvole.
Npr, siguran sam da postoji dozvola za stanicu:''Futaba 6EX 2.4 GHz'', jer je uvezena i rađena je dozvola pred cca 6 mjeseci, no iste također nema u popisu.

Quote
Poštovani,

 

U bazu odobrene RiTT opreme unose se samo uređaji koji su odobreni za stavljanje na tržište ne i odobreni za uvoz za vlastite potrebe.
Za uređaje koji su u bazi i za koje uvoznik mora dostaviti dokumentaciju sukladno pravilniku o RiTT opremi
(kojom dokazuje da je oprema u sukladnosti sa bitnim zahtjevima iz Pravilnika)
kada se uvoze za vlastite potrebe nije potrebno ishoditi odobrenje.
Za uređaje koji nisu u bazi, a u svrhu uvoza za vlastite potrebe, svaka fizička i/ili pravna osoba mora ishoditi odobrenje.

 

Za predmetni uređaj Hitec Aurora 9 nismo izdavali ni odobrenje za uvoz za vlastite potrebe ni za uvoz i stavljanje na tržište. Da bi Vam izdali odobrenje za uvoz predmetne opreme za vlastite potrebe dužni ste nam dostaviti EC Declaration of Conformity (Izjava o sukladnosti kojom proizvođač ili njegov ovlašteni zastupnik u EU izjavljuje da je proizvod u skladu s Direktivom 1999/5/EC i odgovarajućim normama)  i bez iste nije moguće ishoditi odobrenje. U privitku Vam dostavljam i uputu za uvoz RiTT opreme za vlastite potrebe.

 

S poštovanjem

 

Tomislav Bartolec, dipl. ing. el.

Stručnjak za RiTT opremu

zašto ne stave sve na popis?
pa u današnje doba gigabajta bar tih 500 KB više/manje nije problem  ::)

ovako se u biti ne zna jel treba platiti dodatno ili ne, pošto se nema uvid u bazu. osim da ih se maila za svaku stanicu, pa ako njima tako paše, dobro  ;)
a ispada da skoro uvijek treba platit, jer ovo što netko privatno uveze se ni ne unosi u bazu?  ???

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #16
Pozdrav svima i svako dobro u novoj godini !

Pratio sam po forumu problematiku kupovine stanica preko interneta pa bih imao još jedno pitanje na tu temu.

Što se dešava s stanicom naručenom iz UH ako zapne na carini zbog RiTT-a a za istu se ne uspije ishodovati sukladnost?

Kad i da li ju onda s carine vrate u UH, odnosno što s vrijednosti stanice i vrijednosti poštarine?

Da li kupac dobije neki povrat love il sve ode u nepovrat?  ???

Hvala


Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #18
evo i CE deklaracije o sukladnosti za Auroru 9,
nakon 5-6 dana dopisivanja mailom sa raznim dealerima po svijetu, uspio sam je dobiti od njemačke podružnice
u prilogu je,

s time se može napraviti odobrenje za uvoz stanice u HR.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #19
Za kolege koji pitaju za Turnigy 9X...

Ja sam je uvezao, sva papirologija je rijesena... Dakle moze se uvesti bez problema.

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #20
Za kolege koji pitaju za Turnigy 9X...

Ja sam je uvezao, sva papirologija je rijesena... Dakle moze se uvesti bez problema.

Oprostite, ali da utvrdim gradivo. Kupio sam tu stanicu i trebala bi doći svaki dan, trebam li ja sad kakve papire za carinu ili ne?

Hvala Vam lijepo!

Marijan

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #21
Pozz, cessna_hr ako ti dođe kući netrebaš niš samo voziti :D  a ako ti pošalju čestitku iz carine onda moraš .
 
lp lija

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #22
možeš i nešto prije saznati di je i što se s njom događa,
ako koristiš tracking broj pošiljke i ovu stranicu (npr vidijš jel prošla carinu te ide prema tebi ili je zapela tamo...)

http://ips.posta.hr/

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #23
Sad jedno glupo pitanje  :D Vise manje se spominje 2.4G, isti "tretman" oko uvoza vrijedi i za 35/40/72 Mhz  jel?

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #24
Sad jedno glupo pitanje  :D Vise manje se spominje 2.4G, isti "tretman" oko uvoza vrijedi i za 35/40/72 Mhz  jel?
ne, za 35/40MHz imas opce dozvole tako da ne treba nista a 72MHz je zabranjen band kod nas

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #25
Za kolege koji pitaju za Turnigy 9X...

Ja sam je uvezao, sva papirologija je rijesena... Dakle moze se uvesti bez problema.

evo, izgleda da i moja leži na carini od petka :( Turnigy9X )
Jesil uspio dobit potvrdu iz "baze" (od HAKOMA) na mail ili si morao popunjavat formular i uplatit 200kn ?? ili možda može proći tvoja potvrda, pa da mi mailaš :-) (s obzirom da se ne radi o dozvoli za uvoz, već samo o potvrdi da je uređaj u bazi)

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #26
Treba razlikovati bazu i privatne dozvole za uvoz.

Na bazi su uredaju koji su uvezeni putem tvrtki dakle pravnih subjekata, i nakon sto se ta ceremonija odradi uredaj dolazi u bazu i svi ga mogu uvesti bez davanja.

S druge strane dozvola ZA VLASTITI UVOZ uvijek podlijeze placanju i uvijek treba dozvola. U ovom slucaju vam je to lako jer sam ja rijesio sve muke oko ec deklaracije sukladnosti tako da sve sto trebate je platiti 200 kn za dozvolu za uvoz radijske opreme za vlastite potrebe.

I ako vas oderu za carinu i pdv, ali to je vec druga pricaa, morate biti kreativni...

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #27
Čitam tematiku, i zaista zanimljivo da neki dućani još davno dok su postojali u Zagrebu, a neki i sada trenutno prodaju robu bez problema koja po zakonima koji su trenutno na snazi ne bi uopće mogli biti uvezeni.

Sve te stanice koje naručujemo imaju snagu 100mW zar nije trenutno još uvijek u HR do 10mW?
Takva zezancija za robu od 300kn, stvarno svašta.

A problem oko uvoza Futabe koju sam imao ne želim se ni sjećati. Zvao sam fuc**** japan s moba i rješili stvar kroz sat vremena, no neeeee, to HAKOMU nije bilo dovoljno, valjda su htjeli da dovezem im čovjeka i da ga stave na poligraf da stvarno kaže da je on napisao CE i potpisao. Ljudi mi ih plaćamo da na zaj****.  Svaka čast iznimkama kojih ima i stvarno žele pomoći.



Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #28
eh, lijepa naša.... Carina (između ostalog)
stanica mi tamo stoji od 14.1 i još nisam došo do nje  :'(
Poziv za "potrebnu dokumentaciju" (od carine) samo dobio nakon 5 dana, 20.1. popunio zahtjev i platio, da bi 24.1. otišo podić dozvolu (da ne bi još 2 dana putovala po Zagrebu), isti dan faxo na Carinu i sada ih zoooovem da provjerim jel to prošlo, al naravno, oni rade 2x 1,5sat/dan (8-9.30,12-13.30) i  nitko se ne javljaaaaa :'( A mi im lijepo platimo koji 100kn za njihove "usluge"  >:(

uskoro ću postat rezultat koliko STVARNO košta "jeftina" Turnigy stanica :-/

Odg: Uvoz stanice - RITT dozvola

Reply #29
Ne kuzim vise problematiku sa tom stanicom. Stanica uz S&H kosta gore 200 i nesto sitno kuna.

Kupio, rijesio dozvolu i sve pet.