Skip to main content

Topic: Gdje kupiti žicu za pomicanje kontr. povr.? (Read 2077 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Gdje kupiti žicu za pomicanje kontr. povr.?

Bok!

završavam svoj prvi "masni" avion, pa me zanima gdje bi se moglo naći čelične (krute) žice debljine 1mm za pomicanje kontrolnih površina? Općenito, kakva su vaša iskustva, što koristite za pomicanje kontrolnih površina? Za depronce mi je bilo lako, imao sam neku tanku čeličnu žicu koja je bila dovoljno čvrsta za tu namjenu, ali ova masna mrcina ima raspon krila od 1,5m, i napravljena je od coroa, pa mi treba malo čvršća žica....

Gledao sam i onu žicu (elektrodu) za autogeno zavarivanje, ali mi je malkice predebela (2-3mm). A ni s kineskim kišobranom se baš nisam usrećio (teško i debelo)...

Tomislav
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: Gdje kupiti žicu za pomicanje kontr. povr.?

Reply #1
kod Koleta u Brezicama  :(
"It seems that perfection is reached not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away" (Antoine de Saint Exupéry)

Re: Fun.

Reply #2
Leo Cakovec, mislim da je bila 10 kn

Odg: Gdje kupiti žicu za pomicanje kontr. povr.?

Reply #3


 Ja malo eksperimentirao i našo AL žicu 2 mm koju koriste servisi za specijalna zavarivanja,

 Inače koristim vilice koje su na M2 navoju i pokazalo se dobrim. Trgovina ti se nalazi

 odmah iza Andrije Žaje di je HZZO prva ljevo . sretno
Nemam snage da razmišljam.

Odg: Gdje kupiti žicu za pomicanje kontr. povr.?

Reply #4
Nađi negdje cvjećarnu sa umjetnim cvjećem. Unutar stabljike (izvana plastika) su obično 1-2mm čelične žice super za to što ti treba. Ja ih koristim.