Skip to main content

Topic: hexakopter FPV (Read 32133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hexakopter FPV

evo, konačno je složen, uštiman, spreman za let (snimanje)  :)

kaj se letnih karakteristika tiče, model je odličan, ali na žalost to nije bilo iz prve, dosta je bilo gnjavaže sa modelom  >:(
6kopter je za razliku od 3koptera puno mirniji, no nije ni približno okretan kao 3kopter kaj se tice okretanja sa "repom"
pa sam spojil ta 2 koncepta, ujedinil sam 3 i 6 kopter u jednu cjelinu  :) i ispalo je bolje od očekivanog, sigurnost 6koptera sa pokretljivošću 3koptera, bolje nejde



jučer sam snimil oko 15 minuta videa iz zraka, evo kratki video prvog probnog FPV leta od jučer

jedino kaj se moram sad malo poigrati sa obradom videa, softverom i ostalo, jer sam jako izgubil na kvaliteti videa kod obrade.....
no to su slatke brige, sad kad mi je konačno srce na mjestu i model leti i kompenzira vibracije onak kak spada, jer s tim je bilo gadnih problema.....

dok snimim nekaj lepšeg od krajolika na Iliji, budem složil neki lepši video sa low pasovima par metara iznad zemlje kaj mene kod FPV-a posebno oduševljava, od jučer se vidi samo blato, kuruza, blato, trava pa mi je malo žal trošiti vrijeme na uplodanje toga  :)


hexacopter gopro FPV

Odg: hexakopter FPV

Reply #1
 :D :D :D
Gesund, bitno da se vide ova dvojica čobana na livadi i kuruza u fullHD formatu  :P :P :P


Odg: hexakopter FPV

Reply #2
super mirno.  :)

nego, nemoj biti samozatajan, kako si ubrzao okrete repom? nisi valjda radio tilt nekog motora, to bi bio pravi posao  ;D

Quote
6kopter je za razliku od 3koptera puno mirniji, no nije ni približno okretan kao 3kopter kaj se tice okretanja sa "repom"
pa sam spojil ta 2 koncepta, ujedinil sam 3 i 6 kopter u jednu cjelinu  :) i ispalo je bolje od očekivanog, sigurnost 6koptera sa pokretljivošću 3koptera, bolje nejde

Odg: hexakopter FPV

Reply #3
super mirno.  :)

nego, nemoj biti samozatajan, kako si ubrzao okrete repom? nisi valjda radio tilt nekog motora, to bi bio pravi posao  ;D

Quote
6kopter je za razliku od 3koptera puno mirniji, no nije ni približno okretan kao 3kopter kaj se tice okretanja sa "repom"
pa sam spojil ta 2 koncepta, ujedinil sam 3 i 6 kopter u jednu cjelinu  :) i ispalo je bolje od očekivanog, sigurnost 6koptera sa pokretljivošću 3koptera, bolje nejde

yes!!!  :)

6 motora a "repni" motor je reguliran servom, 6 običnih elisa(nema kontra elisa), dodatni gyro za repni servo.......

neusporedivo bolje nego čekati da moment elise obavi posao

Odg: hexakopter FPV

Reply #4
zgodno  ;D
kaj onda ch4 nisi ni pikno u kontroler, da se ne buni kada daješ komadnu, već samo u gyro pa na servo?

Odg: hexakopter FPV

Reply #5
Cigani se za 3 kontra elise, sta ces  :D :D

Odg: hexakopter FPV

Reply #6
sve je spojeno po PS-u  :)

kanal 4 mi treba za paljenje i gašenje kontrolera jer sam si snimil novu verziju softvera, zgodna je ta opcija, mogu ga ugasiti kad je na zemlji i bez brige prčkati po njemu i biti bez straha da okinem gas slučajno......

sve je umiksano prek stanice tak da kontroler ne prčka po "repu" skoro ništa, a pomak repa(preko momenta elisa) je smanjen na 5% samo reda radi, tak da kontroler dobiva signal i ne pokušava kontrirati repnom gyru i servu u zavojima.....

sa repnim servom sam dobil mirnoću okreta , i kod naglog pumpanja gasa nemam problema sa driftanjem repa, kaj se događa kod skretanja samo na elisama......

uglavnom nakon kaj sam sa 3koptera prešel na 6kopter, zgadil mi se kolko je trom na repu, ali kaj se stabilnosti i pouzdanosti tiče neusporedivo je bolji od 3koptera, pa sam zato samo spojil dobro sa jednog i drugog i to je to........ love at first sight  :-*

Odg: hexakopter FPV

Reply #7
Cigani se za 3 kontra elise, sta ces  :D :D


ma daj, ono kaj ti vrtiš nisu elise, to su hrge ljevane plastike  :)
za koje bez potrebe trebaš dovoljno jake motore(prejake) da mogu trenutno reagirati na ono kaj im gyro šalje.....

to mi se ne dopada, ja letim na 6x 24g motore, imam preko 3kg potiska, a RTF masa mi je 1700g.......
sa 5300mAh 3S i svim ostalim  ;D

treba šparat na svakom gramu  ;)

Odg: hexakopter FPV

Reply #8
idi bre pa se leči
to ako nije 3kg jebes takvu letjelicu  :D

Odg: hexakopter FPV

Reply #9
 :) :) :)

male elise, mali motori, male vibracije  :)

ako hoćeš mirnu snimku iz zraka.....  zakaj bi si radil vibracije ako ne moraš  :)


Odg: hexakopter FPV

Reply #10
:) :) :)

male elise, mali motori, male vibracije  :)

ako hoćeš mirnu snimku iz zraka.....  zakaj bi si radil vibracije ako ne moraš  :)


e sad si pocel i kipati malo, jel ti to oces reci da moj vibrira? kaj si luda Dex  :D :D



Odg: hexakopter FPV

Reply #12
pa nebi bas islo to tako, da to stoji svi bi imali 8 cola umjesto 10-12 cola elise, jos pogotovo ove SF, nema to nikakvih vibracija

Odg: hexakopter FPV

Reply #13
Dex,jedva čekam da ga probam letit,tak i tak imaj jedan kreš lufta :D :D :D
Robert