Skip to main content

Topic: coro mig 7 combat (Read 34944 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: coro mig 7 combat

Reply #45
podizem ovu temu jer mi fali model, a previse se pricalo o njemu ovih dana da bi ga zaboravio i ne napravio jos jedan. :)

prvo dva videa koje su vjerojatno neki vec vidjeli, ali trebaju biti i tu u temi

sa .21 motorom
mig 7, coro, asp 21, aerodrom breska greda, ivanic grad

i sa .46 motorom koji ga je na kraju i pokopao  ;)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mSODCO4uLxQ#!


rade se dva modela. jedan za jobescua i jedan za mene.  nece se koristiti 4 mm coro i 2 mm za trup vec ce se koristiti 3 mm coro koji je u stvari dosta losji tj. slabiji od ovih ranije navedenih, ali je duplo laksi od 4 mm coroa i tezak je tocno koliko i 2 mm.
bilo bi idealno da trup bude 3 mm, a krilo 2, ali nemamo 2 mm na raspolaganju pa ce i ovaj posluziti.
za mojeg ce se iskoristiti sve sto je ostalo citavo sa staroga, a jobescuov ce biti gradjen od nule.

jobescu zabusava ovih dana :) , a ja radim i danas sam uspio napraviti ovo:

dva trupa i polovicu jednog krila


i zacrtao sam rebra na sper te probusio rupe gdje cu trebati ici s ubodnom unutar rebara


sper je od starog ormara, ali ne sekiramo se radi tezine jer je besplatan i kao takav je najbolji :)

ja cu od ovog spera naoraviti samo 3 rebra za svojeg miga jer su druga rebra ostala citava pa cu njih koristiti.

sutra planiramo izrezati sve dijelove pa se primamo posla oko sastavljanja.

nastavak slijedi...
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #46
zaboravil si spomenuti da se ova dva nova razlikuju od starog migonje po tome što ubacujemo retrakte i da još uvek mozgamo kako to napraviti jer smo kratki sa prostorom u krilu.

Odg: coro mig 7 combat

Reply #47
bumo vec nekaj smislili. bit ce nam sve jasnije kad budu svi dijelovi krila na hrpi.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #48
danas su izrezana sva rebra i krila.

jobescu se vec primio posla oko sastavljanja.





ja cu sa sastavljanjem poceti sutra.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #49





struja zakon, nitro USTAV


Odg: coro mig 7 combat

Reply #51
Samo tako dečki, da možemo na dogfight  ;D
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

 

Odg: coro mig 7 combat

Reply #52
da vidimo što sam ja dosad napravio:

ovo je motor koji ide unutra - ASP 28

[attach=1]

Izrezan i zalijepljen vertikalac i horizontalac

[attach=2]

Izrezana rebra, ojačana 80gr staklom i impregnirana epoxy-jem s obje strane. Takodjer, u F2 rebro ugradjen i rezervar (180cc). Naknadno sam shvatio da mi nedostaje F5 rebro, jednostavno sam ga zaboravio izrezati, pa sam ga ulijepio naknadno

[attach=3]

Izrezano tijelo, 4mm coro. Ovo tamno tijelo sam izrezao od nekog komada kojeg sam našao slučajno, pa reko da isprobam. To je 3mm coro, ali je problem da se (valjda zbog umiješane boje) ne da zalijepiti S NIČIM. Probao sam epoxy, 2 vrste CA, Neostik... Inače, svaku coro površinu prije ljepljenja temeljito očistim, a i opalim je s letlampom. Ovu sam probao čak malo i ošmirglati, ali neuspješno. Još ću pokušati zalijepiti s PU-MAX ljepilom (ono - rupice u corou + PU) pa javim rezultate

[attach=4][attach=5]

odlučio sam lijepiti dijelove s CA (kao i uvijek), no pojačati spojeve s PU, za što sam izbušio i rupice kako bi PU ušao i ekspandirao. Prijašnje modele sam lijepio s CA, a jedan i s vrućim ljepilom, i taj je bio čak 100 grama teži. Ovako to izgleda:

[attach=6][attach=7]



MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #53
...nastavak...

zalijepljeno F3 rebro, te mali komad deprona na koji će nasjesti rezervar:

[attach=1]

zalijepljen i F2 s rezervarom:

[attach=2]

F2, F3 i F4 na mjestu:

[attach=3]

probušen firewall (rupe za cijevi za gorivo i nosač motora) i nosač motora, te pričvršćen motor:

[attach=4][attach=5]

Firewall na mjestu. Volim donji rub pričvrstiti s po 2 iver vijka, dosad se to nije pokazalo loše, a daje na dodatnoj čvrstoći firewalla:

[attach=6][attach=7]

zalijepljena i ojačanja u trupu:

[attach=8][attach=9][attach=10]

zalijepljeno i rebro F6. Rep i horizontalac lijepim na trup obično nakon što napravim krilo, jer uvijek treba "finog" podešavanja kako bi horizontalac i krilo bili u ravnini. Ako to ulijepim odmah, onda fino podešavanje obično podrazumijeva trganje zalijepljenih spojeva...

[attach=11]

MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #54
super posao!

mudro zboris oko horizontalca i vertikalca. ja cu morati trgati jer sam mudar ulijepio odmah i vidi se da je malo ukrivo.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: coro mig 7 combat

Reply #55
super posao!

mudro zboris oko horizontalca i vertikalca. ja cu morati trgati jer sam mudar ulijepio odmah i vidi se da je malo ukrivo.

a šta misliš kako sam ja naučio  :D nakon jedno trećeg puta...
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #56
jobescu radi na retraktima












a ja sam svojeg malo ukrasavao, jos se dvoumim oko retrakta, ali jobescuov uspjeh me motivira na njih.


struja zakon, nitro USTAV


Odg: coro mig 7 combat

Reply #58
super posao!

mudro zboris oko horizontalca i vertikalca. ja cu morati trgati jer sam mudar ulijepio odmah i vidi se da je malo ukrivo.

a šta misliš kako sam ja naučio  :D nakon jedno trećeg puta...

dobro da ste me upozorili na vrijeme, jedino me je lijenost spriječila da ih već ne polijepim

Odg: coro mig 7 combat

Reply #59
ja sam danas uspio skinuti vertikalac i horizontalac bez ikakvih problema. bili su poljepljeni sa vrucim ljepilom pa sam iz pistolja izvadio patronu i grijao spojeve koji su sami popustili.
struja zakon, nitro USTAV